Kuveyt Vatandaşı İle Evlilik

Kuveyt vatandaşlığına geçiş başvurusunda bulunabilmek için geçerli nedenlerin ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Kuveyt sınırları içerisinde yatırım gerçekleştirme, mülk sahibi olmak için Kuveyt Vatandaşı ile Evlilik de geçerli nedenler arasında kabul edilmektedir. 

Kuveyt Vatandaşı ile Evlilik

Kuveyt vatandaşı ile evlilik aile birleşimi prosedürleri kapsamında değerlendirilmektedir. Aile Birleşimi vizesi sahibi olabilmek için belirlenen şartların karşılanması gerekmektedir. Söz konusu şartlar dahilinde Kuveyt sınırları içerisinde çalışan eş başvuru sahibi eşe sponsor olamamaktadır. Aile Birleşimi vize başvuru aşamasında doldurulan vize başvuru formunun Arapça olarak doldurulması şartı aranmaktadır. Kuveyt Aile Birleşimi Vizesi ile Kuveyt sınırları içerisinde giriş yapacak aile bireylerini tıbbi testlerini tamamlamış olması ve parmak izlerini ilgili Göçmenlik Ofisine ibraz etmesi şartları aranmaktadır. 

Kuveyt Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evrakları 

Aşağıda yer alan belgeler Kuveyt vatandaşı ile evlilik nedeniyle oturum izni başvurusunda bulunulacak olması durumunda talep edilmektedir. Kuveyt Oturum İzni sayfamız üzerinden oturum izinlerine ilişkin diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. Başvuru ve başvuru sahibinin sahip olduğu niteliklere göre talep edilen gerekli evraklar değişiklik gösterebilmektedir. 

  • Pasaport: Aile Birleşimi vize başvurusunda ibraz edilecek pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve en az 6 ay geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir. 
  • Biyometrik Fotoğraf: Başvuru aşamasında ibraz edilecek fotoğrafın son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Fotoğraf boyutunun uluslararası ölçülere uygun ve beyaz fona sahip olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. 
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Kuveyt vatandaşı ile evlilik işlemleri sırasında ibraz edilecek olması halinde belgenin aile ve ikamet bilgisini gösterecek şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. 
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Başvuru işlemleri sırasında nüfus cüzdanın her iki yüzüne ait fotokopisinin sunulması şartı aranmaktadır. 
  • Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği: Kuveyt vatandaşı olan eşin de bilgilerini içerecek şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. 
  • Muvafakatname: Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmamış olması halinde ebeveynlerin iznini gösteren muvafakatnamenin noter onaylı halinin ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 
  • Boşanma Kararı veya Boşanma İlamı: Eşlerden birinin veya her ikisinin daha önceden evlenmiş olması durumunda boşanma ilamının ibraz edilmesi gerekmektedir. Evlilik gerçekleştiren daha önceki eşlerinin vefat etmesi halinde ölüm belgesinin tercümesi ile sunulması gerekmektedir. 
  • İkamet İzni, Pasaport, Kimlik Kartı: Kuveyt vatandaşı olan eşe ait oturma izni, Kuveyt Pasaportu veya kimlik kartının fotokopileri ile birlikte sunulması gerekmektedir. 
  • Dil Yeterliliğini Gösteren Belge: Başvuru sahibinin Kuveyt sınırları içerisinde ikamet edebilmesi için yeterli dil bilgisine sahip olduğunu gösteren belgeleri sunması gerekmektedir.
  • Her İki Eşe Ait Doğum Kayıt Örneği: Her iki eşe ait evlenme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesinin sunulması şartı aranmaktadır. 

Kuveyt Vizesine Tecrübemizle Sahip Ol

Yükleniyor...