Konya

Cibuti Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş Geldiniz.Konya ve çevre illerinden Cibuti için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Cibuti vize başvuruları nasıl ve nereden yapılır, gerekli evraklar nelerdir, başvuruların sonuçlanma süresi ne kadardır, vize ücret detayları gibi sıkça sorulan sorular ekseninde başvuru sürecini baştan sona açıklamış bulunmaktayız. Cibuti vizesi başvuru sürecinizi Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da Konya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Seyahati İçin Vize Sahibi Olmak Zorunlu mu?

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olarak Cibuti’ye seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız 90 günü aşmayan seyahatleri vize sahibi olma zorunluluğundan muaftır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile Cibuti seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın Cibuti vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile Cibuti’ye en doğru vize başvurusunu yapabilir ve işlemlerinizin takibini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemiz sınırları içerisinden Cibuti sınırlarına seyahat etme amacı ile gerçekleşen vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun konu ile ilgili yetkisi bulunmamaktadır. Cibuti başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın Vize Merkezi Konya ofisimiz ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvuruya ait gerekli evrakları Konya ofisimize ulaştırarak başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Evraklarınız ile ilgili herhangi bir sorun ya da eksiklik olduğunda kurumumuz sizinle iletişime geçer ve başvurunuzun en doğru şekilde gerçekleşmesi adına işlemlere dair bilgi sahibi olmanızı sağlar. Cibuti vize başvurunuz sonuçlanma aşamasına geldiğinde kurumumuz pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alır ve şahsınıza iletir. Başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti vize başvurusu öncesinde sizden istenen ve hazırlamanız gereken aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formu doğru ve tutarlı bilgiler kullanılarak doldurulma zorunluluğu olan resmi bir formdur. Vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli olmasından dolayı tutarsız ya da yanlış bilgiler kullanılması oldukça önemlidir. Yanlış, eksik, hatalı bilgilerle doldurulan formların vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Cibuti Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Konya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti’ye ait vize başvurusu sırasında ödenmesi gereken vize ücretleri seyahat süresine, vize türüne ve başvuru zamanına göre değişiklik göstermektedir. Güncel vize ücretlerine Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız ücret dekontu diğer evraklarınız arasında eklenerek teslim edilmelidir. Vize reddi ile sonuçlanan başvurulara ait vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize ücretleri her yıl değişiklik gösterebilir. Bu nedenle son belirlenen ücret detayına ulaşmak oldukça önemlidir.
Vize Merkezi Konya ofisimiz aracılığı ile 2024 Cibuti vize ücretlerine ulaşmak için +90 (212) 963 50 85 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti için belirlenen vize başvurularının sonuçlanması süresi ortalama 2 iş gününü kapsamaktadır. Resmi tatillere denk gelen günlerde yapılmış başvurular haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanma işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan Cibuti vize başvurularının sonuçlanma süresi belirtilen süreden daha farklı olabilir. Cibuti’ye öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi tahmin edilenden daha uzun sürebilir. Vize başvuru sonuçlanma süresini değiştiren bir diğer neden eksik evrak teslim ederek başvuru yapmaktır. Vize sürecinde gün kaybetmemek ve başvurunun olumsuz olarak sonuçlanmaması açısından eksiksiz bir başvuru yapmış olmak oldukça önemlidir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek Cibuti vize başvuru işlemlerinizi prosedüre en uygun haliyle başlatabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin 6 aydan az olmamasına ve pasaportunuz içerisinde en az 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Seyahat tarihleriniz ile ilgili herhangi bir zorluk yaşamamak adına tüm işlemlerinizin plandığınız seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinde tamamlanmasını tavsiye ederiz. Cibuti vize başvurusunu olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir.
 • Cibuti için gerçekleştireceğiniz turistik vize başvurusunda otel rezervasyonu ya da kalınacak yerin açık adresini belirtmeniz gerekmektedir. Cibuti ticari vize başvurularında ise gerekli evraklarınız arasında davet mektubu yer almalıdır.
 • Cibuti Cumhuriyeti ziyaretçilerinden uluslararası aşı kartı talep etmektedir. Sarı humma aşısı yaptırarak aşı kartına sahip olabilirsiniz.
 • Vize başvurusunu gerçekleştirmeden önce Cibuti sınır kapılarında ve vize işlemlerinde sorun yaşamamak adına pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Türkiye’den Cibuti sınırlarına direkt uçuş olmaması sebebiyle seyahatiniz aktarma noktaları üzerinden gerçekleşmektedir.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti için gerçekleştirilen vize başvuruları ret ile sonuçlanabilir. Ülkelerin vize reddi nedenlerini açıklama zorunlulukları yoktur. Fakat başvurunuz reddedilmiş ve reddedilme nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun ret ile sonuçlanması halinde yapılabilecek diğer bir seçenek konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazmaktır. Bilinen en yoğun olumsuz sonuç alma nedeni eksik evrak teslim edilerek başvuru yapılmasıdır. Cibuti vize başvurunuz sırasında evraklarınız eksiksiz olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek Cibuti için en doğru vize başvurusunu gerçekleştirebileceğinizi bilmenizi isteriz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vize Merkezi, Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp