Ankara Büyükelçiliği

Kuveyt Ankara Büyükelçiliği Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türkiye Oturum İzni olan Kuveyt vatandaşlarının vize işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Kuveyt Büyükelçiliği ve Kuveyt Başkonsolosluğu T.C. sınırları içerisinden yapılan vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme konusunda yetkili merciilerdir. Kuveyt Ankara Büyükelçiliği vize işlemlerinin yanı sıra Türkiye’de Oturum İzni bulunan Kuveyt vatandaşlarının pasaport, doğum, ölüm, evlilik, nüfus cüzdanı yenileme gibi konsolosluk işlemleri konusunda hizmet vermektedir. 

Kuveyt vize işlemleri doğrudan Kuveyt Büyükelçiliği veya Kuveyt Başkonsolosluğu dahilinde yapılabildiği gibi yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve seyahat acentaları aracılığıyla da yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak da gerçekleştirebilmektedir. Kurumumuz Vize Merkezi Kuveyt vize başvuru sürecinde profesyonel destek sağlayarak işlemlerin prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi konusunda hizmet vermektedir. 

Kuveyt Büyükelçiliği Vize Sonuçlanma Süresi

Ankara’da bulunan Kuveyt Büyükelçiliğine yapılan vize başvuru işlemleri ortalama 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinin konsolosluğun yoğun olduğu günlere veya resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Kuveyt vize başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksik olarak teslim edilmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca eksik evrak ibraz edilmesi durumunda değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilebilmektedir. Bu durumunda sonuçlanma aşamasında zaman kaybı yaşanabilmektedir. Başvuru sürecinin doğru olarak tamamlanması için talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Kuveyt Büyükelçiliği Ankara Görevlisi

Kuveyt Ankara Büyükelçisi: Ghassan Yousef Abdulbari Al Zawawi

Büyükelçilik Resmi Tatil Günleri 2022 

Kuveyt vize başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması dahilinde gerçekleştirilmesi sonuçlanma aşamasında zaman kaybedilmemesi açısından oldukça önemlidir. Kuveyt Büyükelçiliği ve Kuveyt Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ve Kuveyt Devleti 2022 resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Söz konusu tatil günlerinin hesaplanması ile vize işlemlerinin başlatılması herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması açısından tavsiye edilmektedir. 

1 Ocak Yılbaşı
25 Şubat Ulusal Gün
26 Şubat Kurtuluş Günü
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mart İsrail ve Miraj
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
9-12 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü
31 Temmuz Hicri Yılbaşı
30 Ağustos Zafer Bayramı
9 Ekim Hz.Muhammedin Doğum Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Kuveyt Ankara Büyükelçilik Adresi

Bakü Reşit Galip Cad. 06700 No:110 G.O.P./ANKARA

Kuveyt Vize Başvurunuz Kabus Olmasın

Yükleniyor...