Kuveyt Ticari Vize

Kuveyt Ticari Vize

Kuveyt Ticari Vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız başvuru işlemlerini Vize Merkezi Kuveyt vize temsilcilerimiz aracılığıyla en doğru şekilde gerçekleştirerek süreç sona erene kadar işlemlerinin takibini yapabilmektedir. Kuveyt e-vizesi ile Kuveyt sınırları içerisine 90 güne kadar ikamet hakkı verilmesi nedeniyle vatandaşlarımız e-vize sahibi olarak ziyaretlerini gerçekleştirebilmektedir. 

Kuveyt seyahati gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları şartı aranmaktadır. Kuveyt sınırları içerisine 90 günü aşmayacak şekilde seyahat gerçekleştirecek Yeşil (Hususi) Pasaport, Siyah (Diplomatik) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaportu sahibi vatandaşlarımızın kısmi vize muafiyeti anlaşması dahilinde vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Kuveyt Ticari Vizesi

Kuveyt Devleti sınırları içerisine mesleki eğitim, denetleme faaliyeti, iş toplantısı, fuar, konferans, yatırım faaliyeti yürütme, bir şirketi temsil etme, firmalara ait teknik çalışmalar, şirketler arası ticari faaliyetleri düzenleme ve yürütme gibi ticari nedenlerle seyahat edecek kişilerin Kuveyt Ticari Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Ticari vize başvuru işlemlerinin seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. 

Kuveyt vize işlemleri dahilinde ticari vize başvuruları için ek evraklar talep edilmektedir. Kuveyt Turistik Vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen kişisel evrakların yanı sıra ticari vize başvurusu sırasında bağlı olunan şirkete ait evrakların da ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Kuveyt Ticari Vizesi başvuru işlemleri sırasında kurumumuz Vize Merkezi Kuveyt e-vize temsilcilerimizden profesyonel danışmanlık hizmeti alarak sürecin en doğru şekilde tamamlandığına emin olabilirsiniz. 

Kuveyt Ticari Vize Talep Dilekçesi 

Kuveyt Ticari Vizesi başvuru işlemleri sırasında Kuveyt sınırları içerisinde faaliyet gösteren resmi ya da özel firmadan alınan davetiyenin sunulması gerekmektedir. Söz konusu belge içerisinde;

 • Davet edilen kişinin pasaport üzerindeki ile aynı olacak şekilde ad ve soyad bilgisinin, 
 • Davet sahibi firmanın İsmi, Resmi Sicil Kaydı, Resmi Sicil Kaydı Numarası, Faaliyet Alanı, Kuruluş Amacı, İletişim ve Ulaşım bilgilerinin,
 • Davet edilen kişinin Kuveyt sınırları içerisinde katılacağı proje veya faaliyet bilgilerinin,
 • Davet edilen kişinin Kuveyt sınırları içerisinde ikamet edeceği sürenin,
 • Davet edilen kişinin Kuveyt Devleti sınırları içerisinde ikamet edeceği süre boyunca tüm masraflarının davet sahibi firma tarafından karşılanacak olduğu ve söz konusu faaliyetin sona ermesi ile davetli kişinin kendi ülkesine döneceği bilgilerinin,
 • Davetiye imzalayan kişinin fotoğraf ve imzasının yer aldığı kimlik fotokopisinin,
 • Davet sahibi firmanın son 12 ayı içeren Banka Hesap Dökümü veya yatırım portföyünün aslı ile fotokopisinin yer alması zorunluluğu bulunmaktadır. 

Kuveyt Ticari Vizesi başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak veya kuveyt e-vize başvuru sürecini başlatmak için Vize Merkezi Kuveyt vize temsilcilerimiz ile [email protected] e-posta adresi aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz!

Kuveyt Vizesi Evrak Listesi

Kuveyt ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kuveyt işçi vizesi
  Ö.Kocatürk, 15 Haz 2020, 12:23

  Merhabalar, ben Kuveyt işçi vizesi başvurusunda bulunarak çalışma amacıyla belli bir süre Kuveyt’te yaşamayı düşünüyorum. Bu süreç içerisinde gerekli evrakların hazırlanması, formların doldurulması veya dilekçeler konusunda yardımcı oluyor musunuz merak ediyorum. Bana dönüş yaparak bilgi verebilirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kuveyt ticari vizesi
  D.Çağlayan, 03 Haz 2020, 14:04

  Merhaba Vize Merkezi, bağlı olduğum şirketin yeni imzalanacak olan iş anlaşması nedeniyle Kuveyt ticari vizesi başvurusunda bulunmam gerekiyor. İşlemler sırasında dilekçe sunulması gerektiğini biliyorum. Daha önce turistik vize başvurusunda bulunmuştum ama ticari nedenlerle yapılan seyahatte dilekçede ne yazılması gerektiğini bilmiyorum. Bu konuda biraz bilgi verebilirseniz memnun olurum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kuveyt için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp