Finlandiya vize reddi

Zamir 25/12/17, 23:49
Finlandiya'dan vize reddi aldım bir ay önce? Ne yapmalıyım? Yeniden başvuru yapabilir miyim? Vize Merkezi aracılığı ile yaparsam faydalı olur mu? Başka bir ülkeden Schengen vizesi alsam Finlandiya'ya girebilir miyim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Finlandiya'dan vize reddi aldıysanız yeninden başvuru yapabilirsiniz. Finlandiya vizesi içi hazırlamanız gereken evraklar mesleki durumunuza veya sosyal durumunuza göre farklılık göstermektedir, ayrıca seyahat amacına uygun evraklar hazırlamanı gerekir. Örneğin turistik vize başvurusu yaparak kalacağınız adresi Finlandiya'daki bir arkadaşınız ya da yakınınızın konutu olarak gösteremezsiniz. 90 günü aşan ziyaretler için Schengen vize başvurusu yapamazsınız. Vize ret sebebinizi bilemiyoruz ancak başvurulardaki en önemli kriterlerden birinin sunacağınızı evrakların ülkeye geri dönüşünüzü garanti eder nitelikte olmasıdır. Ayrıca önceki Schengen vizelerinizi nasıl kullandığınız da önemlidir. Finlandiya vizesi ile Schengen bölgesindeki diğer ülkelere giriş yapabilirsiniz ancak bu durum gideceğinizi başka bir ülkenin sınır kontrol yetkililerini de inisiyatifindedir. Birden fazla Schengen ülkesi ziyaret edilecekse, en uzun süre kalacak olduğunuz ülkeden başvuru yapmanız vizenin doğru şekilde kullanımı olur. Ayrıca diğer ülkelerdeki otel rezervasyonlarınızı de beyan etmeniz gerekir. 

Finlandiya vize işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak Finlandiya vize kararını, onay veya reddini sadece Finlandiya Konsolosluğu veya Finlandiya Büyükelçiliği vermektedir ve hiç bir aracı danışmanlık kurumunun vize sonucu hakkında bildirimde bulunma yetkisi yoktur. Vize Merkezi, Finlandiya vize başvurunuzu prosedüre uygun şekilde yapmaktadır. Vize takibi, evrakların Konsolosluğun talebi doğrultusunda düzenlenmesi, evraklar arasındaki tutarsızlıkların tespiti ve başvuru sahibine bildirim gibi, başvuru işlemlerinden kritik öneme sahip çok dikkat edilmesi konularda Vize Merkezi profesyonel ekibinin deneyimleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Vize reddiniz ve yeniden başvuruda aynı hataları tekrarlamamanız ve doğru evraklarla başvuru yapmak için lütfen Finlandiya Vize Merkezi çağrı merkezimizi arayınız. 

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
e. gezer 09/04/18, 23:34

merhaba ben ercan gezer daha önce finlandiyadan 2 şhengen vize aldım busefer red aldım. son seyahatimde,finlandiyada üstümde bir miktar para ile yakalandım suçsuz olduğum anlaşıldıği vakit serbest biraktilar. bundan sonra vize alamayacakmiyim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. Çelik 28/11/18, 23:10

Meraba ben yaklasık 3 ay once finlandiyadan red yedim ifadem biraz kotuydu oturum vizesi icin basvurmustum 2 ay once itiraz hakkımı kullandım sansımvarmı yoksa tekrar basvuru yapsaydım daha cokmu sansım olurdu bide nezaman cevap gelir

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
N. K. 09/06/20, 16:12

Merhaba, bir şirkette 3 yıldır işçi olarak çalışmaktayım. 6 ay önce Finlandiya’ya turistik amaçlı vize başvurusunda bulundum. Vize başvurum Finlandiya Konsolosluğu tarafından ret edildi. Finlandiya vize reddi sebebi ne olabilir? Evraklarım tamdı ve ret alacağımı düşünmüyordum açıkçası ne amaçla vize reddi veriliyor? Vize reddine itiraz hakkım mevcut mu? Ya da ret aldığım için ücret iadesi talep etsem vize için ödediğim ücret iade edilir mi? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler ederim. İyi çalışmalar.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 09/06/20, 16:13

Merhabalar, Finlandiya vizesi reddi almanızın birçok sebebi olabilir. Vize reddinde en yaygın olanı belgelerden kaynaklı hatalar, güvenlik acısından tehlikeli görülmek veya kişinin önceki seyahatlerinde kusurlu bulunması olabilmektedir. Finlandiya vize ret olma durumunda vize ücreti iadesi söz konusu değildir. Finlandiya vizesi reddi alındıktan sonra eğer vize ret sebebi belgelerden kaynaklı ise başvuru sahibine 28 gün tanınmaktadır. Bu süre içerisinde başvuru sahibi mutlaka vize itirazında bulunması gerekmektedir. Bu süre içerisinde başvuru sahibi elektronik kendi ıslak imzalı itirazını konsolosluğa iletmesi gerekmektedir. Vize Merkezi sizin adınıza itiraz dilekçesi yazarak mail yolu ile konsolosluğa iletmektedir.

Finlandiya vize ret sebepleri nelerdir? Birçok farklı neden bulunmaktadır:

  • Seyahat amacının açıkça belirtilmemesi ya da kanıtlanamaması
  • Belgelerde eksiklik ya da sahtecilik
  • Pasaport geçerlilik süresinin geçmiş olması
  • Vize bitiminde ülkeye dönüşü kanıtlayan belge eksikliği
  • Finlandiya tarafından daha önce sınır dışı kararı alınmış olması ve Finlandiya kamu düzeni bakımından tehlike oluşturulduğunuzun düşünülmesi

Finlandiya vize reddi alınması bir daha başvuru yapılamayacağı anlamına gelmemektedir. Yeniden gerekli evraklar eksiksiz ve doğru olarak hazırlanarak tekrar başvuru hakkınız bulunmaktadır. Lakin vize reddi alan başvuru sahipleri öncelikle vize ret mektubunu dikkatle okuyarak ret hakkını kullanabilir ve eksik ya da hatalı belge var ise tamamlayarak 28 gün içerisinde vize reddine itiraz hakkı bulunmaktadır. Bilinmelidir ki vize ret olma durumunda hiçbir ücret iadesi bulunmamakta bu sebeple mutlaka Finlandiya vize başvurusunda bulunmadan önce Vize Merkezi çağrı merkezini arayarak profesyonel vize uzmanlarımızdan destek almalısınız. 0212 970 05 40

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.