Ticari Vize Dilekçe Örneği

Portekiz’e ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb. amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Portekiz İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Portekiz ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Portekiz ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Portekiz ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Portekiz ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Portekiz'deki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Portekiz ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Portekiz ticari vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi (Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Portekiz'e seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Portekiz ticari vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Portekiz Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Portekiz ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Portekiz Ticari Vize Dilekçe ÖrneğiPortekiz Ticari Vize Dilekçe Örneği

Vize Merkezi İletişim

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Portekiz Vize Başvuru Formu
Turistik Vize Dilekçe Örneği
Ticari Vize Dilekçe Örneği
Vize İşlem Takip Belgesi
Telefon
x