Kayseri

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Cibuti Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri Ofisimize Hoş Geldiniz
Cibuti Cumhuriyeti vize başvurusunu Kayseri ve çevresinden gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız Kayseri ofis sayfamız aracılığı ile sürece dair bilinmesi gerekenlere rahatlıkla ulaşabilirler. Cibuti vize başvuru sürecinde sıkça sorulan soruları detaylarıyla açıklamış bulunmaktayız. Daha fazla bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ve uzman ekibimiz ile rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. Cibuti vizesi başvurunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci en rahat ve kolay şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Cibuti vizesine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi Kayseri ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Cibuti Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımız Cibuti’ye seyahat edebilmek için vize sahibi olmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olan ve Cibuti’ye seyahati 90 günü aşmayacak olan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. 90 günden uzun seyahatler için vize prosedürlerine uyulması gerekmektedir. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Cibuti vize başvurusunu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile en doğru şekilde başlatabilir ve süreci işlemlerinizi rahatlıkla takip ederek tamamlayabilirsiniz. 

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye sınırları içerisinde Cibuti için yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi bulunmadığını bildiririz. Cibuti vize başvurusunu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile şahsen bulunma zorunluluğu olmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu için gereken evrakları kurumumuza ulaştırarak başvuru işlemlerini başlatmanız ve süreci takip etmeniz mümkündür. Cibuti vizesi başvuru evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizden ek evrak talep edebilir. Bu sayede Cibuti vize başvurunuz prosedüre uygun şekilde ve eksiksiz olarak tamamlanmış olur. Başvuru süreci tamamladığında Vize Merkezi Kayseri ofisimiz pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alır ve size iletir. Cibuti vize başvuru sürecine dair sorularınızı yöneltmek için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti vizesi başvuru sürecinde hazırlanması gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvurunuzda doldurmanız gereken vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynaması nedeniyle dikkatle ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, Cibuti’ye seyahat etme sebebiniz gibi sizi tanımaya ve seyahat nedeninizi öğrenmeye yönelik sorulardan meydana gelen resmi bir formdur. Bu nedenle doğru ve tutarlı bilgiler kullanılarak doldurulması gerekmektedir. Eksik, yanlış ya da tutarsız bilgiler içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddine neden olabildiğini bilmeniz gerekmektedir. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Cibuti vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Kayseri ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve en doğru şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.  

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti vize ücretleri gerçekleşecek seyahatin süresine, başvurulan vize türüne ve başvurulan yıla göre değişiklik gösterebilmektedir. 2024 yılına ait Cibuti vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvuru ücretini ödeyerek sahip olduğunuz ücret dekontunu diğer gerekli evraklarınız arasına eklemeniz gerekmektedir. Başvuruların olumsuz sonuçlanması halinde vize ücretlerinin iade edilmediğini bilmeniz gerekmektedir. 

Cibuti için son belirlenen güncel vize ücretlerine +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti için Türkiye’den yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Resmi tatillere denk gelmeyen başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmış olmaktadır. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan ve öğrenim-çalışma amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun sürebilir. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize ya da Cibuti vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Cibuti vize başvurusunu prosedüre en uygun şekilde tamamlamak ve işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilmek adına başvurunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte yürütebilirsiniz. 

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Vize işlemleri sırasında ve Cibuti’ye giriş-çıkış anlarında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına özen göstermeniz oldukça önemlidir.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğuna ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız plandığınız seyahate uyabilmek açısından önem arz etmektedir. 
 • Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına ülkemizden direkt uçuş bulunmaması nedeniyle seyahatiniz aktarma noktaları sayesinde gerçekleştirilmektedir. 
 • Cibuti seyahat planı ile ilgili sorun yaşamamak adına başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Seyahat başlama tarihinin en 15 gün öncesinde tüm işlemlerinizin tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. 
 • Cibuti vize başvurunuz sırasında gerekli evraklar arasında uluslararası aşı kartı yer almaktadır. Ülkemiz sınırlarında bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz. 

Cibuti Vize Reddi

Türkiye’den Cibuti’ye yapacağınız vize başvurunuz olumsuz olarak açıklanabilir. Büyükelçiliklerin ülkelerine ait vize başvurularına olumsuz yanıt verme nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Başvurunuzun ret nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak vize başvurusunu tekrardan gerçekleştirebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanmasının en yoğun nedeni eksik evrak teslim ederek başvuru yapılmasıdır. Cibuti vize başvurusunu en doğru şekilde gerçekleştirebilmeniz açısından işlemlerinizi Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte yürütebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Cibuti vize merkezi kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp