Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 65

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Portekiz Vize Merkezi, Kayseri

Kayseri Vize Merkezi şubesine hoş geldiniz. Portekiz, eşsiz kültürü, güzel coğrafyası ve canlı şehirleriyle ülkemiz tarafından en çok seyahat edilen ülkelerin başında gelmektedir. Kayseri’den yapacağınız Portekiz seyahatlerinde, Portekiz vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vize başvurusunu, seyahat amacınıza uygun vize kategorisinde yapmanız gerekmektedir. Portekiz vizesi için yapacağınız vize başvurularını, Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak sizin adınıza gerçekleştirmekten mutluluk duyarız.

Kayseri’den Portekiz vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri, Kayseri Vize Merkezi şubesine ulaşarak, başvurularını kolaylıkla yapabilirler. Portekiz vizesi için gerekli evrakları öğrenmek ve vize başvuruları hakkında bilgi almak için, sizin için hazırlamış olduğumuz içeriklerden yardım alabilirsiniz.

Portekiz Vizesi İşlemleri Adımları Kayseri

Vize başvurusu yapacak olan kişilerin en merak konuların başında, Portekiz vizesi başvurusu nasıl yapılır? sorusu gelmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi ile vize başvuru adımları aşağıda verilmiştir. Kayseri Vize Merkezi, Portekiz vizesi başvuru adımları:

  1. Adım: Çağrı merkezimizi arayarak, tercih edeceğiniz vize kategorisi hakkında bilgi alın ve gerekli evrak listesini öğrenin.
  2. Adım: Sizden istenen evrak listesi, tarafımızca size iletilecektir. Sizden istenen evrakları tamamlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları bize iletin.
  4. Adım: Müşteri temsilciniz eşliğinde, sizin için almış olduğumuz randevuya gelerek, biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Başvuru sürecinizi takip edin ve vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra, pasaportunuzu teslim alın.

Portekiz Vizesi Başvuru Evrakları Kayseri

Portekiz Schengen vizesine dahil olan ülkelerdendir. Bu sebeple, vize başvuru sahipleri, Portekiz’e yapacakları kısa süreli seyahatler de Schengen vizesiyle, Portekiz’e giriş yapabilirler. Schengen vizesi en fazla 180 gün olarak verilmektedir. Fakat, yapacağınız seyahatler de aralıksız olarak 90 günden fazla kalamazsınız.

Schengen vizesiyle, Schengen vizesi için başvuru yaptığınız ülkeden başlayarak, kalan süreniz dahilinde, Schengen anlaşmasına üye olan ülkelere seyahat edebilirsiniz.
Portekiz vize başvuruları, Portekiz Konsoloslukların yetki vermiş olduğu vize başvuru merkezleri ve turizm acenteleri tarafından yapılmaktadır. Portekiz vizesi için istenen evraklar, gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin amacına, başvuru sahibinin meslek bilgilerine göre farklılık göstermektedir.

Portekiz vize başvurusu yaparken, gerekli evraklardan birisi de Portekiz vize başvuru formudur. Vize başvuru formu, seyahatinizi ne amaçla yaptığınızı net bir şekilde açıklamalıdır. Gerçekleştireceğiniz vize başvurusu, formdaki doldurmuş olduğunuz bilgilere göre değerlendirilecektir. Bu nedenle, başvuru formunu uzman bir ekipten yardım alarak doldurmanızı önermekteyiz.

Vize başvuru formundaki beyan ettiğiniz bilgilerin, doğru ve hatasız olmasına itina göstermelisiniz. Başvuru formunda atmış olduğunuz imza ile pasaportunuzdaki imza aynı olmalıdır. Başvuru bilgilerinizle, hazırlamış olduğunuz evraklar, seyahat amacınızla örtüşmelidir. Aksi takdirde, vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir.

Portekiz vizesi için evraklarınızı tamamlamakta zorlanıyorsanız, Kayseri Vize Merkezi’ne ulaşarak yardım alabilirsiniz.  

Kayseri’den Portekiz Vizesi Başvurusu Yapacak Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar 

Kayseri’den Portekiz vizesi başvurusu yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir. Bunlar:

  • Portekiz Konsoloslukları, randevu sistemi çalışmaktadır. Oluşabilecek tüm yoğunlukları göz önüne alarak, vize başvurusu için, randevularınızı en az 1 ay öncesinden almalısınız. Vize başvurularınızı en fazla 3 ay öncesinden yapabilirsiniz.
  • Hazırlamış olduğunuz vize başvuru dosyası, başvurduğunuz vize kategorisine uygun olmalıdır. Hangi vize kategorisine başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, bizi arayarak öğrenebilirsiniz.
  • Portekiz vizesi başvurusu için istenen evraklardan birisi de uçak ve otel bilgileridir. Başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir veya vize başvurunuz, başvuru yaptığınız tarihe yetişemeyebilir. Bu nedenle bizim size önerimiz, biletlerinizi satın almamanız ve ön rezervasyon yaptırmanızdır. Bazı durumlarda başvuru sahibinden uçak biletinin satın alınması talep edilebilir. Uçak ve konaklama biletinin satın alınması istisnai bir durumdur.
  • Portekiz Schengen vizesi başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, Visa Information System-VIS (Vize Bilgi Sistemi) biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekmektedir. Biyometrik veriler, Schengen vize prosedürlerine göre 5 yıl süre geçerlidir. 5 yıl içerisinde biyometrik verilerinizi beyan ettiyseniz, yeniden beyan etmenize gerek bulunmamaktadır.

Portekiz Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? 

Portekiz vize başvurusu yapacak kişilerin en merak ettiği konuların başında, portekiz vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır? sorusu gelmektedir. Kayseri’den gerçekleştireceğiniz vize başvuruları çoğunlukla 7 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Belirttiğimiz bu süre ön görülen bir süredir. Bu nedenle bir kesinlik taşımamaktadır. Vize Merkezi müşteri temsilciniz, vize başvurunuzun ne kadar sürede sonuçlanacağına etki edemez.

Portekiz Vizesi Merkezi Kayseri Şubesi

Kayseri’den Portekiz vizesi başvurusu yapacak kişiler, Kayseri Vize Merkezi şubesini çalışma saatleri içerisinde ziyaret ederek, başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler. Şubemize gelecek vakti bulunmayan kişiler, bizi arayarak ve randevu alarak bizimle görüşebilirler.  

Vize Merkezi Kayseri Ofisi Çalışma Saatleri:  

Pazartesi – Cuma:  08:30 – 18:00 

Cumartesi: 10:00 – 14:00 arasındadır.

Pazar günleri hizmet vermemekteyiz. Ofisimize gelmek için randevu almanız zorunlu değildir.

Kayseri Vize Merkezi şubesinden, vize başvurusu yapabileceğiniz yerler:

Kayseri başta olmak üzere; Talas, Pınarbaşı, Akkışla, Develi, Özvatan, Melikgazi, Bünyan, Felahiye, Sarıoğlan, Yahyalı, Tomarza, Yeşilhisar, Hacılar ve Tarız’dan başvuru yapabilirsiniz. Çevre illerden, Nevşehir, Sivas ve Yozgat’tan başvurularınızı Kayseri Vize Merkezi şubesinden yapabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Vize Ücreti 

Portekiz vize ücretleri, başvurulan vize kategorisine göre değişmektedir. Bu konuda bilgi almak için Portekiz vize ücretleri sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Portekiz vize ücretleri, konsolosluklardan tarafından belirlenmektedir. Ödenen vize ücretleri, konsoloslukların hizmet bedeli ve danışmanlık hizmetlerini içerisine almaktadır. 6 yaşın altındakilerden vize ücreti talep edilmemektedir.

Ticari vize, aile arkadaş/ziyaret vizesi ve turistik vize gibi kısa süreli ziyaretler için istenen ücretle, D vizesi (uzun süreli vize) gibi vizelerin başvuru ücretleri değişiklik göstermektedir. Size uygun vize türünün, vize başvuru ücretini öğrenmek için bize ulaşın.

Portekiz vizesi başvurunuz ret cevabı aldıysa, vize başvurusu için yatırmış olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. Bundan dolayı, başvurularınızı yaparken danışmanlık hizmeti almak, sizi uzun yorucu detaylardan ve yaşayabileceğiniz vakit kaybından kurtarmaktadır. Yapılan başvuruların sonucunu konsolosluklar belirlemektedir. Vize Merkezi, başvuruların sonucuna etki etme hakkına sahip değildir.

Portekiz vize başvurularında, Vize Merkezi Kayseri şubesi, başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirme, konsolosluklardan randevu alınması, eksik olan evraklarınızı tamamlama, size bilgi verme ve vize işlemleriniz sonuçlandıktan sonra pasaportlarınızı alma konusunda yetkili bir kurumdur.

Vize Merkezi, Portekiz ve tüm dünya ülkelerine vize hizmeti veren bir kuruluştur. Vize Merkezi Kayseri ofisi, Kayseri ve çevre illerde ikame eden vatandaşlarımıza vize danışmanlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.

Vize Merkezi, Portekiz ve tüm dünya ülkelerine yapılan vize başvurularında yaşanabilecek sorunları en asgari düzeye indirmekte veya yaşanacak sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Portekiz vizesi başvuru işlemleri hakkında, sorularınız varsa veya bilgi almak istiyorsanız, Kayseri Vize Merkezi irtibat numaramız ve iletişim adreslerimiz aşağıda belirtilmiştir.

Telefon: 0850 460 15 65 

Mail Adresimiz: kayseri@vizemerkezi.com

Öneri ve şikayetler için bize yazabileceğiniz e-posta adresimiz: destek@vizemerkezi.com

Kayseri Vize Merkezi’ni tercih etiğiniz için teşekkür ederiz.

Portekiz Vize Merkezi Kayseri

Portekiz ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x