Cibuti Turistik Vizesi

Cibuti Turistik Vizesi

Cibuti Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Cibuti Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Cibuti Turistik Vizesi için gerekli olan evraklar kişisel, finansal ve mesleki evraklardan oluşmaktadır. Kişisel evrakları her başvuru sahibinin şahsen hazırlaması gerekirken, mesleki evraklar ise her meslek grubuna göre farklılık göstermektedir. Vize Merkezi, Cibuti vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak Türkiye'nin her şehrinden yapılacak başvurular için doğru evrakları toparlama, form doldurma, dilekçe hazırlama ve randevu alma desteği verir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Cibuti turistik vizesi için gerekli vize evrakları (kişisel, mesleki, finansal) başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir.

Cibuti turistik vizesi, başvuru sahiplerine 1 aylık tek girişli ya da 6 aylık çok girişli olarak verilebilmektedir. Vize ücreti başvuru tipine göre değişkenlik göstermektedir. Cibuti turistik vizesine şahsen başvuruda bulunacak kişilerin, Cibuti Ankara Büyükelçiliği resmi sitesinde yer alan online vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. Kişiler formdaki bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde doldurmakla yükümlüdür. Talep edilen tüm evraklar tam olsa da, bazen Büyükelçilik tarafından başvuruda bulunan kişilerden ek evraklar talep edebilmektedir. Cibuti Turistik Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 38 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya [email protected] e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

ÖNEMLİ NOT:
Cibuti vizesi başvurusu öncesinde başvuru yapacak olan pasaport sahiplerinin sağlık kuruluşlarından sarı humma aşılarını yaptırmaları ve vize müracaatları esnasında sarıhumma aşısını yaptırdıklarını gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu aşı 10 gün içerisinde etkisini gösterdiğinden Cibuti seyahatinizi planlarken aşılarınızı zamanında yaptırmanız önem taşımaktadır.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Cibuti turistik vize başvuru formu (online doldurulmaktadır)
 • Gidiş amacını belirten vize talep dilekçesi
 • Pasaport aslı (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli )
 • 1 adet fotoğraf (Biyometrik, arka fon beyaz )
 • Uluslararası aşı sertifikası (Sarıhumma aşısı karnesi)
 • Cibuti'den davet yazısı
 • Otel rezervasyonu
 • Uçak rezervasyonu ( Konfirmeli )

Cibuti Turistik Vize Ücreti 2024

Turistik vize başvuruları, müracaat eden kişinin tercihine göre 1 aylık tek girişli ya da 6 aylık çok girişli olarak talep edilebilmektedir. Vize ücreti başvuru tipinize göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda Cibuti vizesi başvuru ücretlerini bulabilirsiniz. (Konsolosluk harç ücreti ve Vize Merkezi Danışmanlık ücretini kapsamaktadır.)

90 gün ve altı tek girişli        150 Dolar

180 gün ve üzeri çok girişli  240 Dolar

Cibuti Turistik Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Vize başvurunuzun seyahatinizden olabildiğince erken bir tarihte olması, mağduriyet yaşamamanız için tavsiye edilmektedir.
 • Vize başvurusu yapılacak pasaportta en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir.
 • Pasaport 10 yıldan daha eski, yıpranmış olmamalı ve pasaportun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
 • 18 yaşından küçük olan başvuru sahiplerinin başvuruları anne ve baba tarafından veya yasal vasi aracılığıyla yapılmalıdır.
 • Başvuru formundaki tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bilgiler içermelidir.
 • Sağ üst köşede yer alan ‘FOTOĞRAF’ bölümüne biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır.
 • Form tükenmez kalem ve büyük harf kullanılarak doldurulmalıdır.
 • Formun en alt köşesinde yer alan bölüme imza atılmalıdır. İmzalanmamış formlar kabul edilmemektedir.
 • Vize başvurunuz Cibuti Büyükelçiliği tarafından reddedilebilir. Cibuti Büyükelçiliği'nin ret nedenini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvurularınızın ret sonucu almaması için yetkili bir vize başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir.

Cibuti ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Cibuti turistik vize 2021
  E.Seyhan, 17 Haz 2021, 16:16

  Merhabalar öncelikle, ben Cibuti turistik vize 2021 başvurularına dair bilgi almak istiyorum. Seyahatim kısa süreli olacak ve bu durumda en kolay başvuruyu nasıl yapabilirim öğrenmek istiyorum. Siz bu konuda başvuru sahiplerine nasıl bir kolaylık sağlıyorsunuz acaba? Sizden danışmanlık hizmeti almak için ne yapmak gerekiyor ondan da bahsederseniz son olarak memnun olacağım. Teşekkürler şimdiden, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cibuti transit vize 2021
  E.Ş., 16 Haz 2021, 15:49

  Merhabalar Vize Merkezi, ben Cibuti aktarmalı olarak başka bir seyahate çıkmayı planlıyorum. Bu durumda Cibuti transit vize 2021 için konsolosluk tarafından talep edilen bir vize türü mü? Yoksa herhangi başka bir vizeye gerek olmadan aktarmalı uçuşumu tamamlayabilir miyim? Talep edilmesi halinde kurumunuz başvuru aşamasında yardımcı oluyor mu? Bu yolu tercih etmem durumunda işlemlerin yapılması aşamasında benim de şahsen bulunmam gibi bir zorunluluk mevcut mu? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Cibuti için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp