Finlandiya vize reddi

Zamir 25/12/17, 23:49
Finlandiya'dan vize reddi aldım bir ay önce? Ne yapmalıyım? Yeniden başvuru yapabilir miyim? Vize Merkezi aracılığı ile yaparsam faydalı olur mu? Başka bir ülkeden Schengen vizesi alsam Finlandiya'ya girebilir miyim?
Vize Merkezi

Finlandiya'dan vize reddi aldıysanız yeninden başvuru yapabilirsiniz. Finlandiya vizesi içi hazırlamanız gereken evraklar mesleki durumunuza veya sosyal durumunuza göre farklılık göstermektedir, ayrıca seyahat amacına uygun evraklar hazırlamanı gerekir. Örneğin turistik vize başvurusu yaparak kalacağınız adresi Finlandiya'daki bir arkadaşınız ya da yakınınızın konutu olarak gösteremezsiniz. 90 günü aşan ziyaretler için Schengen vize başvurusu yapamazsınız. Vize ret sebebinizi bilemiyoruz ancak başvurulardaki en önemli kriterlerden birinin sunacağınızı evrakların ülkeye geri dönüşünüzü garanti eder nitelikte olmasıdır. Ayrıca önceki Schengen vizelerinizi nasıl kullandığınız da önemlidir. Finlandiya vizesi ile Schengen bölgesindeki diğer ülkelere giriş yapabilirsiniz ancak bu durum gideceğinizi başka bir ülkenin sınır kontrol yetkililerini de inisiyatifindedir. Birden fazla Schengen ülkesi ziyaret edilecekse, en uzun süre kalacak olduğunuz ülkeden başvuru yapmanız vizenin doğru şekilde kullanımı olur. Ayrıca diğer ülkelerdeki otel rezervasyonlarınızı de beyan etmeniz gerekir. 

Finlandiya vize işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak Finlandiya vize kararını, onay veya reddini sadece Finlandiya Konsolosluğu veya Finlandiya Büyükelçiliği vermektedir ve hiç bir aracı danışmanlık kurumunun vize sonucu hakkında bildirimde bulunma yetkisi yoktur. Vize Merkezi, Finlandiya vize başvurunuzu prosedüre uygun şekilde yapmaktadır. Vize takibi, evrakların Konsolosluğun talebi doğrultusunda düzenlenmesi, evraklar arasındaki tutarsızlıkların tespiti ve başvuru sahibine bildirim gibi, başvuru işlemlerinden kritik öneme sahip çok dikkat edilmesi konularda Vize Merkezi profesyonel ekibinin deneyimleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Vize reddiniz ve yeniden başvuruda aynı hataları tekrarlamamanız ve doğru evraklarla başvuru yapmak için lütfen Finlandiya Vize Merkezi çağrı merkezimizi arayınız. 

 

e. gezer 09/04/18, 23:34

merhaba ben ercan gezer daha önce finlandiyadan 2 şhengen vize aldım busefer red aldım. son seyahatimde,finlandiyada üstümde bir miktar para ile yakalandım suçsuz olduğum anlaşıldıği vakit serbest biraktilar. bundan sonra vize alamayacakmiyim.

O. Çelik 28/11/18, 23:10

Meraba ben yaklasık 3 ay once finlandiyadan red yedim ifadem biraz kotuydu oturum vizesi icin basvurmustum 2 ay once itiraz hakkımı kullandım sansımvarmı yoksa tekrar basvuru yapsaydım daha cokmu sansım olurdu bide nezaman cevap gelir

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon