Kuveyt Turistik Vize

Kuveyt Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Kuveyt Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Kuveyt Turistik Vize başvuru işlemlerinizi kurumumuz Vize Merkezi ve uzman kadrosu aracılığıyla en doğru şekilde gerçekleştirerek başvuru süreci sona erene kadar takibini yapabilirsiniz. Kuveyt turistik vizesi başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak veya başvuru işlemlerini başlatmak için ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresi aracılığıyla Kuveyt vize uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kuveyt turistik vizesi başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi vatandaşlarımız 90 günü aşmayan turistik Kuveyt seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Kuveyt Turistik Vize 

Kuveyt Turistik Vizesi başvuru işlemleri doğrudan yetkili temsilciliğe veya akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Turistik vize başvuru işlemlerini yalnızca Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport hamili olan vatandaşlarımız e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Kuveyt elektronik vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Kuveyt e-vize başvurusu onaylandıktan sonra 30 gün içerisinde Kuveyt sınırları içerisine seyahat edilmesi gerekmektedir. Kuveyt elektronik vizesi ile ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir. Seyahat planı ve amacı doğrultusunda çift veya çoklu giriş vize gerektiği durumlar için kurumumuz Vize Merkezi ile iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Kuveyt E-Vize 

Kuveyt E-Vize ile Kuveyt sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir. Bu nedenle Kuveyt seyahati planlayan vatandaşlarımız e-vize sahibi olarak turistik gezi, ziyaret amaçlı seyahatler kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. 

Kuveyt Turist Vizesi başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız şahsen bulunmaları zorunluluğu olmaması nedeniyle e-vize işlemlerini kurumumuz aracılığıyla kolaylıkla yapabilmektedir. Kuveyt turist vizesi başvuru işlemlerini başlatmak için gerekli evrakların Vize Merkezi Kuveyt vize temsilcilerimize e-posta yoluyla iletilmesi yeterli olmaktadır. Alanında uzman kadromuz ve Kuveyt vize işlemleri dahilinde profesyonel destek veren ekibimiz işlemleri sizin adınıza en doğru şekilde gerçekleştirerek süreç sona erene kadar takibini sağlamaktadır. 

Kuveyt Turist Vizesi Gerekli Evrakları 

Kuveyt sınırları içerisine turistik gezi amacıyla seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız e-vize başvurularını kurumumuz aracılığıyla en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için aşağıda yer alan evrakların e-posta aracılığıyla veya en yakın şubemizi ziyaret esnasında ibraz edilmesi yeterli olmaktadır. 

  • Renkli olarak taranmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
  • Renki olarak taranmış seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan Pasaport Sureti, (Kişisel bilgilerin yer aldığı sayfanın ibraz edilmesi gerekmektedir.)
  • Kuveyt vize başvuru ücretinin ödendiğini gösteren Banka Dekontu,
  • Renki olarak taranmış Türkiye Cumhuriyeti İkamet İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)

Kuveyt Turistik Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Turistik gezi amacıyla başvurulan vizenin onaylanması tarihi itibariyle 30 gün içerisinde Kuveyt sınırları içerisine giriş yapılması gerekmektedir. 
  • Kuveyt e-vizesinin onaylanması Kuveyt Konsolosluğu insiyatifinde bulunmaktadır. 
  • Kuveyt sınırları içerisinde kalış süresi ülkeye giriş yapılan gün itibariyle sayılmaktadır. 

48 saatte Kuveyt Vizesi

Yükleniyor...