Konya

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kuveyt Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Kuveyt vize işlemlerine dair gerekli bilgilerin hazırlandığı Kuveyt Konya şubesi sayfasına hoş geldiniz. Kuveyt vizesi Elektronik vize olarak çok kolay alınabileceği gibi sınır kapısında da Kuveyt vizesi alabilirsiniz. Ancak havaalanında ya da sınır kapısında sıra beklemeden rahatça vize almanız ve konforunuz için Elektronik olarak Kuveyt vizesine sahip olmanız en iyi seçenek olacaktır.

Kuveyt vizesi için Konya ili başta olmak üzere Konya ilçeleri Çumra, Beyşehir, Ahırlı, Hadim, Karapınar, Emirgazi, Selçuklu, Kulu, Hüyük, Derebucak, Yalıhüyük, Ilgın, Akören, Derbent, Taşkent, Doğanhisar, Tuzlukçu, Meram, Altınekin, Cihanbeyli, Kadınhanı, Akşehir, Çeltik, Halkapınar, Bozkır, Ereğli, Karatay ve Güneysınır ile Konya çevresinde bulunan Antalya, Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Ankara, Aksaray, Niğde, Karaman ve İçel illerinden Kuveyt vize başvurusu için Vize Merkezi Konya şubemiz ile +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından ya da [email protected] e-posta adresinden yetkililerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Kuveyt Konsolosluklar - Konya

Türkiye’de konsolosluk ve büyükelçilik olarak iki temsilcilik bulunmaktadır. Bunlar;

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Konya

Kuveyt vizesi yaklaşık olarak 3 -5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre sizin evraklarınızı eksiksiz ve tam teslim etmenize ile Kuveyt konsolosluğunun yoğunluğuna ve Kuveyt resmi tatillerine göre değişmektedir. Kuveyt konsolosluğu sayfamızı ziyaret ederek resmi tatil günlerini öğrenebilirsiniz.

Kuveyt vize için gerekli evraklar? – Konya

Kuveyt vizesi için gerekli olan belgeler konaklama sayınıza göre, seyahat amacınıza göre ve meslek bilgilerinize göre değişmektedir. Kuveyt için hizmeti sunulan vize türleri aşağıdaki gibidir.

Kuveyt vizeniz için Konaklama gün sayınızı ve seyahat amacınızı belirledikten sonra Vize Merkezi Konya ofisimiz ile görüşme sağlayarak ve seyahatiniz için gerekli evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Turistik vize başvurusu ve kısa süreli Kuveyt vize başvurusu yaparken;

 • Kuveyt vize başvuru formunun doldurulması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport (1 yıl geçerliliği olan ve en az 2 adet boş sayfası olan )
 • Şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafları karşılayacağını açıklayan vize talep dilekçesi ve şirket yetkilileriniz imzaları ve kaşe yer alması
 • 2 adet vesikalık fotoğraf

Kuveyt vizeniniz çıkış tarihi yaklaşık olarak 3-5 iş günü sürmektedir.

Kuveyt E vize Başvurusu yaparken gerekli olacak olanlar;

 • Pasaport resmi
 • 1 adet vesikalık resim

Bunların görüntüsünü whatsapp ya da e-posta ile şube yetkililerine göndermeniz yeterlidir ve bu vize çıkış süresi 1 ila 3 iş günü arasındadır.

Ticari vize başvurusu yapacak kişiler ticari Kuveyt vizesi için yapılacaksa hazırlaması gereken evraklar;

 • Seyahat gerekçesini ve ticari sebebinizi gösteren dilekçe
 • Şirket evraklarınız

Aile ziyareti vizesi başvurusu için Kuveyt vize başvurusu yapılacaksa hazırlaması gereken evraklar;

 • Kuveyt’te bulunan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Akrabalığını ibraz eden belge
 • Gelir belgesi
 • Çalışma izni

Kuveyt konsolosluk yetkililerinin sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa davet edebileceğini unutmayınız. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp istisnai karşılaşılan bir durumdur.

Kuveyt Vize Başvuru Formu – Konya

Kuveyt vize başvurusu için en gerekli olan belge Kuveyt vize başvuru formudur. Konsolosluk yetkililerinin inceleyeceği ilk belge olması ve başvuru esnasında konsolosluk yetkilerinin sizleri tanımasına yardımcı olduğu için formdaki soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap vermeniz gerekmektedir. Bu formda verdiğiniz bilgilerin yanlış, gerçekliğini kaybetmiş veya eksik olması durumunda vizenizin olumsuz sonuç alabileceğini unutmayınız.

Kuveyt vize başvuru formunu buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – Konya

Kuveyt vize başvuru ücreti seyahat sürenize ve giriş çıkış sayınıza göre değişmektedir. Seyahat türünü belirledikten ve seyahat amacınızı tespit ettikten sonra vize Merkezi Konya şubesine +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından veya [email protected] e posta adresinden ulaşarak ücret bilgisini alabilirsiniz. Kuveyt vize ücretini ister şahsen ofislerimize gelip ödeyebilirsiniz ya da sizlerle paylaşılacak bilgi e postasındaki hesap numarasına veya IBAN numaralarına ödeme yapabilirsiniz. Vize süreciniz tamamlandıktan sonra pasaport ve vizenizi isterseniz Konya şubesine şahsen gelerek alabilirsiniz ya da başvuru esnasında vermiş olduğunuz adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp