Edirne

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Cibuti Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş Geldiniz.
Edirne ve çevre illerinden Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat planı olan vatandaşlarımızın vize başvuru sürecini anlatmayı amaçladığımız sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Cibuti Cumhuriyeti vize başvurularını Türkiye’den prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti vizesi başvurusuna dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman ekibimizden doğrudan vize sürecine dair bilgi almak için Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport türüne sahip vatandaşlarımız Cibuti seyahatleri öncesinde vize sahibi olmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan ve Cibuti’ye 90 günden daha az süreli seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. 90 günden uzun sürecek seyahatler için tüm pasaport türlerine aynı vize prosedürü uygulanmaktadır. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek Cibuti vize sürecine dair detaylı bilgi alabilir ve başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti Cumhuriyeti için Türkiye’den yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Cibuti vizesi başvurusunda istenen gerekli evrakları kurumumuza ileterek süreci başlatabilirsiniz.

Evraklarınız içerisinde herhangi bir eksiklik olması halinde Vize Merkezi Edirne ofisimiz sizinle iletişime geçerek bilgilendirme yapar ve eksiksiz bir başvuru yapabilmek adına ek evrak talebinde bulunabilir. Vize başvuru sürecinde gün kaybı yaşamamak ve başvurunuzun olumsuz sonuç almaması adına evraklarınızın tam olması oldukça önemlidir. İşlemleriniz tamamlandığında kurumumuz pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alır ve şahsınıza iletir. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti vize başvurunuz öncesinde hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (850) 460 15 38 numaralı telefonumuz ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvurusu sırasında doldurulması gereken vize başvuru formu içerisinde sizi tanımaya yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur ve vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle başvuru formunun doğru ve tutarlı bilgiler kullanılarak doldurulması gerekmektedir. Eksik, yanlış, tutarsız bilgi içerdiği gözlemlenen formların vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Başvuru formu kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, Cibuti sınırlarına seyahat etme amacınız gibi sorulardan meydana gelmektedir. Formu anlaşılır, okunaklı, büyük harflerle ve tutarlı yanıtlar kullanarak doldurmaya özen göstermelisiniz.

Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür. Başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Edirne ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti için belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Son belirlenen ücret detaylarına Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Cibuti vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız arasına eklenmelidir. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde ödenen vize ücretleri iade edilmemektedir. Cibuti vize ücretleri diğer ülkelerde de olduğu gibi bulunduğumuz yıla göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmak oldukça önemlidir. Son belirlenen güncel 2019 Cibuti vize ücretlerine +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ya da [email protected] e-posta adresimiz üzerinden Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde başvuru işlemleriniz sonuçlanmış olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Cibuti’ye yabancı pasaport ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Aynı şekilde Cibuti’ye yapılan öğrenim ve çalışma amacı vize başvurularının sonuçlanması tahmin edilenden uzun sürebilmektedir.

Cibuti vize başvurusunu eksik evrak teslim ederek yapmış olmak sonuçlanma aşamasında gün kaybetmenize ya da başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabileceğinden dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla yapabileceğinizi bildirmek isteriz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti vizesi başvuru süresine başlamadan önce pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğuna ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Türkiye’den Cibuti’ye direkt uçuş bulunmaması nedeniyle seyahatiniz aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir.
 • Planladığınız seyahati gerçekleştirebilmek adına başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleşmiş olmanız oldukça önemlidir. Cibuti vize başvurusu sonuçlanma aşamasında gün kaybedebilir ya da başvurunuzu yeniden yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tüm işlemlerinizin tamamlanmış olması herhangi bir sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir.
 • Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Deforme olmuş pasaport ile vize işlemleriniz ve ülke giriş-çıkış anlarınızda sorun yaşayabileceğinizi bildirmek isteriz.
 • Cibuti vize başvurusu gerekli evrakları arasında uluslararası aşı kartı yer almaktadır. Ülkemizde bu karta sarı humma aşısı yaptırmanız halinde sahip olabilirsiniz.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti’ye yapmış olduğunuz vize başvurusu herhangi bir neden belirtilme zorunluluğu olmadan ret ile sonuçlanabilir. Fakat vize reddi nedenini şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Cibuti vize başvurusunu tekrardan yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Ülkelerin vize reddi nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının en yoğun nedeni başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılmış olmasıdır. Cibuti vize başvuru sürecini prosedüre en uygun şekilde tamamlamak adına +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ya da [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti vize merkezi edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp