İzmir

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kuveyt Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi Kuveyt İzmir şubesi sayfasına hoş geldiniz. Kuveyt Vizesi; Elektronik, Turistik, Ticari ve Aile ziyaret vizesi olarak alınmaktadır. Bu vize türleri Seyahat amacına göre belirlenmektedir. Vize türleri içerisinde en kolay, en zahmetsiz ve en kısa sürede çıkan vize türü ve uzmanlarımızında Kuveyt’e seyahat edecekler için önerdiği Elektronik vizesidir. Ziyaret amacınıza karar verdikten sonra size uygun vize türüne göre başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kuveyt vizesi için İzmir ili başta olmak üzere İzmir ilçeleri Aliağa, Foça, Kemalpaşa, Karabağlar, Buca, Bergama, Balçova, Kiraz, Karaburun, Menemen, Çiğli, Beydağ, Bayındır, Konak, Gaziemir, Çeşme, Bornova, Bayraklı, Menderes, Dikili, Karşıyaka, Narlıdere, Güzelbahçe, Kınık, Selçuk, Torbalı, Ödemiş, Tekerlek, Urla ve Seferihisar İlçeleri ile çevre iller olan Balıkesir, Manisa ve Aydın illerinden Kuveyt vize başvurusu yapabilmek için Vize Merkezi İzmir şubemiz ile [email protected] e mail adresinden veya +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İzmir

Kuveyt vize başvurusu için ortalama sonuca bağlanma süresi 3 ila 5 gün arasında değişiklik göstermektedir. Kuveyt vize başvuru için Kuveyt ziyaretinden en geç 15 gün öncesine kadar başvuru yapmanız önerilmektedir.

Kuveyt Vizesi İçin Gerekli Evraklar – İzmir

Kuveyt vizesi ziyaret süresi, giriş çıkış sayısı ve ziyaret amacına göre farklılık göstermektedir. Ziyaret amacınızı karara bağladıktan sonra size uygun vize türüne göre başvuru evraklarınızı hazırlaya bilirsiniz.

Kuveyt Turistik vize başvurusu yaparken hazırlamanız gereken evraklar;

 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Pasaport (2 boş sayfa, en az 1 yıl geçerliliği olması)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Kuveyt vize başvuru formu
 • Şirket antetli kağıdına, İngilizce yazılmış seyahat gerekçesini belirten yazı.

Kuveyt Elektronik Vize Başvurusu yaparken sizden istenen evraklar aşağıdaki gibidir;

 • 1 adet vesikalık resim
 • Pasaport resmi

Kuveyt vize Başvuru türleri içerisinde en zahmetsiz ve çabuk onaylanan vize türü Kuveyt Elektronik vizesidir. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile irtibata geçerek sadece fotoğrafınız ve pasaportunuzun taratılmış görüntüsünü WhatsApp ya da e posta ile göndermeniz yeterlidir.

Elektronik vize başvurusu ortalama 1 ile 3 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Kuveyt ticari vize başvurusu yapacak kişilerin hazırlaması gereken evraklar;

 • Seyahat amacı ve ticari sebebini belirten dilekçe
 • Şirket evrakları

Kuveyt aile ziyareti vizesi başvurusu yapacak kişilerin hazırlaması gereken evraklar;

 • Çalışma izni
 • Kuveyt’te bulunan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Akrabalığını ibraz eden belge
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi

Kuveyt Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri gerekli görmeleri durumunda başvuru sahibini şahsen görüşmeye çağırma yetkisine sahiptir.

Kuveyt Türkiye Konsolosluklar - İzmir

Türkiye sınırları içinde Kuveyt hükümetinin Konsolosluk ve Büyükelçilik olarak iki adet temsilcilik bulunmaktadır.

Kuveyt Vize Başvuru Formu – İzmir

Kuveyt vize başvurusunun ilk aşaması vize başvuru formunu doldurmak ile başlar. Bu form başvuru esnası konsolosluk yetkililerinin başvuru sahibini tanımaları için önemli olduğundan, Bilgilerin eksiksiz ve doğru olması vize sürecinin olumlu sonuçlanması için önemlidir. Kuveyt vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulur ve tükenmez kalem ve büyük harfler ile doldurulmaktadır. Bu formda bulunan kişisel bilgiler ad, soyad, uyruk, doğum tarihi, doğum yeri, pasaport numarası, yaş ve cinsiyet bilgilerinizin eksiksiz doldurulması sonrasında başvuru dosyanıza eklenerek konsolosluk yetkililerine teslim edilmek üzere kontrol edilir. Başvuru sonuçlandıktan sonra Vize Merkezi İzmir şubesi yetkililerimiz sizi bilgilendirir ve sonuç hakkında bilgi verir.

Kuveyt vize başvuru formuna için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – İzmir

Kuveyt vize ücreti Konaklanacak gün sayısı, giriş sayısı ve vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Kuveyt vizesi için Vize Merkezi İzmir Şubemiz ile [email protected] e posta adresinden ya da +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından bizlere ulaşarak ücret bilgisi alabilirsiniz. Tarafınıza gönderilen e postada ya da Sms ile gelen bilgide yazan ücret içerisinde Hizmet bedeli, Konsolosluk harcı ve vize tutarı dahildir . Bu tutarı isterseniz elden ödeyebilir isterseniz hesap numaralarımıza gönderebilirsiniz. Kuveyt vizeniz olumlu sonuçlandıktan sonra, Vize Merkezi İzmir yetkilimiz sizinle irtibata geçerek pasaport ve vizenizi kargo ile tarafınıza ulaştırabilirler.

Vize Merkezi İzmir Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Kuveyt Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp