Kuveyt Oturum

Kuveyt Oturum

Uluslararası ülkelerin oturma izni prosedürleri dahilinde başka bir ülke sınırları içerisinde ikamet talep edilmesi halinde söz konusu talebe ilişkin nedenlerin sunulması şartı aranmaktadır. Kuveyt Oturum İzni ile ilgili detaylı bilgi almak için Kuveyt e-vize başvuru işlemlerini başlatmak için kurumumuz Vize Merkezi ile +90 (212) 963 63 41 numaralı telefon veya [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Kuveyt Oturum İzni 

Kuveyt oturum izni ve diğer ülkelere yapılacak olan oturum izni başvuruları söz konusu ülkenin sınırları içerisinde yatırım gerçekleştirme, bağımsız gelir ile ikamet etme, ilgili ülkenin vatandaşı ile evlenme, teknik veya bilimsel mesleğe sahip olma veya önemli kişi ayrıcalığına sahip olma gibi şartlar doğrultusunda verilebilmektedir. Oturum izni başvuruları Kuveyt Konsolosluğu yetki alanı içerisinde değerlendirilmektedir. İkamet izni başvuru işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti veren yetkili başvuru merkezlerinin başvuruları değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır

Kuveyt oturum izni süreleri gerekli şartların karşılanmaya devam ediyor olması halinde uzatılabilmektedir. Oturum izni olmaksızın Kuveyt sınırları içerisinde ikamet eden kişiler fazladan geçirdikleri her 10 gün için cezai işlem uygulanmaktadır. Söz konusu kişilerin Kuveyt vizesi veya Kuveyt İkamet İzni almaları gerekmektedir. Kuveyt Oturma izinleri çalışma vizesi, yerli vize ve aile birleşime olmak üzere üç kategoriye ayrılmaktadır. İlgili üç kategori için de Kuveyt sınırları içerisinde ikamet eden kişi veya ticari faaliyet gösteren firma ile bağlantılı olunması şartı aranmaktadır. 

Kuveyt Sınırları İçerisinde Çalışma Vizesi ile İkamet 

Kuveyt sınırları içerisinde herhangi bir işte çalışabilmek için Kuveyt Çalışma İzni veya Oturum İzni sahibi olunması gerekmektedir. Ziyaret vizesi ile Kuveyt sınırları içerisine giriş yapan kişilerin ziyaret vizelerinde belirtilen sponsor firma tarafından çalışma vizesi başvurusunda bulunulmaktadır. Çalışma izni başvurusu öncesinde başvuru sahibi kişinin sağlık kontrolünden geçmesi şartı aranmaktadır. 

Kuveyt çalışma izni başvurusunda bulunan kişinin Kuveyt sınırları içerisinde faaliyet gösteren firma ile imzalanmış bir iş sözleşmesine sahip olması gerekmektedir. Çalışma izni güvenlik formları Kuveyt sınırları içerisinde faaliyet gösteren sponsor firma tarafından doldurulmaktadır. Çalışma izni başvurusunda bulunacak kişinin pasaport suretine ait fotokopiyi ilgili birime ibraz etmesi şartı aranmaktadır. Başvuru süresince çalışılacak olan işin kapsamını, süresini ve yabancı çalışanın alacağı göreve ait tanımının yer aldığı işveren tarafından Kuveyt diplomatik temsilciliğine hitaben yazılan davet mektubunun sunulması zorunluluğu bulunmaktadır. Kuveyt çalışma izni süresi içerisinde Kuveyt sınırları içerisinde yasal olarak ikamet edilebilmektedir. 

Kuveyt Oturum ve Çalışma izni belirlenen koşulların tam olarak sağlanması halinde başvuru sahibine verilmektedir. Kuveyt ikamet ve çalışma izinleri ile ilgili detaylı bilgi almak için [email protected] e-posta adresi üzerinden kurumumuz Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi olarak Kuveyt e-vize başvuru işlemleri ile ilgili olarak profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. 

Kuveyt Vizesi Hayal Değil

Kuveyt ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kuveyt çalışma vizesi
  C.Aksu, 03 Haz 2020, 16:15

  İyi günler diliyorum öncelikle ben şuan çalışmakta olduğum şirketin yeni bir anlaşması nedeniyle bir süre aynı işimi Kuveyt’te yapmak üzere anlaştım. Özel bir şirkette işçi olarak çalışıyorum. Kuveyt çalışma vizesi başvurusunda bulunmam gerektiğini öğrendim. Konu ile ilgili bilgi sahibi değilim bana buradan yardımcı olma ihtimaliniz var mı bilmiyorum ama dönüş yaparsanız çok sevinirim. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkür ederim ve iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kuveyt ikamet izni
  I.Çelebi, 03 Haz 2020, 15:29

  Merhabalar Vize Merkezi, ben Kuveyt ikamet izni başvurusunda bulunmak istiyorum. Erkek arkadaşım Kuveyt vatandaşı ve işi nedeniyle bir süre Kuveyt’te bulunması gerekiyor. Ben çalışmıyorum ve kendisinin işi nedeniyle 1 yıl kadar orada yaşamak istiyorum. Bu durumda başvuruda bulunsam onaylanma ihtimali var mıdır merak ediyorum. Bu konuda bana dönüş yapıp bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kuveyt için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp