Kuveyt Vatandaşlık

Kuveyt Devleti sınırları içerisinde ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin Kuveyt Vatandaşlık başvurusunda bulunabilmeleri için gerekli şartları karşılamaları halinde vatandaşlığa kabul ihtimalleri artmaktadır. Vatandaşlığa geçiş başvurusu, bir ülke vatandaşının kendi özgür iradesi ile başka bir ülkenin vatandaşlığına geçmeyi talep etmesi halinde yapılmaktadır. Söz konusu karara ilişkin olarak Kuveyt vatandaşlığına geçiş başvurusunda bulunacak kişilerin gerekli şartları karşımaları zorunluluğu bulunmaktadır. 

Kuveyt Vatandaşlık Başvuru Şartları 

  • Kuveyt vatandaşlığı başvurusunda bulunmak için özel durumlar dahilinde 4 yıl, genel değerlendirme dahilinde ise 8 yıl süreli olarak Kuveyt sınırları içerisinde geçici oturum izni ile ikamet edilmiş olması gerekmektedir.
  • Vatandaşlık başvuru işlemleri dahilinde süreli veya süresiz olarak Kuveyt sınırları içerisinde oturum izni sahibi olunması şartı aranmaktadır. (Kuveyt süresiz oturum izni sahibi olabilmek için başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.)
  • Aile Birleşimi gerekçesi ile Kuveyt vatandaşlığı başvurusunda bulunulacak olması halinde, Kuveyt vatandaşı olan eşin de Kuveyt Hükümeti kararınca belirlenen şartları karşılaması gerekliliği bulunmaktadır. 
  • Kuveyt Vatandaşlığı başvurusunda başvuru sahibi kişinin sabıka kaydının temiz olması gerekmektedir. 
  • Başvuru sahibi kişinin başvuru işlemleri dahilinde yapılan Kuveyt yabancı dil sınavında başarılı olması şartı aranmaktadır. Söz konusu sınavda başarılı olamayan kişilerin başvuruları ret kararı ile sonuçlandırılmaktadır.
  • Vatandaşlık başvuru işlemleri sırasında Kuveyt Hükümeti anayasal düzenine bağlılık yemini edilmesi ve söz konusu yeminin imza ile tasdik edilmesi gerekmektedir. İlgili madde dahilinde başvuru sahibinin anayasal düzene aykırı herhangi bir tutum ve davranışta bulunmaması gerekliliği belirtilmektedir. 
  • Kuveyt vatandaşlığı prosedürü başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olan çocuğuna da Kuveyt vatandaşlığı verilmesini garanti altına almaktadır. Söz konusu prosedür dahilinde aile birliğinin korunması ve aile birleşimlerinin yasalara uygun olarak gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Kuveyt Vizesini Tecrübemizle Alın

Çocuklar İçin Kuveyt Vatandaşlığı 

Kuveyt vatandaşı ile evlenen veya aile birleşimi sonucunda Kuveyt vatandaşlığına geçiş yapmak isteyen 21 yaşından büyük kişilerin 18 yaşından küçük olan çocukları için de Kuveyt Vatandaşlığı başvurusu yapılmaktadır. Başvuru işlemi ilk olarak ikamet edilen bölge içerisinde yetkili Kuveyt temsilciliğine yapılmaktadır. Temsilciliğe yapılan başvurunun ardından Kuveyt sınırları içerisinde resmi olarak ikamet edilen süre içerisinde Kuveyt Göçmenlik Bürosuna başvuru yapılması gerekmektedir. 

Kuveyt vatandaşlığı alacak olan 18 yaşından küçük çocukların ebeveynleri ile birlikte başvuru aşamasında ilgili yerlerde bulunması şartı aranmaktadır. Başvuru aşamasında talep edilen gerekli belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir.  

Vize Merkezi olarak Kuveyt Vatandaşlık başvuru işlemlerine dair herhangi bir hizmet verememekteyiz. Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin sürece dair gerekli bilgilere hakim olarak başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Vatandaşlık başvuru şartları ve belgelerinin teyit edilmesi ve başvuru sürecinin yetkili temsilcilik aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Vize Merkezi olarak Kuveyt vize işlemleri dahilinde profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Kuveyt sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlarımız başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirerek en doğru başvuruyu yapabilmekte ve süreç sona erene kadar işlemlerini kolaylıkla takip edebilmektedir!

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

Yükleniyor...