Kayseri

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kuveyt Vize Merkezi, Kayseri

Kuveyt vize başvuruları ile ilgili hazırlanan Kuveyt Kayseri şubesi sayfasına hoş geldiniz. Kuveyt vizesi E vize olarak rahatlıkla alınabileceği gibi  Kuveyt sınır kapısında da Kuveyt vizesine sahip olabilirsiniz. Ancak Kuveyt hava alanında ya da Kuveyt sınır kapısında karşılaşacağınız gereksiz kuyruk bekleme işlemlerine maruz kalabileceğiniz için uzmanlarımız başvurunuzun E-vize olarak yapılmasını tavsiye etmektedir.

Kuveyt vizesi için Kayseri ili başta olmak üzere Kayseri ilçeleri Melikgazi, Kocasinan, Talas, Develi, Yahyalı, Bünyan, Pınarbaşı, İncesu, Tomarza, Özvatan, Akkışla, Felahiye, Sarız, Hacılar, Sarıoğlan, Yeşilhisar ile Kayseri çevresinde yer alan Yozgat, Sivas, Nevşehir, Niğde, Adana, Kahramanmaraş ve Tüm Türkiye'den gerçekleştirecek Kuveyt vize başvurusu için Vize Merkezi Kayseri ofisi ile +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından ya da [email protected] e mail adresinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Kayseri

Kuveyt vizesi ortalama olarak 3 - 5 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre sizin evraklarınızı eksiksiz ve tam hazırlanmasına, konsolosluğun resmi tatil günlerine ve zaman zaman gerçekleşebilecek olan yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilmektedir. Dilerseniz Konsolosluklar için hazırlamış olduğumuz sayfamızı inceleyerek Kuveyt resmi tatil günlerini öğrenebilirsiniz. Seyahatinizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için seyahatinizden en az 15 gün önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

Kuveyt Vize İçin Gerekli Evraklar – Kayseri

Kuveyt vize başvurusu için tamamlamanız gereken evraklar vize türüne, seyahat amacına, mesleki durumuna ve konaklama gün sayısına göre göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt vize türleri aşağıdaki gibidir.

Seyahat amacınızı tespit ettikten ve seyahat gün sayınızı kesinleştirdikten sonra Vize merkezi Kayseri şubesi ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken belgeleri öğrenebilirsiniz.
Kuveyt Turistik ve kısa vize başvurusu için hazırlamanız gereken belgeler;

 • Pasaport (en az 2 adet boş sayfa ve 1 yıl geçerliliği olan)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafları karşılayacağını açıklayan vize talep dilekçesi ve şirket yetkililerinin imzaları ve kaşeleri
 • Kuveyt vize başvuru formu
 • 2 adet vesikalık fotoğrafınız 

Kuveyt E vize Başvurusu yaparken;

 • 1 adet vesikalık fotoğrafınızı
 • Pasaportunuzun net bir şekilde taratılmış görüntüsü

Tarafımıza WhatsApp veya E-posta ortamından bize göndermeniz yeterlidir. Bu vizenin karara bağlanma süresi 1-3 iş günü arasında sürmektedir.

Kuveyt ticari vize başvurusu yapacak kişiler için hazırlanması gereken evraklar;

 • Seyahat amacı ve ticari sebebini belirten dilekçe
 • Şirket evrakları

Hazırlamaları gerekmektedir.
Kuveyt aile ziyareti vizesi başvurusu yapacak kişiler için hazırlanması gereken evraklar;

 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Çalışma izni
 • Akrabalığını ibraz eden belge
 • Gelir belgesi
 • Kuveyt’te ikamet eden akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi

Belgelerini hazırlamanız gerekmektedir.

Kuveyt konsolosluk çalışanları gerek gördüklerinde başvuru sahibini birebir görüşmeye davet edebilir. Bu Kuveyt konsolosluğunun standart bir uygulaması olmayıp nadiren yapmış olduğu bir durumdur.

Kuveyt Konsolosluklar - Kayseri

Türkiye’de Kuveyt için konsolosluk ve büyükelçilik olarak iki tane yetkili temsilci mevcuttur. Bunlar;

Kuveyt Vize Başvuru Formu – Kayseri

Kuveyt Vize işlemleri için gerekli olan en önemli belge Kuveyt Vize Başvuru Formudur. Doldurulması zorunlu olan bu form, vize yetkililerinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlar. Vize başvuru formunu doldururken hatalı veya eksik bilgi girmeniz durumunda başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Formda, kişisel bilgilerinizin yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat tarihiniz, seyahat amacınız gibi sorular yer almaktadır.

Kuveyt vize başvuru formunu görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – Kayseri

Kuveyt vize başvuru ücreti giriş sayısı, vize türü ve seyahat süresine göre değişmektedir. Kuveyt için seyahat gerekçenizi tespit ettikten sonra vize merkezi Kayseri ofisimizi +90 (212) 963 63 41 numaralı çağrı merkezimizi arayarak yada [email protected] e-posta adresinden bizlere ulaşarak ücret bilgisini öğrenebilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri şubesi yetkililerinin sizinle paylaşacağı bilgi metindeki belirtilen ücret; vize ücretinden, servis hizmetinden ve konsolosluk harcından oluşmaktadır. Kuveyt vize ücretinizin ödenmesini ofisimize gelerek bizzat yapabilirsiniz ya da şube yetkililerinin sizinle paylaşacak olduğu banka hesabına göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Vize işleminizin tamamlanması ile pasaportunuzu Kayseri ofisine gelerek teslim alabilirsiniz ya da isterseniz adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Kuveyt Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp