Diyarbakır

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Cibuti Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır Ofisimize Hoş Geldiniz. 
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Cibuti vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız Diyarbakır ofis sayfamızı okuyarak sürece dair gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. Cibuti vize sürecine dair sıkça sorulan soruları belirli konu başlıkları altında detaylı olarak açıklamış bulunmaktayız. Cibuti vize başvuru sürecinde Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizi tercih ederek işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilir ve takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile Cibuti’ye seyahat planı olan vatandaşlarımız Cibuti vizesine tabiidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport ile Cibuti sınırlarına 90 günden kısa süreli seyahat edecek vatandaşlarımızın vize zorunluluğu bulunmamaktadır. 90 günden uzun seyahatler için tüm pasaport türleri vize prosedürlerine uygun olarak seyahat edebilmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile Cibuti vize başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz. 

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Ülkemiz sınırlarından Cibuti’ye gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Cibuti vize başvurusunu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize başvurusu için sizden istenen gerekli evrakları kurumumuza ileterek başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Gerekli evraklarınız ile ilgili herhangi bir hata ya da eksiklik olması durumunda Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz sizinle iletişime geçer ve bilgilendirme yaparak ek evrak talebinde bulunabilir. Cibuti vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz büyükelçilikten kurumumuz tarafından teslim alır ve şahsınıza iletir. Cibuti vize başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde bizimle iletişime geçebileceğinizi bilmenizi isteriz. 

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti vize başvurunuz öncesinde sizden hazırlamanız istenen gereken evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinden Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formu gerekli evraklar arasında yer alan ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulması gereken resmi bir formdur. Vize başvuru formu vize değerlendirmeleri sırasında oldukça önemlidir. Bu nedenle içerisinde eksiklik ya da yanlışlık gözlemlenen formların vize reddine neden olabileceğini bildirmek isteriz. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Başvuru formunun harflerle, anlaşılır ve okunaklı olarak doldurulması oldukça önemlidir. 
Başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür. 

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti için belirlenen vize başvurularının sonuçlanması süresi ortalama 2 iş günüdür. Resmi tatillere denk gelen başvurular haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanma işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan Cibuti vize başvurularının sonuçlanma süresi değişiklik göstermektedir. Öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi tahmin edilenden daha uzun olabilmektedir. Vize başvuru sonuçlanma süresini değiştiren bir diğer neden eksik evrak teslim ederek başvuru yapılmasıdır. Vize sürecinde gün kaybetmemek ve başvurunun olumsuz olarak sonuçlanmaması açısından eksiksiz ve istenen evraklarla başvuru yapmış olmak oldukça önemlidir. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek Cibuti vize başvuru işlemlerinizi prosedüre uygun olacak şekilde kolaylıkla başlatabilirsiniz. 

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Türkiye’den Cibuti’ye direkt uçuş bulunmaması nedeniyle seyahatiniz aktarmalı olarak gerçekleştirilir.
 • Cibuti vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Pasaportunuzun temiz ve düzgün olması vize işlemleriniz ve ülke giriş-çıkış anlarınızda sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir.
 • Başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleşmiş olmanız seyahatiniz ile ilgili sorun yaşamamak adına oldukça önemlidir. Cibuti vize başvurusu sonuçlanması sırasında gün kaybedebilir ya da başvurunuzu tekrardan gerçekleştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi nedenlerden dolayı seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tüm işlemlerinizin tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. 
 • Cibuti vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzda 2 sayfanın boş olduğuna ve pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.
 • Cibuti vize başvurusu gerekli evrakları arasında aşı kartı yer alır. Ülkemiz sınırlarında bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti için gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurusu herhangi bir neden gösterilme zorunluluğu olmadan ret ile sonuçlanabilir. Fakat başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve ret nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak Cibuti vize başvurusunu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Ülkelerin vize reddi nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmadığını bilmeniz gerekmektedir. Cibuti vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının en yoğun nedeni eksik evrak ile başvuru yapılmış olmasıdır. Cibuti vize başvuru sürecini prosedüre en uygun şekilde tamamlamak adına +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Cibuti vize merkezi diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp