İstanbul

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kuveyt Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi Kuveyt İstanbul şubesi sayfasına hoş geldiniz. Kuveyt Vizesi; Elektronik, Turistik, Ticari ve Aile Ziyareti vizesi olarak alınabilmektedir. Bu vize türleri seyahat amacına göre belirlenir. Vize türleri içerisinde en kolay, en zahmetsiz ve en kısa sürede çıkan vize türü ve uzmanlarımız tarafından tavsiye edilmekte olan Kuveyt Elektronik vizesidir. Ziyaret amacınıza karar verdikten sonra size uygun vize türüne göre başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.
Kuveyt Vizesi için İstanbul ili başta olmak üzere İstanbul ilçeleri Adalar, Çatalca, Başakşehir, Beylikdüzü, Bağcılar, Güngören, Sultanbeyli, Sarıyer, Kağıthane, Eyüp, Çekmeköy, Şile, Maltepe, Arnavutköy, Beyoğlu, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Kartal, Ataşehir, Büyükçekmece, Esenyurt, Pendik, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Esenler, Fatih, Avcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Tuzla, Şişli, Gaziosmanpaşa, Beykoz, Beşiktaş, Bayrampaşa, Sancaktepe, Silivri ve Sultangazi İlçeleri ile Çevre iller olan Tekirdağ, Kırklareli ve Kocaeli illerinden Kuveyt vize başvurusu için Vize Merkezi İstanbul şubemiz ile +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından yada [email protected] e mail adresinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İstanbul

Kuveyt Vizesinin sonuca bağlanması, aksi bir durum olmaması durumunda 3 ila 5 gün arasında sürmektedir. Bu süre, konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar ya da ek evrak talebinde bulunması gibi durumlar sebebi ile değişkenlik gösterebilmektedir. Herhangi bir gecikme yaşamamak için Kuveyt ziyaretinizden en geç 15 gün önceden başvurunuzu yapmanız tavsiye edilmektedir.

Kuveyt Vizesi İçin Gerekli Evraklar – İstanbul

Kuveyt vizesi konaklanacak gün sayısı, ziyaret amacı ve vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Vize türüne karar verdikten sonra başvuru evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.

Kuveyt için Turistik vize başvurusu yaparken hazırlamanız gereken evraklar;

 • Kuveyt vize başvuru formu
 • Şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış seyahat gerekçesini belirten yazı.
 • Pasaport (2 adet boş sayfa, en az 1 yıl geçerliliği olması)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf

Kuveyt E-Vize Başvurusu yaparken sizden istenen evraklar;

 • 1 adet vesikalık resim
 • Pasaport resmi

Kuveyt vize başvuru için Vize Merkezimiz ile irtibata geçerek sadece fotoğraf ve pasaport görüntülerini WhatsApp ya da e posta ile göndermeniz yeterlidir. Elektronik vize başvurusu ortalama 1 ile 3 iş gününde sonuçlanmaktadır.
Kuveyt ticari vize başvurusu yapacak kişiler ;

 • Şirket evrakları
 • Seyahat amacı ve ticari sebebini belirten dilekçe

Kuveyt aile ziyareti vizesi başvurusu yapacak kişiler;

 • Gelir belgesi
 • Akrabalığını ibraz eden belge
 • Kuveyt’te bulunan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Çalışma izni

Türkiye’de bulunan konsolosluk yetkilileri gerekli görmeleri durumunda başvuru evrakları haricinde şahsen görüşmeye çağırma yetkisine sahiptir.

Kuveyt Konsolosluklar - İstanbul

Türkiye sınırları içinde Kuveyt hükümetinin Konsolosluk ve Büyükelçilik olarak iki adet temsilcilik bulunmaktadır.

Kuveyt Vize Başvuru Formu – İstanbul

Kuveyt vize başvurusu, ilk olarak vize başvuru formunu doldurmak ile başlar. Bu form başvuru esnasında konsolosluk yetkililerinin başvuru sahibini tanımaları için önemli olduğundan, Bilgilerin eksiksiz ve doğru olması vize sürecinin olumlu sonuçlanması için önemlidir. Kuveyt vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulur ve tükenmez kalem ve büyük harfler ile doldurulmaktadır. Bu formda bulunan Ad, Soyad, Uyruk, Doğum Tarihi, Doğum Yeri, Pasaport Numarası, Yaş ve cinsiyet bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra başvuru dosyanıza eklenerek konsolosluk yetkililerine teslim edilmek üzere kontrol edilir. Başvuru sonuçlandıktan sonra Vize Merkezi İstanbul şubesi yetkililerimiz sizi bilgilendirir ve sonuç hakkında bilgi verir.
Kuveyt vize başvuru formuna için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – İstanbul

Kuveyt vize ücreti vize türü, konaklama sayısı ve kalınacak gün sayısına göre değişiklik göstermektedir. Vize Merkezi İstanbul Şubemiz ile [email protected] e posta adresinden ya da +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından bizlere ulaşarak başvuru türüne göre ücret bilgisini öğrenebilirsiniz. Size gönderilen e postada yazan ücret içerisinde hizmet bedeli, Konsolosluk harcı ve vize tutarı dahildir. Bu tutarı isterseniz elden ödeyebilir yada IBAN veya Hesap numaralarımıza ödeme yapabilirsiniz. Kuveyt vizeniz sonuçlandıktan sonra Vize Merkezi İstanbul yetkili çalışanlarımız sizler ile irtibata geçerek pasaport ve vizenizi kargo yolu ile tarafınıza ulaştıracaklardır.

Vize Merkezi İstanbul Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Kuveyt Vize Merkezi İstanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp