Kuveyt Vizesi

Kuveyt Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Kuveyt Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi olarak Kuveyt seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize işlemleri konusunda profesyonel destek sağlamaktayız. Kuveyt vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak veya başvuru işlemlerini başlatmak için talep edilen gerekli evrakları ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresimiz aracılığıyla bize ulaştırmanız yeterli olmaktadır. Kurumumuz vize başvuru işlemlerini şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaması nedeniyle sizin adınıza en doğru şekilde gerçekleştirmektedir! 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Kuveyt seyahati gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın Kuveyt vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Kuveyt Devleti makamlarınca Türkiye Cumhuriyeti ile yapılan anlaşma doğrultusunda Türk vatandaşlarına kısmi vize muafiyeti uygulanmaktadır. Kısmi vize muafiyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri Kuveyt sınırları içerisine yapacakları 90 günü aşmayan seyahatleri için vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Kuveyt vizesi başvurularını kabul etme ve değerlendirme Kuveyt Ankara Büyükelçiliği ve Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanına girmektedir. 

Kuveyt Vize İşlemleri 

Kuveyt vize işlemleri dahilinde başvuru sahibinin gerekli evrakları ibraz etmesi ve başvuru yaptığı vize türüne ait vize ücreti ödemesini gerçekleştirmesi halinde başvuru süreci başlatılmaktadır. Kurumumuz Vize Merkezi Kuveyt vize işlemleri dahilinde profesyonel destek ve danışmanlık hizmeti vererek sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. 

Kuveyt vize işlemlerinin Vize Merkezi aracılığıyla başlatılabilmesi için gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi ve online ödeme işlemlerinin tamamlanması şartı aranmaktadır. Kuveyt vize temsilcilerimiz gerekli evrakları kontrol ederek başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenlemektedir. Kuveyt vize evrakları ile ilgili herhangi bir eksik veya hatalı belge tespit edilmesi halinde başvuru sahibi ile iletişime geçilerek işlemlerin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. 

Kuveyt E-Vize 

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız Kuveyt vizesi başvurularını e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. E-vize başvurularında gerekli evrakların online olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında pasaport ve diğer belgelerin aslının teslim edilmemesi nedeniyle Kuveyt Vizesi pasaporta işlenmemektedir. Başvuru süreci sona erdiğinde ve vize talebi onaylandığında Kuveyt vizesi belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir.

Kuveyt e-vizesi sahipleri seyahatlerini online olarak gönderilen vizelerinin kağıt ortamına aktarılması ile gerçekleştirebilmektedir. Kuveyt sınırları içerisine giriş yapılması ile e-vizenin sınır görevlilerine ibraz edilmesi ve seyahat sona erene kadar başvuru sahibinin yanında bulunması şartı aranmaktadır. Turistik Kuveyt Elektronik Vizesi tek girişli olarak tahsis edilmektedir. Kurumumuz Kuveyt e-vizesi başvuruları ile ilgili danışmanlık hizmeti vermekte ve elektronik vize işlemlerinin en doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır. 

Kuveyt E-Vizesi Gerekli Evrakları 

Kuveyt elektronik vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinin gerekli evrakları online ortamda ibraz etmesi gerekmektedir. Aşağıda yer alan evrakların kurumumuza ortadogu@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden iletilmesi halinde vize başvuru işlemleri başlatılmaktadır. 

Kuveyt E-Vize Gerekli Evrakları 

 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
 • Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunan Pasaport Sureti, (Kişisel bilgilerin yer aldığı bölümü)
 • Kuveyt vize ücreti ödemesini gösteren Banka Dekontu,
 • Renkli olarak taratılmış Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)

Kuveyt E-Vize Başvurusu 

Kuveyt elektronik vize başvurusu yalnızca T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız tarafından yapılabilmektedir. Vize Merkezi olarak Kuveyt elektronik vizesi ile ilgili danışmanlık hizmeti vererek işlemlerin en doğru şekilde yapılması konusunda hizmet vermekteyiz. Kuveyt e-vize başvurularının başlatılması için gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi yeterli sayılmaktadır. 

Kuveyt e-vizesi onayı sonrasındaki 30 gün içerisinde Kuveyt sınırları içerisine giriş yapılması gerekmektedir. Kuveyt sınırları içerisinde e-vize ile ikamet süresi ülke sınırları içerisine giriş yapılan ilk günden itibaren sayılmaya başlanmaktadır. Kuveyt e-vize ile Kuveyt sınırları içerisine 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir. E-vize süresini aşan kişiler hakkında cezai işlem başlatılmakta ve Göçmenlik Bürosuna kaçak olduğu rapor edilmektedir. Kuveyt e-vizesi başvuru aşamasında ve Kuveyt e-vizesi ile seyahat sırasında belirlenen prosedürlerin tümüne uyulması oldukça önem arz etmektedir. 

Kuveyt Vize Başvuru Formu 

Kuveyt vize işlemleri sırasında Kuveyt Vize Başvuru Formu doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Kuveyt vize başvuru formu içerisinde yer alan başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanan sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar verilmesi oldukça önem arz etmektedir. Form içerisinde bulunan sorulara eksik, yanlış ve tutarsız yanıtlar verildiğinin gözlemlenmesi başvurunun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Vize Merkezi olarak Kuveyt vize işlemleri dahilinde bulunan vize başvuru formu doldurulması aşamasında danışmanlık hizmeti vererek form doldurulmasına ilişkin oluşabilecek olumsuz sonuçların önüne geçmekteyiz. 

Kuveyt Vizesi Türleri ve Gerekli Evrakları 

Kuveyt vize başvuru sürecinde talep edilen evraklar başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine, ülke sınırları içerisine yapılacak giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. 

Kuveyt vize türleri aşağıda belirtildiği gibi kategorize edilmektedir. 

Kuveyt sınırları içerisine yapılacak seyahatin amacı, süresi ve ülke sınırları içerisine yapılacak giriş sayısının belirlenmesi ile hazırlanması gereken gerekli evraklar listesine kurumumuz Vize Merkezi ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Kısa Süreli Kuveyt Vizesi Başvurusu Gerekli Evrakları 

 • En az 1 yıl geçerliliği ve içerisinde en az 2 boş sayfa bulunan Pasaport,
 • Güncel tarihte çekilmiş 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Kuveyt Vize Başvuru Formu evrakları talep edilmektedir. Başvuru yapacak kişiye, vize türüne ve seyahat süresine göre ek evraklar ibraz edilmesi gerekmektedir. 

Kuveyt vizesi başvuru sahibi SSK Çalışanı ise; bağlı olduğu şirketin antetli kağıdına, İngilizce olarak seyahat amacının, seyahat tarihinin, seyahat sponsorunun yazıldığı Vize Talep Dilekçesi ibraz etmesi gerekmektedir. Söz konusu dilekçenin şirket yetkilisi tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olması şartı aranmaktadır. 

Vize başvuru sahibi Şirket Sahibi ise; sahibi oldukları şirketin antetli kağıdına, İngilizce olarak seyahat amacını ve ticari faaliyetlerini detaylı olarak yazdıkları Vize Talep Dilekçesi sunmaları gerekmektedir. 

Vize başvuru sahibinin Kuveyt sınırları içerisinde ikamet eden akrabası var ise; başvuru işlemleri sırasında güvenlik formu ve başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Gerekli evraklara ek olarak Kuveyt sınırları içerisinde ikamet eden akrabaya ait nüfus cüzdanı, gelir belgesi, çalışma izni, pasaport fotokopisi ve akrabalık bağını ibraz eden belgenin sunulması zorunluluğu bulunmaktadır. 

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt vize başvuruları Kuveyt Ankara Büyükelçiliği veya Kuveyt İstanbul Başkonsolosluğu değerlendirmesinin ardından 1 ila 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru sonuçlanma süresi yetkili temsilciliğin yoğunluğuna ve başvurunun resmi tatil gelmesi durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kuveyt seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanması adına seyahat tarihini etkilemeyecek şekilde başvuru işlemlerinin tamamlanması tavsiye edilmektedir. 

Kuveyt Vize Ücreti 

Kuveyt vize ücreti başvuru yapılacak vize türüne, ülke sınırları içerisine giriş sayısına ve vize süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kurumumuz hizmet alanı dahilinde gerçekleştirilen Kuveyt e-vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedelini kapsayacak şekilde  150.00 ₺ + KDV olarak belirlenmiştir. Vize ücretlerinin dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle başvuru öncesinde ücretlerin teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.  Kuveyt vizesi ücretleri başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Başvurunun herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle işlemlerin prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşılmaması açısından oldukça önemlidir. 

Kuveyt Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler 

 • Kuveyt ziyaretleri sırasında herhangi bir aşı yaptırılması zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat aşı zorunluluğu olan bir ülkeden seyahat edecek kişiler birkaç tıbbi teste tabi tutulabilmektedir. 
 • Başvuru sahipleri talep etmeleri halinde 1 ay konaklama hakkı ve 12 ay geçerliliği bulunan çok girişli vize başvurusunda bulunabilmektedir. 
 • Kuveyt üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapacak kişilerin 7 güne kadar geçerli olan Kuveyt Transit Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. 
 • Kuveyt sınırları içerisine giriş esnasında başvuru sahiplerinin kalacakları adresi giriş formu içerisinde bildirmeleri gerekmektedir. İkamet edecekleri adresin değişmesi halinde 48 saat içerisinde Göçmenlik Ofisine bildirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 

Vize Merkezi olarak Kuveyt vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunmanıza gerek olmadan sizin adınıza en doğru şekilde yapalım!

48 saatte Kuveyt Vizesi

Vize Merkezi Personel

Kuveyt ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Kuveyt vizesi ücreti 2020 U.Bektaş 11/06/20, 14:32
İyi günler, Kuveyt vizesinin başvuru sürecine dair buradan bilgi almak istiyorum. Kuveyt vizesi ücreti 2020 detayları ve işlemlerine dair dönüş yapabilir misiniz? Ankara’da yaşıyorum bu süre içerisinde sizden yardım almak istiyorum ne zaman sizi aramam gerekir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Kuveyt Vize B.Güven 01/06/20, 10:36
İyi günler, kuveyt vize başvurusu bordo pasaport sahibi olarak nasıl yapılıyor? Bu konuda sizden yardım aldığımızda işlemleri bizim yerimize mi yapıyorsunuz? seyahatten ne kadar önce iletişime geçmeniz ve ne kadar ücret ödememiz gerekiyor sorularıma cevap verebilirseniz çok sevineceğim. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum kuveyt vize ücreti 2020 K.Öztürk 02/06/20, 17:08
Merhabalar, ben turist olarak Kuveyt seyahati gerçekleştireceğim. Başvuru süreci ve kuveyt vize ücreti 2020 hakkında bilgi almak istiyorum. Daha önce arkadaşım sizin yardımınızla schengen başvuru almıştı. Çok yardımcı olduğunuzu söylemişti o sebeple ben de işlemlerimi sizinle yapma kararı aldım. Öncesinde buradan biraz bilgilendirme yapabilirsiniz belki diye yazıyorum. Şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Kuveyt için vize A.Erdem 03/06/20, 13:14
İyi günler, ben iş arkadaşlarımla birlikte ticari nedenlerle gerçekleşecek olan seyahatim nedeniyle Kuveyt için vize başvurusunda bulunacağım. Üç arkadaş seyahat edeceğiz ve üçümüz de Bordo Pasaport sahibiyiz. Bu durumda başvuruyu nasıl yapmamız gerekiyor. Kuveyt’te yalnızca 3 gün kalacağız. Konuyla ilgili bilgi verebilir misiniz işlemleri sizin danışmanlığınızda gerçekleştirmek istiyoruz. Çünkü belli bir tarihte orada olmamız gerektiğinden başvurunun reddedilmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalmak istemiyoruz. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Kuveyt vizesi başvuru formu P.Doğulu 15/06/20, 13:19
İyi çalışmalar dilerim öncelikle ben bordo pasaport sahibi olarak Kuveyt’e 1 haftalığına turistik gezi amacıyla seyahat edeceğim. Vize başvuru sürecinde sizin tarafınızdan yardım almak istiyorum çünkü Kuveyt seyahat planımın başvurunun reddedilmesi nedeniyle iptal edilmesini istemiyorum. Başvurunun tüm adımlarında yardımcı olduğunuzdan emin olmak istiyorum. Dilekçeler, Kuveyt vizesi başvuru formu ve diğer evrakların bir araya getirilmesinde destek oluyorsunuz değil mi?
Cevabı Görüntüle
Whatsapp