Çorlu

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Cibuti Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu Ofisimize Hoş Geldiniz. Çorlu ve çevre illerinden Cibuti için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Cibuti vize başvurularını Türkiye sınırlarından prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti vize başvurusuna dair detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuzu kullanarak bizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz ile görüşerek Cibuti vize sürecine dair doğrudan bilgi alabilmek için Çorlu ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat planlayan Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde Cibuti vizesine sahip olmalıdır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımızın Cibuti’ye 90 günü aşmayan seyahatleri için vize alma zorunlulukları bulunmamaktadır. Daha uzun süreli seyahatler için pasaport türüne bakılmaksızın vize prosedürü uygulanmaktadır. Cibuti vize başvurularını Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte kolayca yürütebilir ve süreci her aşamasını takip ederek tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Ülkemiz sınırları içerisinden Cibuti’ye gerçekleşen vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi yoktur. Cibuti başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvuruya ait gerekli evrakları kurumumuza ulaştırarak başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Evraklarınız ile ilgili herhangi bir sorun ya da eksiklik olduğunda Vize Merkezi Çorlu ofisimiz sizinle iletişime geçer ve başvurunuzun en doğru şekilde gerçekleşmesi adına bilgilendirme yapar. Cibuti vize başvurunuz sonuçlandığında kurumumuz pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alır ve şahsınıza iletir. Başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti için yapacağınız turistik vize başvurusu öncesinde hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Gerekli evraklara dair detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür. Vize başvuru formu Cibuti vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir rolü olan resmi formdur. Bu nedenle Cibuti başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır, okunaklı, doğru ve tutarlı bilgiler ekseninde doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanabileceğini bilmelisiniz. Başvuru formu kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sizi tanımaya ve Cibuti’ye seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. Cibuti vize başvuru formu formunu Türkçe ve İngilizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti almanız ve eksiksiz bir başvuru yapmanız mümkündür.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Cibuti için 2019 yılına ait belirlenen vize ücretlerine Vize Merkezi Çorlu ofisimizi ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretine ait ödeme dekontu diğer gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır. Başvurunun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz ücret iade edilmemektedir. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebildiği için son belirlenen ücret detayını öğrenmeniz oldukça önemlidir.
Cibuti 2024 vize ücretlerine +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinden Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Ülkemiz sınırlarından Cibuti’ye yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 2 iş gününü kapsamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nden yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilir. Cibuti’ye öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan başvuruların sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Resmi tatiller ve olağan dışı durumlar haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru açıklanma sürecinde gün kaybedilmesine yol açan en yoğun neden eksik evrak teslim edilmesidir. Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile birlikte Cibuti vize başvurunuzu sizden istenen ve prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 6 olmasına ve pasaport içerisinde 2 boş sayfa olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Cibuti vize başvurusu gerekli evrakları arasında aşı kartı yer almaktadır. Ülkemizde bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz.
 • Türkiye’den Cibuti’ye direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu nedenle seyahatiniz aktarmalı olarak gerçekleştirilir.
 • Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerinizin olabildiğince erken bir tarihte gerçekleşmiş olması oldukça önemlidir. Cibuti vize başvurusu açıklanma sürecinde gün kaybedebilir ya da başvuru işlemlerinizi tekrarlamak durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tüm işlemlerinizin tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Herhangi bir şekilde deformasyona uğramış pasaport ile vize işlemleriniz ve ülke giriş-çıkış anlarınızda sorun yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti Cumhuriyeti sınırları içerisine seyahat etme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Reddedilme nedeni başvuru sahibine belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapılabilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazılabilir. Cibuti vize başvurularının en yoğun vize reddi nedeni başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılmasıdır. Evraklarınızın eksiksiz ve sizden istendiği gibi olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Cibuti vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile en doğru şekilde gerçekleştireceğinizi bilmenizi isteriz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuzu kullanarak bizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti vize merkezi çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp