İstanbul Başkonsolosluğu

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden kişilerin vize ve konsolosluk işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Kuveyt vize başvuruları Kuveyt Başkonsolosluğu ve Kuveyt Büyükelçiliğine yapılabildiği gibi akredite vize başvuru merkezleri ve turizm seyahat acentaları aracılığıyla yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili vatandaşlarımız vize başvuru işlemleri e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. 

Kuveyt vize başvuru işlemlerini sırasında kurumumuz Vize Merkezi Kuveyt vize temsilcilerimiz ile gerçekleştirerek işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirildiğine emin olabilir ve süreç sona erene kadar takibini yapabilirsiniz. Başvuru sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle Vize Merkezi olarak işlemleri sizin adınıza prosedüre uygun olarak gerçekleştirmekteyiz!

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu 

İstanbul’da yer alan Kuveyt Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşlarımızın vize işlemlerini konusunda hizmet vermektedir. Türkiye sınırları içerisinden gerçekleştirilen vize başvuruları Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ve Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında profesyonel danışmanlık hizmeti veren vize başvuru merkezleri ve turizm seyahat acentalarının vize başvurularını değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. 

Başkonsolosluk Kuveyt seyahati gerçekleştirecek kişilerin vize başvuru işlemleri dışında Türkiye’de ikamet eden Kuveyt vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti İkamet İzni olan Kuveyt vatandaşlarının doğum, evlilik, ölüm, pasaport, nüfus cüzdanı yenileme işlemleri, tıbbi ve kanuni işlemleri Başkonsolosluk yetki alanı içerisinde gerçekleştirilmektedir. 

Kuveyt Başkonsolosluğu Görevlileri

Başkonsolos: Mr Sheikh Fahad Salim S. N. Al Sabah

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluk Resmi Tatil Günleri 2022

Kuveyt vize başvuruları ortalama 3 ila 5 iş günü içerisinde ilgili temsilcilik tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvurunun konsolosluk yoğunluğu ve resmi tatil günlerinden birine denk gelmesi halinde sonuçlanma gün sayısı değişebilmektedir. İstanbul’da yer alan Kuveyt Başkonsolosluğu ve Ankara’da yer alan Kuveyt Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ve Kuveyt Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Kuveyt vize işlemleri sonuçlanma sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına işlemlerin resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

1 Ocak Yılbaşı
25 Şubat Ulusal Gün
26 Şubat Kurtuluş Günü
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mart İsrail ve Miraj
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
9-12 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü
31 Temmuz Hicri Yılbaşı
30 Ağustos Zafer Bayramı
9 Ekim Hz.Muhammedin Doğum Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Kuveyt İstanbul Başkonsolosluk Adresi

Akat Mahallesi Cebeci Caddesi.No:22 34335 Beşiktaş - İstanbul

Kuveyt Vizesi Hayal Değil

Yükleniyor...