Turistik Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cibutiy'e Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Cibuti Ankara Büyükelçiliğine hitaben Cibuti Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Cibuti Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Cibuti Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Cibuti Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Cibuti Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
Cibuti Büyükelçiliği'ne Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

Cibuti Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.

Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Cibuti Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Cibuti Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt edenTuristik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

cibuti vize türleri

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Vize Başvuru Formu
Turistik Vize Dilekçe Örneği
Ticari Vize Dilekçe Örneği
Telefon
x