Konsolosluk

Konsolosluk

Cibuti Cumhuriyeti Devleti’nin Türkiye’deki vize işlemlerinin tamamı Cibuti Büyükelçiliği Ankara tarafından değerlendirilmekte ve karara bağlanmaktadır. Cibuti Büyükelçiliği Ankara dışında İstanbul Cibuti Fahri Konsolosluğu bulunur. Ancak Cibuti Fahri Konsolosluğu evrak düzenlemeye ve vize verme yetkisine sahip değildir. Son yıllarda Türkiye ile birçok ülke arasında özellikle birçok Afrika ülkeleri ile vize muafiyeti anlaşması imzalanmıştır.

Cibuti Büyükelçiliği Ankara,  vize işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme gibi işlemleri de yapan bir konsolosluk birimidir. Vize başvurularını değerlendirme yetkisi olan Ankara’daki Cibuti Büyükelçiliği randevu sistemiyle çalışmamaktadır. Cibuti vize başvuruları yalnızca online sistem üzerinden doldurulan başvuru formu ile yapılmaktadır. 

Cibuti’ye seyahat edecek olan diplomatik pasaport sahipleri haricinde tüm pasaport hamillerinin tamamı vizeye tabidir. Türkiye Cumhuriyeti Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil) pasaport sahibi vatandaşların ve Hizmet (Gri) pasaportu sahibi kişilerin işlem gerçekleştirimi yapılması gerekmektedir. Cibuti Konsolosluğu’nun dikkat etmekte olduğu ve resmi işlem süreci dahilinde alımının sağlandığı bir takım belgesel hususlar bulunmaktadır. Cibuti vizesi başvuru sürecinde işlem sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.

Cibuti Büyükelçiliği'nin başvurunuzu işleme alabilmesi için pasaportunuz içinde herhangi bir yırtılma ve deformasyon bulunmaması gerekmektedir. Büyükelçilik tarafından değerlendirme sürecine dahil edilen başvuruların sonuçlanması ortalama 2 iş günü sürmektedir. Vizeniz e-vize olarak e-mail adresinize gönderilmektedir.

Cibuti yapılacak başvurularının Cibuti Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından eksiksiz bir şekilde alınmakta olan randevu ile resmi işlem sürecine dahil edilmesi istenilmekte olan bir işlem özelliği göstermektedir. Cibuti’ye seyahat gerçekleştirmek veya iş amaçlı gidiş sağlamak isteyen kişiler tarafından resmi işlem süreci dahilinde işlemlerin resmi olarak alındığı kurum özelliği göstermekte Cibuti Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin dikkat etmekte olduğu ve resmi işlem süreci dahilinde alımının sağlandığı bir takım belgesel hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi resmi işlem sürecine dahil edilecek olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve pasaportun en az 6 ay geçerliliğe sahip olarak 10 yıldan eski bir pasaport niteliği taşımaması gerekmektedir.

Cibuti vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Cibuti vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi Afrika Departmanı temsilcilerimiz Cibuti vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. 

Cibuti vizesi hakkında daha fazla bilgi için +90 (212) 963 50 85 numaralı destek hattımıza bağlanabilir, Cibuti vizesine dair kişisel sorularınızı [email protected] adresimize gönderebilirsiniz. 

Cibuti E-Vize

Cibuti ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Cibuti için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp