Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 41

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Kuveyt Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz, Kuveyt vizesi Ankara şube sayfasına hoş geldiniz.

Kuveyt vizesi, Klasik vize ve E vize olarak çok kolay alınabilmektedir. Ayrıca kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş esnasında da Kuveyt vizesi alabilirsiniz. Ancak en kolay alınabilecek vize ise, Kuveyt Elektronik vizesidir. Havaalanında ya da Kuveyt sınır kapısında yaşayabileceğiniz gereksiz bekleme ile zaman kaybı yaşamamanız adına Kuveyt Elektronik vize almanız sizin rahatlıkla açısından en doğru seçenek olacaktır.

Kuveyt vizesi için Ankara ili başta olmak üzere Evren, Akyurt, Ayaş, Altındağ, Yenimahalle, Beypazarı, Bala, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Etimesgut, Nallıhan, Polatlı, Sincan, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Pursaklar, Şereflikoçhisar ile çevre iller olan Bolu, Eskişehir, Konya, Kırşehir, Kırıkkale, Çankırı ve Aksaray illerinden Kuveyt vize başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi Ankara şubemiz ile ayko@vizemerkezi.com e mail adresinden ya da +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt vize kaç günde çıkar - Ankara

Kuveyt vizesi ortalama olarak 3 ila 5 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre sizin evraklarınızı eksiksiz ve tam sunmanıza göre, Kuveyt konsolosluğunun resmi tatilleri ve yoğunluğuna göre değişim göstermektedir. Konsolosluk sayfalarımıza girerek resmi tatil günlerini öğrenebilirsiniz. Seyahat tarihinden en az 15 gün içerisinde başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kuveyt Vize İçin Gerekli Evraklar – Ankara

Kuveyt vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar mesleki durumuna, vize türüne ve seyahat amacına, kalınacak gün sayısına göre göre değişiklik göstermektedir.

Seyahat amacınıza karar verdikten ve durumunuzu belirledikten sonra Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Turistik vize başvurusu ve kısa süreli vize başvurusu yaparken;

 • Kuveyt vize başvuru formu
 • Pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport 2 boş sayfa olması
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafları karşılayacağını açıklayan vize talep dilekçesi ve şirket yetkilileriniz imzaları ve kaşe yer almalıdır.

Kuveyt E vize Başvurusu yaparken hazırlanması gereken evraklar;

 • Pasaport resmi
 • 1 adet vesikalık resim

Yukarıda belirtilen evrakları tarafımıza E-mail ya da WhatsApp adresimize göndermeniz yeterlidir.

Kuveyt ticari vize başvurusu yapacak kişiler ticari amaç ile yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Seyahat amacı ve ticari sebebini belirten dilekçe
 • Şirket evrakları

Kuveyt aile ziyareti vizesi başvurusu yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Kuveyt’te bulunan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Çalışma izni
 • Akrabalığını ibraz eden belge

Kuveyt yetkili makamlar gerekli görmeleri durumunda görüşmeye çağırabilir ve ek belge talep edebilirler.

Ülkemizde Bulunan Kuveyt Konsoloslukları - Ankara

Türkiye sınırları içinde bulunan konsolosluk ve büyükelçilik olarak 2 adet temsilcilik bulunmaktadır.

Kuveyt Vize Başvuru Formu – Ankara

Kuveyt vize başvurusu yapacak olanlar için istenen belgelerde en önemlisi Kuveyt vize başvuru formudur. Kuveyt vize başvuru formu ile konsolosluk yetkilileri başvuru sahibi hakkında bilgi sahibi oldukları için yazılan bilgilerin doğruluğu kesin ve bilgilerin eksiksiz olarak verilmesi gerekmektedir. Bu form ile verdiğiniz bilgilerin yanlış veya eksik olması durumunda vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Kuveyt vize başvuru formunu İngilizce ve tükenmez kalem ile doldurulmalıdır. Formda gerekli yerleri; Ad soyad, cinsiyet, yaşınız, uyruğunuz ile kişisel bilgilerinizin eksiksiz ve tam olarak doldurup, seyahat amacı, Pasaport numarası ve seyahat tarihini yazan yerleri eksiksiz doldurulduktan sonra imza atarak ve ilgili yere fotoğrafınızı yapıştırmalısınız.

Kuveyt vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – Ankara

Kuveyt vize başvuru ücreti vize giriş sayısı, Vize türü ve seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt vize amacınıza karar verdikten sonra Vize Merkezi Ankara ofisimize ile size gönderilen bilgi mailinde belirtilen tutar içerisinde konsolosluk harcı, Hizmet bedeli ve vize tutarı kapsamaktadır. Gerekli gördüğünüz durumlarda bilgi almak ve vize sürecini sorgulamak için +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından yada ayko@vizemerkezi.com e mail adresinden irtibata geçerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Kuveyt vize süreciniz olumlu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu ve vizeniz ister şahsen gelip ofisimizden alabilir ya da başvuru esnasında vermiş olduğunuz adresinize gönderim yapılabilmektedir.

Kuveyt ziyaretinizde Vize Merkezi Ankara şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Kuveyt Vize Merkezi Ankara

Vize Merkezi Personel

Kuveyt ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6096