Bursa

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Cibuti Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş Geldiniz. Türkiye sınırları içerisinden Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat planı olan vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırladığımız sayfamızı okuyarak vize sürecine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bursa ve çevre illerinden Cibuti vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için sürece dair sıkça sorulan soruları yanıtlamayı amaçladık. Cibuti vize başvurularını Vize Merkezi Bursa ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirebilir ve süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi Bursa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Cibuti’ye seyahat planı olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Cibuti sınırlarına 90 günde daha az süreli seyahat edecek Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır. 90 günden uzun seyahat için hangi pasaport türüne sahip olursanız olun belirlenen vize prosedürlerine uymanız gerekmektedir. Cibuti vize başvurusu sürecini Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile gerçekleştirerek işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti için yapılan vize başvurularının Türkiye sınırları içerisinde değerlendirme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi bulunmadığını bildirmek isteriz. Cibuti vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğu olmadan Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu için gereken evrakları kurumumuz ulaştırarak işlemleri başlatabilir ve süreci takip edebilirsiniz.

Cibuti vizesi için gereken evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik olması halinde kurumumuz sizden ek evrak talep edebilir. Böylelikle Cibuti vize başvurusunu eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde tamamlamış olursunuz. Başvuru süreci tamamladığında Vize Merkezi Bursa ofisimiz pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alır ve şahsınıza iletir. Cibuti vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak ya da sorularınızı iletmek için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cibuti turistik vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Cibuti vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuru formu Cibuti vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynayan resmi bir formdur. İçerisinde kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sorular yer almaktadır. Başvuru formu sizi ve Cibuti seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmıştır bu nedenle doğru ve tutarlı bilgiler kullanarak doldurmanız oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen durumlarda vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Cibuti vize başvuru formunu büyük harflerle, okunaklı olarak, anlaşılır ve Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Bursa ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri

Cibuti için belirlenen vize ücretleri yapılacak olan seyahat süresine, vize türüne ve başvurulan tarihe göre değişiklik göstermektedir. Belirlenen vize ücretlerine Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek alacağınız ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır. Vize başvurularının olumsuz olarak sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. Son belirlenen güncel vize ücretlerine +90 (224) 322 20 98 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti sınırlarına seyahat amacı ile gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Resmi tatillere denk gelen başvurular haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde başvuru işlemleriniz sonuçlanmış olmaktadır. Türkiye sınırları içerisinden yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süre daha farklı olmak durumundadır. Cibuti’ye öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanmaları tahmin edilenden daha uzun sürebilir. Başvuru sürecinde gün kaybetmemek adına eksik evrak teslim etmemiş olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile gerçekleştirilen vize başvurularında işlemler prosedüre uygun olarak yürütülmektedir. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Seyahat başlama tarihinin en 15 gün öncesine kadar tüm işlemlerinizin tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz.
 • Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına ülkemizden direkt uçuş bulunmaması sebebiyle seyahatiniz aktarma noktaları üzerinden gerçekleştirilmektedir.
 • Cibuti vize başvurunuz sırasında gerekli evraklar arasında uluslararası aşı kartı yer almaktadır. Bu karta seyahatiniz öncesinde sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğuna ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Vize işlemleri ve Cibuti’ye giriş-çıkış anlarında herhangi bir sorun yaşamamak adına pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti sınırlarına turistik, ticari ya da ziyaret amaçlı seyahatler için gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Vize reddi nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Cibuti vize başvurusunu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurularının en yoğun ret alma nedeni eksik evrak teslim edilerek başvuru yapılmasıdır. Bu nedenle evraklarınızın eksiksiz ve istendiği gibi olduğuna emin olarak başvurunuzu gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Cibuti vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile en doğru ve prosedüre uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp