Bursa

Telefon

+902129636341

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Kuveyt Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Kuveyt vizesi ile ilgili hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi Bursa şubesi sayfasına hoş geldiniz. Kuveyt vizesi E vize olarak çok kolay alınabileceği gibi kapıda da Kuveyt vizesi alabilirsiniz. Ancak Kuveyt havaalanında ya da Kuveyt sınır kapısında yaşayabileceğiniz gereksiz kuyruk bekleme ile zaman kaybı yaşamamanız adına Kuveyt Elektronik vize almanız sizin rahatlıkla ziyaretinize devam etmeniz için en doğru seçenek olacaktır.

Kuveyt vizesi başvurusu için Bursa ili başta olma üzere Bursa ilçeleri ile İnegöl, Kestel, Gemlik, Nilüfer, Karacabey, Büyükorhan, Mudanya, Orhangazi, İznik, Osmangazi, Harmancık, Yıldırım, Orhaneli, Gürsu, Keles, Mustafakemalpaşa ve Yenişehir ilçeleri ile çevre iller olan Balıkesir, Kütahya, Bilecik ve Kocaeli illerinden Kuveyt vize başvurusu Vize Merkezi Bursa şubemiz ile +90 (212) 963 63 41 telefon numarasından yada [email protected] e mail adresinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Bursa

Kuveyt vize sonuçlanması ortalama olarak 3 ila 5 gün arasında sonuç vermektedir. Bu süreci etkileyen en önemli etken evrak listesinin eksiksiz ve tam olarak hazırlanmasıdır. Vize süreci konsolosluk resmi tatil günleri ve bayramlara göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt resmi tatillerine konsoloslukları için özel olarak hazırlamış olduğumuz sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Vize İçin Gerekli Evraklar – Bursa

Hazırlamanız gereken evraklar vize türü, seyahat amacı ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedirler.

Kuveyt seyahat amacı ve konaklanacak gün sayısına karar verdikten sonra başvurunuza uygun vize türüne göre evraklarınızı hazırlayabilirsiniz.

Kuveyt Turistik vize başvurusu yaparken;

 • Şirket antetli kağıdına İngilizce yazılmış seyahat amacı, seyahat tarihi ve masrafları karşılayacağını açıklayan vize talep dilekçesi ve şirket yetkilileriniz imzaları ve kaşe yer almalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Kuveyt vize başvuru formu
 • Pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olması
 • Pasaport 2 boş sayfa olması
 • 2 adet vesikalık fotoğraf

Kuveyt turistik vize başvurusu çıkış süresi ortalama 3 ile 5 gün arasındadır

Kuveyt Elektronik vize Başvurusu yaparken göndermeniz gereken evrak listesi;

 • Pasaport resmi
 • 1 adet vesikalık resim
 • Sizden başvuru için istenilen evrakları WhatsApp veya E-mail adresimize göndermeniz yeterlidir ve vize çıkış süresi 1 ile 3 iş günü arasındadır.

Kuveyt ticari vize başvurusu, ticari amaç ile yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Seyahat amacı ve ticari sebebini belirten dilekçe
 • Şirket evrakları

Kuveyt aile ziyareti vizesi başvurusu yapılacaksa hazırlanması gereken evraklar;

 • Çalışma izni
 • Kuveyt’te bulunan akrabanın nüfus cüzdan fotokopisi
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Akrabalığını ibraz eden belge

Kuveyt yetkili makamları gerek görmeleri durumunda başvuru sahibini şahsen görüşmeye çağırabilirler.

Kuveyt Konsolosluklar - Bursa

Türkiye sınırları içinde konsolosluk ve büyükelçilik olarak iki adet temsilcilik bulunmaktadır

Kuveyt Vize Başvuru Formu – Bursa

Kuveyt Vize Başvurusu için ilk aşama Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Kuveyt Vize başvurusu için doldurulacak olan bu form, vize yetkililerinin başvuran kişiler hakkında bilgi sahibi olmalarından dolayı forma yazılacak olan bilgilerin yanlış ve eksik olması durumunda vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız. Kuveyt Vize Başvuru Formunu İngilizce olarak tükenmez kalemle, büyük harf ve okunaklı bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Kuveyt vize başvuru Formunda, adınız, soyadınız, yaşınız, uyruğunuz , cinsiyetiniz gibi kişisel bilgiler ile birlikte pasaport numaranız, seyahat tarihiniz, seyahat amacınız gibi sorular sorulmaktadır. Bu alanları eksiksiz ve tam olarak doldurduktan sonra, ilgili bölümde imza atıp resminizi yapıştırıp formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Kuveyt vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Vize Ücreti – Bursa

Kuveyt vize başvurusu konaklanacak gün sayısı, ziyaret amacı ve giriş sayışana göre değişiklik göstermektedir. Vize merkezi Bursa ofisimizi +90 (212) 963 63 41 numaralı telefonu tuşlayarak veya [email protected] e posta adresinden bizlere ulaşarak ücret bilgisini alabilirsiniz. Ofis yetkililerimiz size gönderecekleri bilgi e postasında belirtilen tutar; servis hizmeti, vize ücreti ve konsolosluk harç ödemesi kapsamaktadır. Kuveyt vize ücretini ister şahsen isterseniz banka hesap numaralarına gönderebilirsiniz. Vize süreciniz olumlu sonuçlandıktan sonra pasaport ve vizeniz tarafınıza ister şahsen ofisimizden alabilir ya da adresinize gönderim yapılabilmektedir.

Kuveyt Vize Merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp