Diyarbakır

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kuveyt Vize Merkezi, Diyarbakır

Kuveyt vizesi için düzenlemiş olduğumuz Kuveyt Diyarbakir şubesi sayfasına hoş geldiniz.

Kuveyt vizesi ile alakalı ziyaretçilerimiz için en kolay vize Kuveyt elektronik vize seçeneğidir. Kuveyt havaalanında ya da Kuveyt sınır kapısında yaşayabileceğiniz gereksiz kuyruk bekleme ile zaman kaybı yaşamamanız adına Kuveyt Elektronik vize almanız sizin rahatlıkla ziyaretinize devam etmeniz için en doğru seçenek olacaktır.

Kuveyt vizesi için Diyarbakır ili başta olmak üzere Diyarbakır ilçeleri ile Bağlar, Bismil, Hazro, Kulp, Yenişehir, Dicle, Çınar, Ergani, Çermik, Kocaköy, Silvan, Hani, Çüngüş, Kayapınar, Sur, Eğil ve Lice ilçeleri ile çevre iller olan Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Batman ve Mardin illerinden Kuveyt vize başvurusu için Vize Merkezi Diyarbakır Ofisimiz ile +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından yada [email protected] e mail adresinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vize Kaç Günde Çıkar? - Diyarbakır

Kuveyt vizesi normal şartlarda 3 ila 5 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu zaman sizin evraklarınızı tam ve eksiksiz sunmanıza bağlıdır, Bazı durumlarda Kuveyt konsolosluğunun resmi tatilleri ve yoğunluğuna göre değişim göstermektedir. Konsolosluk sayfalarımızı inceleyerek resmi tatil günlerini öğrenebilirsiniz. Seyahat tarihinizden en az 15 gün öncesinde başvurmanız gerekmektedir.

Kuveyt Vize İçin Gerekli Evraklar – Diyarbakır

Kuveyt vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar vize türüne, seyahat amacına, mesleki durumuna ve konaklama gün sayısına göre göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt vize türleri aşağıdaki gibidir.

 • Kuveyt E-vize
 • Kuveyt Turistik Vize
 • Kuveyt Ticari Vize
 • Kuveyt Aile Ziyareti Vizesi

Seyahat amacınızı doğru bir şekilde belirledikten sonra Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Turistik vize başvurusu ve kısa süreli vize başvurusu yaparken;

 • Kuveyt vize başvuru formu
 • Pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport 2 boş sayfa olması
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafları karşılayacağını açıklayan vize talep dilekçesi ve şirket yetkilileriniz imzaları ve kaşe yer almalıdır.

Bu vizeniniz çıkış süresi ortalama 3 ile 5 gün arasındadır.

Kuveyt E vize Başvurusu yaparken;

 • Pasaport resmi 
 • 1 adet vesikalık resim

Tarafımıza WhatsApp veya E-mail adresimize göndermeniz yeterlidir ve bu vize çıkış süresi 1 ile 3 iş günü arasındadır.

Kuveyt ticari vize başvurusu yapacak kişiler ticari amaç ile yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Seyahat amacı ve ticari sebebini belirten dilekçe
 • Şirket evrakları

Kuveyt aile ziyareti vizesi başvurusu yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Kuveyt’te bulunan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Çalışma izni
 • Akrabalığını ibraz eden belge

Kuveyt yetkili makamlar gerekli görmeleri durumunda ek belge talep edebilir veya görüşmeye çağırabilmektedirler.

Kuveyt Konsolosluklar - Diyarbakır

Türkiye sınırları içinde konsolosluk ve büyükelçilik olarak iki adet temsilcilik bulunmaktadır

Kuveyt Vize Başvuru Formu – Diyarbakır

Kuveyt Vize Başvurusu için en önemli aşama Kuveyt Vize Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Doldurulan bu form, vize yetkililerinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığından formdaki soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap verilmelidir. Bu Formda verdiğiniz bilgilerin yanlış ve eksik olması durumunda vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız. Kuveyt Vize Başvuru Formunu İngilizce tükenmez kalemle, büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurmalısınız. Formda, adınız, soyadınız, yaşınız, cinsiyetiniz, uyruğunuz gibi kişisel bilgilerin yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat tarihiniz, seyahat amacınız gibi sorular sorulmaktadır. Bu soruları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra, ilgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı atarak formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Kuveyt vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – Diyarbakır

Kuveyt vize başvuru ücreti giriş sayısı vize türü ve vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt ziyaret amacınıza karar verdikten sonra Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizi +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından yada [email protected] e posta adresinden bizlere ulaşarak ücret bilgisini alabilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır ofis yetkilileri size gönderecekleri bilgi metinde belirtilen tutar; vize ücreti, servis hizmeti ve konsolosluk harcını içermektedir. Kuveyt vize ücretini ister şahsen ofislerimize gelip bırakabilir veya tarafınıza gönderilen bilgi mailindeki hesap numaralarımıza ödeme yapabilirsiniz. Vize süreciniz olumlu sonuçlandıktan sonra pasaport ve vizeniz tarafınıza ister şahsen gelip ofisimizden alabilir ya da başvuru esnasında vermiş olduğunuz adresinize gönderim yapılabilmektedir.

Kuveyt Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp