Gaziantep

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Cibuti Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş Geldiniz.
Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat etmek amacıyla gerçekleştirilen vize başvuru sürecini anlattığımız Gaziantep ofis sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Cibuti vizesi başvuru süreci, vize başvurusu sırasında gerekli evraklar, 2019 vize ücretleri, vize reddi gibi konularla ilgili sıkça sorulan sorulara yanıt vermiş bulunmaktayız. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte Cibuti vizesi başvuru sürecini gerçekleştirerek işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuzu kullanarak bizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da Vize Merkezi Gaziantep ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat planlayan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız Cibuti vizesine sahip olmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımızın 90 günden az sürecek seyahatleri için vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Umuma Mahsus pasaport ile ya da diğer pasaport türlerinden biri ile 90 günden uzun süreli Cibuti’ye seyahat edecek vatandaşlarımız vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz aracılığı ile kolaylıkla başlatabilirler.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti’ye Türkiye sınırları içerisinden yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verme yetkisi yoktur. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan vize başvuru işlemlerinizi en kolay şekilde başlatabilirsiniz. Cibuti vizesi başvurusunda istenen gerekli evrakları kurumumuza iletmeniz başvuru işlemlerini başlatmak adına yeterlidir. Gerekli evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik olması halinde Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz sizinle iletişime geçerek konu ile ilgili bilgilendirme yapar ve eksiksiz bir başvuru gerçekleştirebilmek adına ek evrak talebinde bulunabilir. Vize başvuru sürecinde gün kaybı yaşamamak ve başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için evraklarınızın eksiksiz ve sizden istendiği gibi olması oldukça önemlidir. Vize başvuru işlemleriniz sonuçlandığında kurumumuz pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alır ve şahsınıza iletir. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti vize başvurunuz sırasında sizden istenen evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Cibuti vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Vize başvuru formu tüm vize başvurularında doldurulan ve vize değerlendirmelerinde oldukça önemli bir rol oynayan resmi bir formdur. Cibuti vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, iletişime ve ulaşım bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sizi tanımaya yönelik sorulardan meydana gelmiştir. Bu nedenle başvuru formunu doğru ve tutarlı bilgiler kullanarak doldurmanız gerektiğini bilmelisiniz. Vize başvuru formu içerisinden herhangi bir hatalı, eksik ya da yanlış bilgi gözlemlenmesi halinde başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz.
Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Gaziantep ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti’ye ait vize ücretleri seyahat süresine, başvurulan vize türüne ve başvurulan zamana göre değişiklik gösterebilmektedir. 2019 yılına ait Cibuti vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvuru ücretini ödeyerek alacağınız ücret dekontunu diğer gerekli evraklarınız arasına eklemeniz gerekmektedir. Başvuruların ret ile sonuçlanması halinde vize ücretlerinin iade edilmediğini bilmeniz gerekmektedir.

Cibuti için son belirlenen güncel vize ücretlerine +90 (212) 963 50 85 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti’ye yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve sonuçlanma süresi ortalama 2 iş günü olarak belirtilmiştir. Resmi tatiller ya da olağan dışı durumlar haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Cibuti’ye öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun sürebilir. Vize başvuruları sonuçlanması sürecinde gün kaybetmemek adına dikkat edilmesi gereken konuların başında evraklarınızı tam ve eksiksiz olacak şekilde teslim etmeniz yer almaktadır. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile Cibuti vize başvurunuzu prosedüre uygun olarak gerçekleştirebilir ve süreci en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti’ye yapmış olduğunuz seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmak oldukça önemlidir. Vize başvurusu açıklanma sürecinde gün kaybı yaşayabilir ya da tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tüm işlemlerinizin tamamlanmış olması oldukça önemlidir.
 • Ülkemiz sınırlarından Cibuti’ye direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu nedenle seyahatiniz aktarma noktaları üzerinden gerçekleştirilir.
 • Cibuti’ye yapacağınız vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmalısınız. Herhangi bir şekilde deforme olmuş pasaport ile vize işlemlerinde ve ülke sınır kapılarında sorun yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
 • Cibuti vize başvurusunu gerçekleştirmeden önce pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olmasına ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Cibuti vize başvurusu gerekli evrakları arasında aşı sertifikası yer almaktadır. Ülkemizde aşı kartına sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti için gerçekleştirilen vize başvuruları vize reddi ile sonuçlanabilir. Ülkelerin ret nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat başvurunuz olumsuz sonuçlanmış ve reddedilme nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanması halinde yapılabilecek diğer bir seçenek konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazılmasıdır. Bilinen en yoğun vize reddi nedeni eksik evrak teslim edilerek vize başvurusu yapılmasıdır. Cibuti vize başvurunuz sırasında evraklarınız eksiksiz olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek Cibuti için en doğru vize başvurusunu gerçekleştirebileceğinizi bilmenizi isteriz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp