Portekiz Vatandaşlık Şartları

Portekiz Pasaportu

Portekiz Altın Vize Projesi’nin en temel avantajlarından biri AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarına Portekiz’de oturma izni alma hakkı yanında, Schengen ülkelerinde 5 yıllık periyod boyunca seyahat etme hakkı vermesidir. Mevcut mevzuat çerçevesinde bu durum süresiz oturma izni, Portekiz vatandaşlığı ve Portekiz Pasaportu alma hakkına gidebilmektedir.

Portekiz Altın Vize Projesi

 • Çeşitli yatırım ölçütleri karşılanmalı ve en az 5 yıl boyunca sürdürülmelidir. En popüler olanlardan biri, en az 500.000 EURO değerinde emlak alımıdır.
 • Ülkede en az kalma gereği süresi birinci yıl için sadece 7 gün ve izleyen iki yıllık periyodda 14 gündür. Bu Portekiz’de vergi mükellefi olmak zorunda değilsiniz anlamına gelir. Eğer vergi mükellefi olmak isterseniz, avantajlı vergi rejimleri mevcuttur.

Süresiz Oturum

 • Portekiz’de beş yıllık oturum süresinin sonunda süresiz oturma hakkı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Vatandaşlık ve Portekiz Pasaportu

 • Mevcut düzenlemeler çerçevesinde süresiz oturum aldıktan, 6 yıldır Portekiz’de yerleşik olduktan ve basit bir Portekizce sınavını geçtikten sonra, Portekiz vatandaşlığı ve pasaportu için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu broşürün basıldığı tarihte, Altın Vize Projesi kapsamındaki 5 yıllık dönemde alınan pasaportunuzdaki oturum vizelerinin sunumu, süresiz oturum ve sonrasında vatandaşlık alabilmek için yeterli delil sayılmaktadır.

Dixcart hangi hizmetleri sunabilir?

Dixcart hizmetleri şunları içerir:

 • Portekiz Oturum Projesi hakkında detaylı bilgi, yerine getirilmesi zorunlu yükümlülükler ve ilgili ücretler.
 • Portekiz’deki ofislerde yerleşik çalışanlar yoluyla ülke ve yaşam biçimi hakkında detaylı bilgi ve vergi konuları.
 • Oturum ve pasaport başvurularında yardım.
 • Portekiz ziyareti organizasyonunda yardım.
 • Portekiz ve Madeira’da yer alan inşaat firmaları ile yakın ilişki yoluyla doğru emlak alımını mümkün olduğunca basit hale getirmek.
 • Yerleşim gerçekleştikten sonra bireysel ve profesyonel ticari hizmetlerin tümü; bunlar arasında bireysel vergi danışmanlığı yanında Portekiz veya Madeira’da iş kurma ile ilgili danışmanlık ve ilgili tüm profesyonel hizmetler sayılabilir.
 • Aile yerleşim hizmetleri.

Daha Fazla Bilgi

Portekiz Altın Vize Projesi hakkında Portekiz’deki ofislerimizdeki Carlos Santos ile iletişime geçebilirsiniz. Alternatif olarak, lütfen Dixcart kontağınızla konuşunuz ya da advice@dixcart.com adresine email atınız.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 77
avrupa@vizemerkezi.com
Diğer BilgilerAcil: 0 532 476 25 16
Ankara
+90 (312) 970 02 77
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 77
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 56
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2371
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5315
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com