Gaziantep

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kuveyt Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Kuveyt Gaziantep şubesi sayfasına hoş geldiniz.

Kuveyt Vizesi; Kuveyt Elektronik vize, Kuveyt Turistik, Kuveyt Ticari ve Kuveyt Aile ziyaret vizesi olarak alınmaktadır. Bu vize türleri seyahat amacına göre belirlenmektedir. Vize türleri içerisinde en kolay, en zahmetsiz ve en kısa sürede çıkan vize türü, bizim Kuveyt’e seyahat edecekler için önerdiğimiz en kolay vize türü, Kuveyt Elektronik vizesidir. Ziyaret amacınıza karar verdikten sonra size uygun vize türüne göre başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kuveyt Vizesi için Gaziantep ili başta olmak üzere Gaziantep ilçeleri Yavuzeli, Araban, Şehitkamil, İslahiye, Şahinbey, Karkamış, Oğuzeli, Nizip, Nurdağı ile çevre iller olan Hayat, Osmaniye, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Adıyaman illerinden Kuveyt vize başvurusu için Vize Merkezi Gaziantep şubemiz ile +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından ya da [email protected] e mail adresinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Gaziantep

Kuveyt Vizesi sonuçlanması normal şartlarda ortalama 3 ile 5 gün arasındadır. Bu zaman sizden istenilen evrak listesinde bulunanları eksiksiz ve tam hazırlamanıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Kuveyt’i ziyaret edecek olan müşterilerimizden ziyaret süresinden en geç 15 gün önce başvurularını gerçekleştirmelerini istemekteyiz.

Kuveyt Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Gaziantep

Kuveyt vizesi konaklanacak gün sayısı, ziyaret amacı ve vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Vize türüne karar verdikten sonra sizlere başvuru evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.

Kuveyt için Turistik vize başvurusu ve kısa süreli vize başvurusu yaparken hazırlamanız gereken evraklar;

 • Pasaport (2 boş sayfası ve en az 1 yıl geçerliliği olan)
 • Kuveyt vize başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Şirket antetli kağıdına İngilizce olarak yazılmış ziyaret sebebini belirten yazı.

Kuveyt E vize Başvurusu yaparken;

 • 1 adet vesikalık resim
 • Pasaport resmi

Kuveyt vize Başvuru esnasında Vize merkezimiz ile irtibata geçerek sadece Resim ve Pasaport görüntülerini WhatsApp ya da e posta ile göndermeniz yeterlidir. Elektronik vize başvurusu ortalama 1 ile 3 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Kuveyt ticari vize başvurusu yapacak kişiler;

 • Şirket evrakları
 • Seyahat amacı ve ticari sebebini belirten dilekçe

Kuveyt aile ziyareti vizesi başvurusu yapacak kişiler;

 • Gelir belgesi
 • Akrabalığını ibraz eden belge
 • Kuveyt’te bulunan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Çalışma izni

Türkiye’de bulunan konsolosluk yetkilileri gerekli görmeleri durumunda başvuru evrakları haricinde şahsen görüşmeye çağırma yetkisine sahiptir.

Kuveyt Konsolosluklar - Gaziantep

Türkiye sınırları içinde konsolosluk ve büyükelçilik olarak iki adet temsilcilik bulunmaktadır. Kuveyt vize başvurusu bu konsolosluklar tarafından yapılmaktadır.

Kuveyt Vize Başvuru Formu – Gaziantep

Kuveyt vize başvurusunun ilk aşaması Vize başvuru formunu doldurmak ile başlar. Bu formda vereceğiniz kişisel bilgiler konsolosluk yetkilileri başvuru sahibi hakkında bilgi sahibi olmaları için eksiksiz ve doğru bilgiler vermesi vize sürecinin olumlu sonuçlanması için ilk aşamasıdır. Bu form İngilizce olarak, büyük harfler kullanarak ve tükenmez kalem ile doldurulmalıdır. Formda bulunan bilgi alanları Ad, Soyad, Uyruk, Doğum Tarihi, Doğum Yeri ve diğer bilgilerinizin eksiksiz ve doğru doldurmanız gerekmektedir. En son olarak imza yerine imza attıktan sonra ve resminizi yapıştırdıktan sonra başvuru dosyasına ekleyebilirsiniz.

Kuveyt vize başvuru formuna için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – Gaziantep

Kuveyt Vize ücreti; konaklanacak gün sayısına, vize türü ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt vizesi, size uygun vize türüne karar verdikten sonra Vize Merkezi Gaziantep şubemiz ile [email protected] e posta adresinden ya da +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından bizlere ulaşarak başvuru türüne göre ücret bilgisi öğrenebilirsiniz. Yazan bu ücret içinde vize ücreti, konsolosluk harcı, hizmet bedeli dahil olacaktır. Bu tutarı isterseniz ofisimizi ziyaret ederek elden ödeyebilir ya da hesap numaralarımıza ödeme yapabilirsiniz. Kuveyt vizeniz olumlu sonuçlandıktan sonra Vize Merkezi Gaziantep yetkili çalışanlarımız sizler ile irtibata geçerek pasaport ve vizenizi ister kargo ile tarafınıza ulaştırabilir ya da tarafınıza kargo yolu ile sizlere yönledirebilmektedirler.
Vize Merkezi Gaziantep Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Kuveyt Vize Merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp