Adana

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Kuveyt Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Kuveyt vizesi ile ilgili hazırlamış olduğumuz Kuveyt Adana şubesi sayfasına hoş geldiniz. Kuveyt vizesi E vize olarak çok kolay alınabileceği gibi kapıda da Kuveyt vizesi alabilirsiniz. Ancak Kuveyt havaalanında ya da Kuveyt sınır kapısında yaşayabileceğiniz gereksiz kuyruk bekleme ile zaman kaybı yaşamamanız adına Kuveyt Elektronik vize almanız sizin rahatlıkla ziyaretinize devam etmeniz için en doğru seçenek olacaktır.

Kuveyt vizesi için Adana ili başta olmak üzere Adana ilçeleri ile Ceyhan, Aladağ, Çukurova, Yüreğir, Feke, Yumurtalık, İmamoğlu, Tufanbeyli, Karaisalı, Kozan, Karataş, Seyhan, Sarıçam, Pozantı ve Saimbeyli ile çevre iller olan İçel, Niğde, Kayseri, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay illerinden Kuveyt vize başvurusu için Vize Merkezi Adana şubemiz ile +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından yada [email protected] e mail adresinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar - Adana

Kuveyt vizesi ortalama 3 ila 5 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre sizin evraklarınızı eksiksiz ve tam sunmanıza göre, Kuveyt konsolosluğunun resmi tatilleri ve yoğunluğuna göre değişim göstermektedir. Konsolosluk sayfalarını ziyaret ederek resmi tatil günlerini öğrenebilirsiniz. Seyahat tarihinden en az 15 gün öncesinde başvurmanız gerekmektedir.

Kuveyt Vize İçin Gerekli Evraklar – Adana

Kuveyt vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar vize türüne, seyahat amacına, mesleki durumuna ve konaklama gün sayısına göre göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt vize türleri aşağıdaki gibidir.

Seyahat amacınızı kişisel durumunuza karar verdikten ve durumunuzu belirledikten sonra Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Turistik vize başvurusu ve kısa süreli vize başvurusu yaparken;

 • Kuveyt vize başvuru formu
 • Pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olması
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport 2 boş sayfa olması
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafları karşılayacağını açıklayan vize talep dilekçesi ve şirket yetkilileriniz imzaları ve kaşe yer almalıdır.

Kuveyt E vize Başvurusu yaparken;

 • Pasaport resmi
 • 1 adet vesikalık resim

Tarafımıza WhatsApp veya E-mail adresimize göndermeniz yeterlidir.

Kuveyt ticari vize başvurusu yapacak kişiler ticari amaç ile yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Seyahat amacı ve ticari sebebini belirten dilekçe
 • Şirket evrakları

Kuveyt aile ziyareti vizesi başvurusu yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Kuveyt’te bulunan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Çalışma izni
 • Akrabalığını ibraz eden belge

Kuveyt yetkili makamlar gerekli görmeleri durumunda ek belge talep edebilir veya görüşmeye çağırabilmektedirler.

Kuveyt Konsolosluklar - Adana

Türkiye sınırları içinde konsolosluk ve büyükelçilik olarak iki adet temsilcilik bulunmaktadır

Kuveyt Vize Başvuru Formu – Adana

Kuveyt Vize Başvurusu için en önemli aşama Kuveyt Vize Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Doldurulan bu form, vize yetkililerinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığından formdaki soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap verilmelidir. Bu Formda verdiğiniz bilgilerin yanlış ve eksik olması durumunda vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız.

Kuveyt Vize Başvuru Formunu İngilizce tükenmez kalemle, büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurmalısınız. Formda, adınız, soyadınız, yaşınız, cinsiyetiniz, uyruğunuz gibi kişisel bilgilerin yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat tarihiniz, seyahat amacınız gibi sorular sorulmaktadır. Bu soruları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra, ilgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı atarak formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Kuveyt vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – Adana

Kuveyt vize başvuru ücreti giriş sayısı vize türü ve vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt ziyaret amacınıza karar verdikten sonra Vize Merkezi Adana ofisimizi +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından yada [email protected] e posta adresinden bizlere ulaşarak ücret bilgisini alabilirsiniz. Vize Merkezi Adana ofis yetkilileri size gönderecekleri bilgi metinde belirtilen tutar; vize ücreti, servis hizmeti ve konsolosluk harcını içermektedir. Kuveyt vize ücretini ister şahsen ofislerimize gelip bırakabilir ve ya tarafınıza gönderilen bilgi mailindeki hesap numaralarımıza ödeme yapabilirsiniz. Vize süreciniz olumlu sonuçlandıktan sonra pasaport ve vizenizİ şahsen gelip ofisimizden alabilir ya da başvuru esnasında vermiş olduğunuz adresinize göndermemizi talep edebilirsiniz.

Kuveyt Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp