Trabzon

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kuveyt Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Kuveyt vize işlemlerine dair hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi Trabzon şubesi sayfasına hoş geldiniz. Kuveyt vizesi E vize olarak çok kolay alınabildiği gibi Kuveyt sınır kapısında da vize alabilirsiniz. Ancak Kuveyt sınır kapısında ya da havaalanında yaşanabilecek olan gereksiz kuyruk bekleme ile zaman kaybı yaşamamanız adına Kuveyt Elektronik vize almanız sizin konforunuz için en iyi seçenektir.

Kuveyt vizesi için Trabzon ili başta olmak üzere Trabzon ilçeleri Arsin, Vakfıkebir, Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Sürmene, Maçka, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Tonya, Düzköy, Şalpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerimiz ve çevre iller olan Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Artvin, Rize, Erzurum, Sivas, Ordu, Tokat ve Tüm Türkiye'den gerçekleştireceğiniz Kuveyt vize başvurusu için Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından veya [email protected] e-posta adresinden Trabzon şubesi yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vize Kaç Günde Çıkar? - Trabzon

Kuveyt vizesi ortalama 3 ila 5 iş günü arasında sonuca bağlanmaktadır. Bu süre ihtiyaç duyulan belgelerin hatalı veya eksik teslim etmemeniz durumunda, Kuveyt resmi tatilleri ve konsolosluğun dönemsel yoğunluğuna göre değişmektedir. Konsolosluk sayfamıza tıklayarak resmi tatil günlerini öğrenebilirsiniz. Seyahatlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşamak istemeyen başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerinden en az 15 gün önce başvurmaları gerekmektedir.

Kuveyt Vize İçin Gerekli Evraklar – Trabzon

Kuveyt vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar seyahat gerekçesine, mesleki durumuna ve konaklanacak olan gün sayısına göre göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt vize türleri aşağıdaki gibidir.

Seyahat gerekçenizi öğrendikten ve konaklama gün sayınızı kesinleştirdikten sonra Vize Merkezi Trabzon şubesi yetkilileri ile irtibata geçerek hazırlamanız Kuveyt konsolosluk yetkililerinin sizden talep edeceği belgelerin listesini öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Turistik vize başvurusu ve kısa süreli vize başvurusu yaparken bulundurmanız gereken evraklar ve bilmeniz gerekenler;

 • En az 2 adet boş sayfası ve 1 yıl geçerliliği olan Pasaport
 • Kuveyt Vize Başvuru Formu
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Kimlik Fotokopisi
 • Şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafları karşılayacağını açıklayan vize talep dilekçesi ve şirket yetkilileriniz imzaları ve kaşe

Bu Kuveyt vizesinin karara bağlanma süresi 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir.
Kuveyt E vize Başvurusu yaparken gerekli olanlar;

 • Pasaport resminiz
 • 1 adet vesikalık resminiz

Yukarıda belirtilenleri WhatsApp ya da e-posta ile bize göndermeniz halinde adresimize göndermeniz bu vize çıkış süresi 1 ila 3 iş günü arasındadır.

Kuveyt ticari vize başvurusu yapacak kişilerin hazırlaması gereken evraklar;

 • Şirket evraklarınız
 • Seyahat amacınızı ve ticari sebebinizi gösteren dilekçe

Kuveyt aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Kuveyt’te yaşayan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Akrabalığını ibraz eden belge
 • Başvuru sahibinin pasaportunun fotokopisi
 • Çalışma İzni

Kuveyt konsolosluk yetkilileri sizi ihtiyaç duyduklarında konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu Kuveyt yetkililerinin sürekli yapmış olduğu bir uygulama olmayıp az da olsa yaptığı bir durumdur.

Kuveyt Konsolosluklar - Trabzon

Türkiye’de hizmet veren konsolosluk ve büyükelçilik olarak iki adet temsilcilik yer almaktadır. Bunlar;

Kuveyt Vize Başvuru Formu – Trabzon

Kuveyt vize başvurusu için en gerekli olan belge Kuveyt Vize Başvuru Formudur. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için hatalı veya eksik bilgi girişi yapmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.
Kuveyt vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – Trabzon

Kuveyt vize başvuru ücreti Kuveyt’e yapacağınız giriş sayısı, vize türü ve konaklama süresine göre değişiklik göstermektedir. Trabzon ofisimizi +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından arayarak ya da [email protected] e posta adresinden bizlere ulaşarak ücret bilgisini alabilirsiniz. Vize Merkezi Trabzon ofis yetkilileri size gönderecekleri bilgi metinde belirtilen tutar; vize ücretinden, servis hizmetinden ve konsolosluk harcından oluşmaktadır. Kuveyt vize ücretini ister şahsen Trabzon şubesine gelerek ödeyebilirsiniz veya sizinle paylaşılan bilgi mailindeki hesap numarasına gönderebilirsiniz. Vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaport ve vizenizi isterseniz şahsen gelip şube yetkililerinden alabilirsiniz ya da başvuru esnasında vermiş olduğunuz adresinize gönderilir.

Kuveyt Vize Merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp