Cibuti Online Başvuru - Cibuti E-Vize

Cibuti Online Başvuru - Cibuti E-Vize

Cibuti Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Cibuti Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Cibuti E-Vize

Cibuti e-vize Cibuti’ye seyahat edecek olan yabancı ülke vatandaşları için verilen bir tür elektronik izin belgesidir. Cibuti’ye yapacakları seyahatlerde umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının elektronik vize almaları gerekmektedir. Resmi pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır. Resmi pasaport, hizmet pasaportu, diplomatik pasaport ve hususi pasaportları ifade etmektedir. Bu pasaport türlerine sahip kişiler Cibuti’ye vizesiz seyahat edebilmektedir. Cibuti vize uygulamaları arasında yer alan Cibuti elektronik vize dış temsilciliklerden alınan, pasaportlara etiket olarak basılan vizelere alternatif olarak uygulanan bir vize türüdür. Ülkeye giriş yapabilmek için umumi pasaport sahiplerinin alması gerekmektedir.

Cibuti vizesi 30 günlük seyahat hakkı tanıyan bir vizedir. Turistik ya da ticari amaçlar dışında elektronik vize ile seyahat edilmesi söz konusu değildir. Eğitim, çalışma ya da araştırma gibi özel amaçlı seyahatler için dış temsilciliklere başvuru yapılması gerekmektedir. Elektronik vize başvurusu oldukça pratik ve değerlendirilmesi de hızlıdır. Genellikle 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Onaylanan Cibuti online vize ülkenin e-vize sistemi tarafından kişiye iletilmektedir.

Her ne kadar pratik bir başvuru süreci söz konusu olsa da vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken pek çok husus söz konusudur. Bu sebeple muhakkak deneyimli birinden yardım alınması gerekmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan vize işlemleri, konsoloslukların güncel şartları göz önünde bulundurularak en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. Cibuti e-vize başvurusu ve başvuruda ibraz edilmesi gerekli olan evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Cibuti E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cibuti online başvuru sistemi ile elektronik vize alınması mümkündür. Seyahat edecek herkes için ayrı bir başvuru oluşturulması gerekmektedir. Başvuru, elektronik İngilizce başvuru formunun doldurulması, gerekli belgelerin sisteme yüklenmesi ve ödeme yapılması olarak 3 aşamada tamamlanmaktadır. Cibuti vize ücreti dış temsilcilikler tarafından belirlenmektedir.

Başvuru formunun hatasız bir şekilde doldurulması son derece önemlidir. İstenen dokümanların taramalarının, PDF formatındaki dosyaların başvuruda sunulması gerekmektedir. Özellikle pasaport bilgileri ve kişisel bilgilerde yapılacak olan herhangi bir hata başvurunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Ödemenin yapılması ile başvuru tamamlanmaktadır. Onaylanan vize, konsolosluk tarafından mail yoluyla iletilmektedir. Seyahat edecek kişinin elektronik vize çıktısını seyahat esnasında yanında bulundurması gerekmektedir. Cibuti vize başvuru formu ve başvuru evraklarına ilişkin detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Cibuti E-Vize için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti e-vize için gerekli evraklar başvuru esnasında, seyahat türüne göre değişiklik göstermektedir. Elektronik vize başvurularında genellikle formda yer alan bilgi ve beyanların kanıtlanmasına yönelik evrak ibraz edilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte e-vizelerin az evrak ile başvuru kolaylığı bulunmaktadır. Pasaportta yer alan bilgilerin ve fotoğrafın bulunduğu sayfaların taramasının sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Cibuti vizesi için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir;

  • E-Vize Başvuru Formu: Pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, kişisel bilgiler, adres, e-mail, telefon bilgileri, geçmiş seyahat bilgisi ve Cibuti’de kalınacak adres gibi alanları içeren bir tür elektronik formdur. Cibuti online vize servisi üzerinden çevrimiçi olarak doldurulmaktadır. Eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekmektedir.
  • Pasaport: Seyahat edilecek pasaportun taramalarının e-vize başvurusunda sunulması gerekmektedir. Geçmiş seyahatler de başvuruda belirtilmelidir. Pasaport dışında herhangi bir seyahat belgesi kabul edilmemektedir. 10 yıldan eski pasaportlar ile seyahat edilemez. Pasaportun, planlanan seyahat tarihi itibariyle altı ay daha geçerli olması gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel biyometrik fotoğrafın beyaz fonlu olması ve yüz hatlarını açıkça belli edecek şekilde olması gerekmektedir.
  • Uçak Bileti
  • Otel Rezervasyonu

72 saatte cibuti vizesi

Cibuti ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Cibuti için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp