Kuveyt Vize İşlemleri

Kuveyt Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Kuveyt Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Kuveyt seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Kuveyt vize işlemleri dahilinde Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın işlemlerini online olarak e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri 90 günü aşmayan Kuveyt seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Kuveyt vize işlemleri dahilinde konsolosluğu şahsen gitme gerekliliği olmaksızın kurumumuz aracılığıyla başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz! Kuveyt vize başvuru işlemlerini başlatmak için talep edilen gerekli evrakların kurumumuza ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresi aracılığıyla iletişmesi yeterli kabul edilmektedir. Kuveyt vize temsilcilerimiz evraklarınızı düzenleyerek vize başvuru işlemlerinizi prosedüre uygun olarak gerçekleştirmektedir. Başvuru süreci sona erene kadar işlemlerinizin takibini yaparak sürecin en doğru şekilde yürütüldüğüne emin olabilirsiniz. 

Kuveyt Vize İşlemleri 

Kuveyt vize işlemleri başvuru sahibinin talep edilen gerekli evrakları ibraz etmesi ve başvuru yapacağı vize türüne ait vize ücretini ödemesini ile başlatılmaktadır. Vize Merkezi olarak Kuveyt vize başvuru işlemleri sırasında profesyonel danışmanlık hizmeti vererek sürecin prosedüre uygun olarak tamamlanmasını sağlamaktayız. 

Kuveyt vize işlemlerini kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla başlatabilmek için gerekli evrakların ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden ulaştırıılması ve vize ücreti ödeme işlemlerinin tamamlanması şartı aranmaktadır. Vize temsilcilerimiz ibraz edilen gerekli evrakları başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenleyerek kontrollerini gerçekleştirmektedir. Gerekli evrakları içerisinde herhangi bir eksik veya hata gözlemlenmesi halinde başvuru sahibi ile iletişime geçilerek başvurunun hatasız olarak gerçekleştirilmesi sağlamaktadır. 

Kuveyt E-Vize

Kuveyt e-vize sistemi üzerinden vize başvurularını Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız gerçekleştirebilmektedir. Vize Merkezi Kuveyt vize temsilcilerimiz ile vize başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi gerekmektedir. Başvuru değerlendirme süreci sona erdiğinde e-vize sonucu başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında gerekli belgelerinin asıllarının ibraz edilmemesi nedeniyle vize sonucu pasaporta işlenmemektedir. 

Başvuru işleminin olumlu sonuçlanması halinde başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine gönderilen elektronik vize sonucunun kağıt ortamına aktarılması ve Kuveyt sınırları içerisine giriş sırasında sınır görevlilerine ibraz edilmesi gerekmektedir. Turistik gezi amacıyla yapılan elektronik vize tek girişli olarak verilmektedir. Çok girişli vize talep edilmesi halinde işlemlerin ve gerekli evrakların talebe uygun olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Vize Merkezi olarak Kuveyt e-vizesi başvuru sürecinde danışmanlık hizmeti vererek online vize başvurusunun en doğru şekilde yapılmasını ve başvuru sahibinin süreç sona erene kadar işlemlerini takip edebilmesini sağlamaktayız. 

Kuveyt Vize Başvurusu

Kuveyt vize başvuru işlemleri Türkiye sınırları içerisinde Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ve Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içerisindedir. Başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri ve seyahat acentaları aracılığıyla yapılabilmektedir. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili vatandaşlarımız başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. 

Kuveyt vize başvurusu gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve işlemlerin prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmiş olması halinde tamamlanmış sayılmaktadır. Başvuru işlemlerinin yetkili temsilcilik tarafından onaylanmış olması başvuru sahibine Kuveyt sınırları içerisine girebilme konusunda mutlak hak tanımamaktadır. Kuveyt sınırları içerisine giriş sınır görevlilerinin insiyatifindedir. 

Kuveyt E-Vize Başvurusu Gerekli Belgeleri 

Kuveyt e-vize işlemleri sırasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Kuveyt elektronik vize başvurusunda yalnızca T.C. Umuma Mahsus Pasaport sahibi vatandaşlarımızın bulunabildiğini hatırlatmak isteriz. Kuveyt e-vizesi başvuru işlemlerini kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeyi tercih etmeniz halinde gerekli evrakları eksiksiz olarak bizimle paylaşmanız gerekmektedir.

Kuveyt E-Vize Başvurusunda Talep Edilen Evraklar

  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
  • Kuveyt seyahati bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport (Kişisel bilgilerin yer aldığı bölümün taratılması gerekmektedir.)
  • Kuveyt vize başvuru ücretinin ödendiğini teyit eden Banka Dekontu,
  • Renkli olarak taratılmış T.C. İkamet İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinin talep edilmektedir.)

Kuveyt Vize İşlemleri - Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılan Kuveyt Vizesi başvurularını değerlendirme ve onay verme işlemleri Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ve Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içerisine girmektedir. Kuveyt vize başvuruları ortalama 1 ila 3 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. 

Kuveyt vize başvurularının sonuçlanma süresi değerlendirme işleminin gerçekleştirildiği konsolosluğun yoğun olması veya başvuru işleminin resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde değişiklik gösterebilmektedir. Planan Kuveyt seyahati ile ilgili herhangi bir engel ile karşılaşılmaması adına işlemlerin seyahat planını etkilemeyecek bir tarihte tamamlanmış olması oldukça önem arz etmektedir. 

Kuveyt Vize Ücreti 2022

Kuveyt vizesi ücretleri başvuru yapılacak vize türüne, vize süresine ve giriş sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kuveyt Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretleri dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle başvuru işlemleri öncesinde başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına uygun olan Kuveyt vizesi ücretinin teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştireceğiniz Kuveyt e-vize başvuru ücreti, hizmet bedeli ve konsolosluk harcı dahilinde 75 USD  olarak belirlenmiştir. Kuveyt vize başvuru sürecinin herhangi bir nedenden dolayı değerlendirme aşamasında reddedilmesi halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Kuveyt vize başvuru işlemlerinin herhangi bir olumsuz sonuç ile sonuçlanmaması açısından başvurunun prosedüre uygun olarak en doğru şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Kuveyt vize başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirebilmek için başvuru sürecinde kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla Kuveyt vize temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize Merkezi olarak işlemlerin prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi ve süreç sona erene kadar takibinin kolaylıkla yapılabilmesi konusunda hizmet vermekteyiz. Kuveyt vize başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak veya başvuru sürecini başlatmak için +90 (212) 963 63 41 numaralı telefon veya ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz! 

48 saatte Kuveyt Vizesi

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6389