İzmir

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Cibuti Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş Geldiniz.
Türkiye sınırları içerisinden Cibuti sınırlarına seyahat edecek vatandaşlarımızın takip etmesi gereken adımları paylaştığımız İzmir ofis sayfamızı okuyarak vize sürecine dair gerekli bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile birlikte şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Cibuti vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Cibuti 2024 vize ücretleri, başvuru işlemleri, gerekli evraklar gibi konu başlıkları altında sürece dair oluşabilecek sorularınızı yanıtlamayı amaçladık.

Cibuti vizesine dair detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ve [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da Vize Merkezi İzmir ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Cibuti’ye seyahat planı olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız Cibuti vizesine sahip olmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili vatandaşlarımız 90 günden daha kısa sürecek seyahatleri için Cibuti vizesinden muaftır. 90 günden daha uzun süreli Cibuti’ye seyahat planı olan hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız da belirlenen vize prosedüre uymak durumundadır. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile Cibuti vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirilebilir ve işlemleriniz sonuçlanana kadar kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Ülkemiz sınırlarından Cibuti Cumhuriyetine yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi bulunmamaktadır. Şahsen bulunmanıza gerek olmaksızın Cibuti vize başvurusunu Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu için sizden istenen gerekli evrakları kurumumuza iletmeniz halinde başvuru işlemleriniz başlatılır. Gerekli evraklarınız ile ilgili herhangi bir hata ya da eksiklik olması durumunda Vize Merkezi İzmir ofisimiz sizinle iletişime geçer ve ek evrak talebinde bulunarak başvurunuzun eksiksiz bir şekilde yapılmış olmasını sağlar. Cibuti vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz büyükelçilikten teslim alınır ve kurumumuz tarafından şahsınıza iletir. Cibuti vize başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde İzmir ofisimiz iletişime geçebileceğinizi bilmenizi isteriz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti vize başvurusuna dair gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimize +90 (212) 963 50 85 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.

 • Pasaport
 • 1 adet Biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formu vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir rol oynayan resmi bir formdur. Vize başvuru formları içerisinde sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik soruları barındırması açısından doğru bilgiler ekseninde doldurulması oldukça önemlidir. Herhangi bir eksik ya da yanlış bilgi gözlemlenmesi başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilme seçenekleriniz bulunmaktadır. Vize başvuru formları büyük harflerle, anlaşılır, okunaklı ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmalı ve gerekli evraklar arasında yer almalıdır. Cibuti vize başvuru formu doldurma aşamasında Vize Merkezi İzmir ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvurunuzu en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti’ye ait vize ücretleri seyahat süresine, vize türüne ve başvuru yapılan zamana göre değişiklik göstermektedir. Güncel vize ücretlerine Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız arasında eklenmelidir. Olumsuz sonuçlanan vize başvurularında vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize ücretleri içinde bulunduğumuz yıla göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle son belirlenen ücretlere ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

Cibuti vize ücretlerinin 2024 yılında belirlenen detaylarına ulaşmak için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ve [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da Vize Merkezi İzmir ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti için vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde başvurular sonuçlanmaktadır. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde Cibuti’ye çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan vize başvuruların sonuçlanma süresi de tahmin edilenden daha uzun olabilir. Vize başvurusu sırasında evraklarınız arasında eksiklik olması sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize neden olabilir ya da başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Cibuti vize başvurusunu en doğru şekilde gerçekleştirebilmek için Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 olması ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız Cibuti vize başvurunuz öncesinde dikkat etmeniz gerekenler arasında yer almaktadır.
 • Ülkemiz üzerinden Cibuti’ye direkt uçuş bulunmaması nedeniyle seyahatler aktarmalı olarak gerçekleştirilir.
 • Seyahat planı ile ilgili herhangi değişiklik yapmak zorunda kalmamak açısından başvuru işlemlerinizin olabildiğince erken bir tarihte gerçekleşmiş olması oldukça önemlidir. Cibuti vize başvurusu açıklanma sürecinde zaman kaybedebilir ya da olumsuz bir sonuç alarak başvuru işlemlerinizi tekrarlamak durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle tüm işlemlerinizin seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz.
 • Vize başvurusu öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olmasına emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile vize işlemleriniz ve ülke giriş-çıkış anlarınızda sorun yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
 • Cibuti vize başvurusu gerekli evrakları arasında aşı kartı yer alır ve ülkemiz sınırlarında bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti Cumhuriyeti seyahat planı için yapmış olduğunuz vize başvurusu vize reddi alabilir. Ülkelerin vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmaz. Fakat eğer başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanmış ve vize reddi nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak Cibuti vize başvurusunu yeniden yapabilir ya da konu ile ilgili vize itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize reddi alınmasının en yoğun nedeni eksik evrak ile başvuru yapmaktır. Başvurunuz öncesinde evraklarınızın sizden istendiği gibi olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Cibuti vize merkezi izmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp