Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 50

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Portekiz Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon’dan Portekiz vizesi başvurusu, gerçekleştirecek olan kişiler için hazırlamış olduğumuz, Portekiz vizesi hakkında Vize Merkezi Trabzon şubesinin hazırlamış olduğu, güncel bilgilere ulaşabileceğiniz yazımıza hoş geldiniz.

Portekiz vizesi başvurusu için, Vize Merkezi Trabzon şubesiyle iletişime geçmek isterseniz +90 850 460 17 50 arayabilir, ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.  

Vize Merkezi Trabzon ofisi ile başvurularınızı; Trabzon, Dernekpazarı, Sürmene, Yomra, Vakfıkebir, Arsin, Akçabat, Hayrat, Şalpazarı, Çaykara, Maçka, Of, Ortahisar, Araklı, Düzköy, Köprübaşı, Çarşıbaşı, Beşikdüzü ve Tonya ilçelerinden yapabilirsiniz. Çevre illerden, Gümüşhane, Giresun, Erzurum ve Bayburt’tan Portekiz vizesi başvurularınızı Trabzon şubesiyle yapabilirsiniz. 

Portekiz Vizesi Başvuru Yapması Gereken Kişiler Trabzon

Portekiz vizesi, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından talep edilmektedir. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet) ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusu yapmadan Portekiz’e kısa süreli seyahat gerçekleştirme hakları bulunmaktadır.

Portekiz, Schengen vize anlaşmasına tabidir. Bu nedenle, geçerli bir Schengen vizeniz varsa, vize sürenizin geçerliliği boyunca Portekiz’i seyehat edebilirsiniz ve yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Trabzon

Portekiz vizesi başvurusu yapacak kişiler için en önemli sorulardan birisi, Portekiz vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Sorusudur. Portekiz vizesi için istenen evraklar, yapacağınız vize başvuru kategorisine göre farklılık göstermektedir. Aşağıda, Portekiz vizesi için, yapabileceğiniz başlıca vize başvuru kategorileri verilmiştir. 

Portekiz vizesi için istenen evrak listesini öğrenmek istiyorsanız, almak istediğiniz vize kategorisindeki başlığa tıklayarak, bilgi alabilirsiniz. Başvuru evrakları, mesleğinize göre de farklılık göstermektedir. Bu nedenle, size uygun vize evrakları öğrenmek için, bizi arayın. Portekiz vizesi, için gerekli evrakları öğrendikten sonra, başvuru evraklarınızı, şahsen ya da kargo yoluyla, Vize Merkezi Trabzon şubesine ulaştırabilirsiniz. Portekiz vize başvurunuzu hangi vize kategorisine yapacağınızı bilmiyorsanız, danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

Portekiz Vizesi Başvuru Formu

Portekiz vizesi için en önemli evraklardan birisi olan, Portekiz vize başvuru formunun özenli bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Portekiz vize başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler, vize başvurunuzun nasıl sonuçlanacağına büyük etki etmektedir. Başvuru formunu doldururken, müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. 

Portekiz vizesi başvuru formu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. 

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Portekiz vizesinin kaç günde sonuçlanacağı hakkında, net bir bilgi veremeyiz. Ancak; öngörülen bir tarih vermemiz gerekirse, herhangi bir aksilik olmaması durumunda, başvuru dosyanızın sonuçlanma süresi 7 ila 15 gün arasındadır. Bu süre, Portekiz Konsolosluklarının, başvuru sahibinden istenen ek evraklar, Portekiz Konsolosluğun’da yaşanan yoğunluklar ve resmi tatil gibi nedenlerle uzayabilir. Bu nedenle, biz size başvurularınızı en az 30 gün öncesinden gerçekleştirmenizi öneriyoruz. 

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Trabzon’dan Portekiz vizesi başvurusu yapacak kişilerin, vize işlemlerini bizimle birlikte gerçekleştirmek istiyorlarsa, izlemeleri gereken adımlar bulunmaktadır. Portekiz vizesi için, Bu adımları Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak sizin için listeledik.

  1. Adım: Vize Merkezi Trabzon şubesiyle, e-posta yoluyla, bizi arayarak veya ofisimize gelerek, irtibata geçmelisiniz. Yapacağınız vize başvuru kategorisine göre, sizden istenen evrakları öğrenmelisiniz. Vize başvurusu için, istenen evrak listesi size iletilecektir. 
  2. Adım: Portekiz vizesi için gerekli evrakları tamamlayın. Portekiz vizesi için gerekli evrakları, nereden temin edeceğinizi ve nasıl alacağınız hakkında, danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır. Portekiz vizesi başvuru dosyanızı hazırladıktan sonra, başvuru dosyanızı bize kendiniz veya seçmiş olduğunuz kargo yoluyla teslim edebilirsiniz. Başvuru dosyanızı bize teslim ettikten sonra, danışmanlarımız vize başvuru dosyanızı inceleyerek, eksik veya hatalı bir belge varsa sizi durumdan haberdar edecekler ve vize başvuru dosyanızı en uygun hale getireceklerdir. 
  3. Adım: Portekiz vizesi başvuru harcının ödenmesi. Portekiz Konsolosluklarına yapılan vize başvurularının, işleme alınması için vize başvuru harcının yatırılması gerekmektedir. Portekiz vize başvuru ücreti, Portekiz Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. Portekiz vizesi başvuru ücretine, danışmanlık hizmeti, harç işlemleri ve diğer giderler eklenmektedir. Portekiz vize ücreti, yapılan vize başvuru kategorisine göre değişmektedir. Size uygun vize başvuru ücretini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Portekiz vizesi başvuru harcını, Vize Merkezi banka hesap numarasına ya da Vize Merkezi Trabzon şubesine şahsen gelerek ödeyebilirsiniz. 
  4. Adım: Portekiz vizesi başvurusu yaparken, daha önce biyometrik verilerinizi beyan etmediyseniz, biyometrik verilerin beyan edilmesi gerekmektedir. Verilen biyometrik veriler 5 yıl süre geçerlidir. 
  5. Adım: Başvuru sürecini takip etmeli ve başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu teslim almalısınız.

Vize Merkezi Trabzon şubesinin sağladığı danışmanlık hizmetleri:

  • Randevu Alınması: Portekiz vizesi başvurularında biyometrik verilerin beyan edilmesi için, konsolosluklardan randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu, danışmanlarımız sizin talep ettiğiniz gün ve saatte sizin adınıza randevu alırlar ve randevu gününde size eşlik ederler. 
  • Başvuru dosyalarınızı hazır hale getirilmesi: Biyometrik verilerinizi verdikten sonra; başvuru dosyalarınız incelenip, hazır hale getirilince, Portekiz Konsolosluğuna teslim edilir. 
  • Başvurunuz sonuçlandıktan sonra, pasaportunuzun size teslim edilmesi: Portekiz vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra, pasaportunuz sizin adınıza, danışmanlarımız tarafından teslim alınacaktır. Daha sonra pasaportunuzu Vize Merkezi Trabzon şubesinden alabilirsiniz ya da kargo yoluyla tarafınıza teslim edebiliriz. 

Portekiz Vizesi İçin Şahsen Başvuruda Bulunmak Gerekir Mi?

Portekiz, Schengen vizesine üye olan ülkelerden birisi olduğu için, Portekiz vizesi başvurusu yapacak kişilerin, biyometrik verilerini şahsen ibraz etmeleri gerekmektedir. 12 yaşından küçük çocukların parmak izi vermesine gerek yoktur. 

Biyometrik verilerin ibraz edildiği süre içerisinde, Vize Merkezi Trabzon şubesi, size danışmanlık sağlamaktadır. Müşteri temsilciniz bu süreçte, sizi karşılamakta ve size her daim rehberlik etmektedir. 

25 Eylül 2014 tarihinden bu yana, Schengen anlaşmasına üye olan ülkeler ortak bir karar almıştır. Bu karara göre, verilen parmak izleri VIS ( Visa Information System-Vize Bilgi Sistemi) kayıt edilmiştir. Dolayısıyla, daha önceden parmak izini veren başvuru sahiplerinin, yeniden parmak izi vermesine gerek yoktur.

Ayrıca, Portekiz Konsoloslukları’nın şahsen bir görüşme talep etmesi doğrultusunda, başvurunuzu yine şahsen yapmanız gerekmektedir. 

Portekiz Vizesi Başvurunuz Reddedilirse Trabzon

Portekiz vizesi başvurunuz reddedilirse, başvurunuzun neden ret aldığına dair size bir mektup iletilecektir. Bu mektupta, başvurunun neden ret aldığına dair sebepleri net bir biçimde öğrenebilirsiniz. Portekiz vizesi başvurunuz reddedilirse, yatırmış olduğunuz başvuru ücreti iade edilmez. Bu nedenle başvurularınızı hem vakit kaybetmemek adına, hem de başvurunuzu doğru bir şekilde gerçekleştirmek için, uzman bir vize başvuru merkezinden danışmanlık hizmeti almanızı önermekteyiz. 

Vize Merkezi, yapılan başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlanması konusunda, yetki sahibi değildir. Yapacağınız başvurunun sonucu tamamen, Portekiz Konsolosluğunun inisiyatifindedir. 

Vize Merkezi Trabzon şubesinin yetki sahibi olduğu konular; başvurularınızı gerçekleştirme, randevu tarihinizin alınması, başvuru dosyalarındaki eksikleri tamamlama ve hatalar konusunda sizi bilgilendirerek, başvuru dosyanızı hazır hale getirerek pasaportunuzu teslim alma konusundadır. 

Bu yazı da, Trabzon’dan Portekiz vizesi başvurusu yapacak kişilere bilgi vermek amaçlanmıştır. Vize Merkezi tecrübeli ekibi, uzun senelerdir devam eden deneyimiyle, başvurularınızı yapmaktan sevinç duyar. Başvurularınızı bizimle birlikte gerçekleştirmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
 

Portekiz Vize Merkezi Trabzon

Portekiz ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x