Finlandiya Vizesi için Gerekli Evraklar

A. K. 08/06/20, 23:06
Merhaba, eşimle birlikte Finlandiya’ya önümüzdeki yaz turistik bir seyahat düşünüyoruz. Her ikimizde emekliyiz ve Finlandiya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Aynı zamanda şuan için birer yıllık pasaport süremiz mevcut seyahat süremizi kapsıyor. Döndüğümüzde bitmiş oluyor, pasaportlarımızı yenilememiz gerekir mi? İşlem süresi ne kadar sürüyor? Bilgi rica ediyorum. Cevap için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Finlandiya vizesi belgeleri başvuru sahibinin statüsü ve gidiş amacına göre değişiklik göstermektedir. Finlandiya’ya turistik seyahat yapacak başvuru sahipleri evraklarını statüsüne göre eksiksiz olarak hazırlamalı ve başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Turistik seyahat edecek olan başvuru sahibi emekli olma durumunda zorunlu belgelere ek olarak Finlandiya vizesi evrak listesi;

  • Son 3 aylık emekli maaşının yattığı bankadan ya da postaneden emekli maaşı net görünür ıslak imzalı kaşeli minimum 5000 TL bakiyeli hesap dökümü
  • E-devletten emekli aylık bilgisi dökümü barkotlu olmalıdır.

Zorunlu belgelere ek olarak yukarıdaki Finlandiya vizesi belgeleri hazırlamış ve eksiksiz sunmaları gerekmektedir. Finlandiya’ya seyahat edecek olan başvuru sahiplerinin pasaportları mutlak suretle seyahat bitiminden sonra 3 ay (90 gün) geçerliliği bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurularında ve sınır girişlerinde problem yaşayabilirler. Pasaport süreniz bu süreye uyum sağlamama durumunda yenilenmesi önerilmektedir. Finlandiya vize işlem süresi konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 5-15 iş günü sürmektedir. Vize merkezi tarafından size mail ve sms yolu ile iletilmiş olan Finlandiya vizesi evrak listesi başvurudan minimum 20-25 gün önceden tarafımıza iletmiş olmanız gerekmektedir. Finlandiya Konsolosluğu’nun ek evrak talep etme durumunda pasaportu 30 gün hatta gerekirse 60 gün tutma hakkı bulunmaktadır. Bu sebep le başvurunuzda herhangi bir aksaklık yaşamamak adına minimum 20-25 gün kala başlatmanız önerilmektedir. Vize merkezine dosyanızı iletme durumunuzda online başvuru formunuz doldurularak dosyanız hazırlanarak online randevunuz alınarak vize başvuru süreciniz başlamış sayılacaktır.

Finlandiya vizesi için gerekli evraklar Vize Merkezi tarafından mail ve sms olarak tarafınıza iletilmektedir. Vize işlemleriniz için geç kalmadan Vize Merkezi çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli belgeleri temin edebilirsiniz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.