Ankara

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Çalışma Saatleri

08:30-18:00

Cibuti Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş Geldiniz.

Ankara ve çevre illerinden Cibuti Cumhuriyeti için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Cibuti vize başvurusu nasıl yapılır, hangi evraklar gerekir, başvurular kaç günde sonuçlanır, vize ücretleri ne kadardır gibi sıkça sorulan sorular ekseninde başvuru sürecini baştan sona açıklamış bulunmaktayız. Cibuti vizesi başvuru sürecinizi Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci kolaylıkla tamamlayabilir ve Cibuti için planladığınız seyahate rahatlıkla başlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da Ankara ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile Cibuti’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi biri ile Cibuti’ye 90 günden az süreli seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırı içerisinden Cibuti’ye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek vize süreçlerine kolaylıkla başlayabildiklerini bildirmek isteriz.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti için Türkiye’den yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi sadece Ankara’da yer alan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi bulunmamaktadır.
Cibuti vize başvurusunu büyükelçiliğe şahsen başvurma zorunluluğu olmadan yapabilirsiniz. Vize başvurusu sırasında hazırlamanız gereken evrakları Vize Merkezi Ankara ofisimize ulaştırarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Evraklarınız ile ilgili bir eksiklik gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Bu sayede Cibuti vize başvurunuzu eksiksiz ve en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. Vize sürecinin tamamlanması ile birlikte kurumumuz büyükelçilikten pasaportunuzu alır ve şahsınıza gönderir. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti ülke sınırlarına seyahat planı olan ve turistik vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek Cibuti vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynayan resmi formdur. İçerisinde kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, iletişim ve ulaşım bilgileriniz, Cibuti’ye seyahat etme amacınız gibi sorular ekseninde başvuru sahibini tanımaya yönelik hazırlanmış bir formdur. Bu nedenle başvuru formunun doğru ve tutarlı bilgilerle hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Aksi gözlemlenen durumlarda başvurunuzun ret alabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Cibuti vize başvurusunda vize başvuru formu doldurma aşamasında Vize Merkezi Ankara ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti için belirlenen vize ücretleri seyahat süresi, vize türü ve başvuru zamanına göre değişiklik göstermektedir. Cibuti 2024 vize ücret detaylarına Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır. Vize başvurunuzun herhangi bir şekilde olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. Son belirlenen güncel vize ücretlerine +90 (312) 970 05 38 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti sınırlarına seyahat etmek için Türkiye’den yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 iş günü olarak belirtilmiştir. Resmi tatillere denk gelmeyen başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvuruların ve öğrenim-çalışma amacı ile yapılan vize başvurularının tahmin edilenden daha uzun sürede sonuçlabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize ya da Cibuti vize sonucunun olumsuz olmasına neden olabilir. Cibuti vize başvurusunu prosedüre en uygun şekilde tamamlamak adına başvurunuzu Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile birlikte yürütebilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti vize başvurusunun seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlamış olmanız herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına oldukça önemlidir.
 • Başvurunuz öncesinde pasaportunuzun en az 2 boş sayfasının boş olduğuna ve pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahati bulunan tüm vatandaşlarımız uluslararası aşı kartına sahip olmak zorundadır. Bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz.
 • Cibuti’ye yapacağınız turistik vize başvurunuz sırasında otel rezervasyonu ya da kalacağınız yerin açık adresini ve Cibuti ticari vize başvurularında davet mektubunu sunmanız gerekmektedir.
 • Türkiye sınırları içerisinden Cibuti’ye direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu sebeple seyahatiniz aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir.
 • Cibuti vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamamış olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Vize işlemlerinde ve Cibuti sınır kapılarında sorun yaşamamak adına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti’ye seyahat edebilme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Vize başvurunuza ait reddedilme nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Cibuti vize başvurularında en yoğun vize reddi nedeni eksik evrak teslim edilerek başvuru yapılmasıdır. Evraklarınızın eksiksiz ve istendiği gibi olduğuna emin olarak başvurunuzu yapmanız oldukça önemlidir. Cibuti vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile en doğru şekilde gerçekleştireceğinizi bilmenizi isteriz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti vize merkezi ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp