Malta Vizesi için Gerekli Evraklar

V.B. 30/05/20, 20:35
Merhaba, eşimle birlikte temmuz ayında Malta’ya gitmeyi planlıyoruz. Eşim ve ben özel sektörde çalışıyoruz. Malta vizesi için gerekli evraklar ile birlikte konaklama, ulaşım, sigorta belgeleri nasıl ve hangi şekilde hazırlanmalıdır? Yardımcı olabilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Başvuruda bulunmadan önce Malta vizesi evrak listesi hazırlanırken seyahat etme amacınıza ve mesleki durumlarınızı açıklayıcı evrakları tamamlayarak başvuru formunuzun bu evraklara uygun olacak şekilde hazırlanmış olması gerekir. Seyahat tarihlerinizle uyumlu konaklama belgenizi rezervasyon yapılarak sunulması mümkündür. Ulaşım bilgilerinizi gösteren uçak biletlerinizin satın alınması gerekir. Seyahat sağlık sigortalarınızın, 30.000 Euro teminatlı, tüm Schengen ülkelerinde kabul edilebilir ve en az süresinin seyahat gidiş tarihiniz ile Türkiye’ye dönüş tarihinizden itibaren 15 gün daha geçerliliği olacak şekilde yapılması gerekir. 

Dilerseniz seyahat sağlık sigortası süresini 1 yıllık yaptırabilirsiniz. Konaklama ve ulaşım belgelerinizin, Malta kısa süreli turistik amaçlı seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda herhangi olumsuzluğa neden olmayacak şekilde sunulması gerekir. Yanlış veya hatalı sunulan belgeleri vize başvuru reddine neden olmaktadır. Vize Merkezi şubelerimizi arayarak, seyahat planınızla ilgili bilgi vererek Malta vizesi belgeleri ve dilekçeler konusunda destek alabilirsiniz. Özel sektörde çalışan başvuru sahiplerinin tamamlaması gereken evraklar ve hazırlanacak dilekçe örneklerini, mail ve sms ile gönderimini talep edebilirsiniz. 

Hazırlayacağınız belgelerinizin, vize başvuru randevu tarihinde güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Güncel tarihli olmayan evrakların ibraz edilmesi halinde başvuru tarihinde vize başvuru talebinizin kabul edilmemesine ve yeni randevu tarihi almak zorunda kalınabilmesine ya da konsolosluk incelemesi aşamasında yeni tarihli olarak yeniden talep edilmesi vize başvurunuzun değerlendirme sürelerinin uzamasına yol açacaktır. 

Belgelerinizi tamamladıktan sonra pasaportunuzla birlikte Vize Merkezi yetkili danışmanınıza kargoyla gönderebilirsiniz. Belgelerinizin kontrol edilmesiyle birlikte başvuru randevu tarihiniz alınarak randevu bilgileri başvuru sahibi ile paylaşılmaktadır. Malta vizesi için gerekli evraklar ve başvuru formunuz hazırlanarak Vize Merkezi operasyon yetkilisi tarafından randevu tarihinde size teslim edilecektir. Evraklarınızın eksiksiz olarak teslim edilmesi vizenizin onaylanacağı garantisi taşımamaktadır. Malta vize başvuruları için 0212 970 05 83 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Saygılarımla

Gökhan KARTAL

Malta vizesi için gerekli evraklar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x