Antalya

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Cibuti Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş Geldiniz.
Cibuti Cumhuriyeti vize başvurusunu Antalya ve çevre illerinden gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız Antalya ofis sayfamız üzerinden sürece dair bilinmesi gerekenlere rahatlıkla ulaşabilirler. Cibuti vizesi başvuru sürecini sıkça sorulan sorular ekseninde detaylarıyla açıklamış bulunmaktayız. Daha fazla bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. Cibuti vizesi başvurunuzu Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci en rahat ve kolay şekilde tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi Antalya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Cibuti sınırlarına Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımız Cibuti vizesine tabiidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile Cibuti’ye 90 günden daha kısa süreli seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. 90 günü aşan seyahat için vize prosedürü uygulanacağını bilmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile Cibuti vize başvurusunu kolaylıkla tamamlayabilir ve işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti’ye Türkiye sınırları içerisinden yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi bulunmadığını bilmelisiniz. Vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli evraklarınızı kurumumuza göndermeniz ile birlikte Cibuti vize başvuru süreciniz başlatılmaktadır. Evraklarınız ile ilgili eksiklik ya da yanlışlık tespit edilmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer ve gerekli evraklarınızı prosedüre uygun hale getirerek işlemlerinize devam eder. Başvuru işlemleriniz sonuçlandığında kurumumuz Cibuti Büyükelçiliği’nden pasaportunuzu teslim alarak şahsınıza iletir. Vize sürecine dair merak ettiklerinize Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti ülke sınırlarına turistik seyahat planı bulunan vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet Biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Cibuti vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında önemli rol oynayan sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanmış resmi bir formdur. Bu nedenle doğru ve tutarlı bilgiler kullanılarak doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Formun yanlış, eksik ya da tutarsız bilgiler ile doldurulmuş olması vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacaktır. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır, okunaklı olarak doldurmanız Cibuti vize başvuru sürecinde sorun yaşamamanız adına önem arz etmektedir. Vize başvuru formu doldurma aşamasında Vize Merkezi Antalya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Cibuti vize başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti vize ücretleri seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Vize ücret detaylarına Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız arasında eklenmelidir. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilir bu nedenle son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.
Cibuti 2024 vize ücretlerine +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye sınırlarından Cibuti’ye yapılan vize başvurularının büyükelçilik tarafından değerlendirilip sonuçlandırılma süresi 2 iş günü olarak belirtilmiştir. Başvurunuzun herhangi bir resmi tatile denk gelmemesi halinde genellik belirtilen süre içerisinde işlemleriniz sonuçlanmış olmaktadır. Öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun sürebilmektedir. Cibuti’ye yapacağınız vize başvurusunda sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek için başvurunuzu eksik evrak teslim etmeden yapmış olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile en doğru vize başvurusunu gerçekleştireceğinizden emin olabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğuna ve pasaportunuz içerisinde 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Cibuti vize başvurusunu seyahat başlama tarihinin olabildiğince öncesinde gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Seyahatiniz ile ilgili değişikliğe gitme zorunluluğu yaşamamak adına tüm işlemlerinizin plandığınız seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinde tamamlanmasını tavsiye ederiz.
 • Türkiye’den Cibuti sınırlarına direkt uçuş olmaması sebebiyle seyahatiniz aktarmalı olarak gerçekleşmektedir.
 • Cibuti ülkesi sınırlarına seyahat edecek ziyaretçilerinden uluslararası aşı kartı talep etmektedir. Sarı humma aşısı yaptırarak bu karta sahip olabilirsiniz.
 • Cibuti vize başvurusunu gerçekleştirmeden önce pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Cibuti sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşamamak adına pasaportunuzun herhangi bir şekilde deforme olmamış olmasına özen göstermelisiniz.
 • Cibuti’ye yapacağınız turistik vize başvurusu sırasında otel rezervasyonu ya da kalınacak yerin açık adresini belirtmeniz gerekmektedir. Cibuti ticari vize başvurularında ise gerekli evraklarınız arasında davet mektubu sunmanız gerekir.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti’ye yapmış olduğunuz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Başvurunuzun ret alma nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Cibuti vizesi başvuru sürecinde en yoğun vize reddi nedeni eksik evrak teslim edilerek başvuru yapılmasıdır bu nedenle evraklarınızın eksiksiz olduğuna emin olarak başvurunuzu yapmanız oldukça önemlidir. Cibuti vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile en doğru şekilde gerçekleştireceğinizi bilmenizi isteriz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti vize merkezi antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp