Cibuti Vize İşlemleri

Cibuti Vize İşlemleri

Cibuti Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Cibuti Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir.  Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Cibuti Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 85 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya [email protected] e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Cibuti vize işlemlerinde Cibuti Konsolosluğu tarafından istenilen şartlara uyulması adına vize başvurularında umuma pasaport( bordo pasaport) sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunması istenilmektedir. Cibuti’ye gitmek için başvuruda bulunan kişilerin bilmesi sağlık açısından büyük önem taşıyan bazı bilgiler bulunmaktadır. Bunlar Cibuti’ye gidilmek istenilen tarih öncesinde hepatit, tetanoz, sarıhumma ve sıtmaya karşı önlem alınmasını ve Türkiye sınırları içerisinde Sağlık Bakanlığı onayında bir sağlık kontrolüne tabii olarak Cibuti’ye gitme sürecinden önce bu işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Cibuti’ye gitmek için vize başvuru işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir süreç içerisinde hazırlanmasında vize danışmanlığı almak vize başvurusunun olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir.

Cibuti vize işlemlerinin ilk ve en önemli adımı başvuru evraklarının eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır. Vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna ve vizenin kaç girişli olacağına göre farklılık göstermektedir. Cibuti vizesiyle ilgili hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini ve 2022 güncel evrak listesini [email protected] adresimize mail göndererek yetkilimizden isteyebilirsiniz.

Cibuti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cibuti vizesi için İngilizce veya Türkçe olarak doldurulmuş Vize Başvuru Formu, Cibuti seyahatinin bitiminden itibaren en az 1 yıl geçerliliği olan pasaportun aslı, 2 adet biometrik fotoğraf her vize türü için zorunludur. Cibuti Ticari Vize başvurularında kişi Cibuti’deki şirketten aldığı davet mektubunu sunmalıdır. Davet mektubu olmadan yapılan başvuruların olumsuz sonuçlanma olasılığının yüksek olduğunu hatırlatırız.

Cibuti’deki şirket davet mektubuyla birlikte firma iletişim bilgilerini, adresini içeren dokümanları da gerekmektedir. Cibuti’de irtibat kurulacak kişinin iletişim ve adres bilgileri de başvuru sırasında sunulmalıdır.

Başvuru sahibi işveren ve çalışan ise ticari vize başvurularında çalıştığı şirketin antetli kağıdına Büyükelçiliğe hitaben yazılmış Vize Talep Dilekçesi sunmalıdır. Bu dilekçede seyahat amacı, seyahat tarihleri, Cibuti seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Dilekçe şirket yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Vize başvurularında seyahat tarihlerinizle uyumlu uçak ve otel rezervasyon belgelerinizi ibraz etmelisiniz. Vize Merkezi olarak isteğiniz dahilinde uçak-otel rezervasyonu yapmaktayız. 

Cibuti Vize Başvuru Formu

Cibuti vize başvurularının en önemli evrakı Vize Başvuru Formu’dur. 2 sayfadan oluşan vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak, tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Bu form vize yetkilisinin başvuru sahibiyle ilgili kanaat sahibi olmasını sağladığından eksik ve hatalı bilgilerin verilmemesi gerekir. Eğer formunuzda eksik ve gerçeği yansıtmayan bilgiler olursa vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Ayrıca, konsolosluk yetkililerinin  vize başvurunuzu değerlendirirken formda beyan ettiğiniz bilgilerle ilgili belge talep edeceğini de unutmayınız. Vize başvuru formunda kişisel bilgileriniz, seyahat tarihiniz, seyahat amacınız gibi sorular bulunmaktadır.

Vize başvuru formunu doldurduktan sonra ilgili bölümü fotoğrafınızı ekleyip, formu imzalayarak başvuru dosyanıza koyabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Reddi

Cibuti vize değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca Ankara’daki Cibuti Büyükelçiliği’dir. Vize başvurularının reddedilmesinin gerekçeleri arasında, evrakların eksik ve hatalı olması, gelir bilgilerinizin yetersiz bulunması ve vize yetkilisinde vizeniz bitiğinde ülkeyi terk etmeyeceğiniz kanaatinin oluşmasıdır. Cibuti vizeniz reddedildiği takdirde eksikliklerinizi tamamlayıp itiraz etme hakkınız vardır. Benzer hataları yeniden yapmamanız  ve vize reddi almamanız için başvuru öncesi danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Cibuti Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Cibuti vizesi kalktı mı?  
Türkiye ile Cibuti arasında vize anlaşması vardır. Ancak bu anlaşma Bordo (umuma mahsus) çipli pasaportu olan T.C. vatandaşlarını kapsamamaktadır. Bordo çipli pasaport sahibi vatandaşların Cibuti vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Cibuti Vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir ? 
Yeşil pasaport sahibi T.C. vatandaşları 180 günlük bir dönemde 90 günü geçmeyen Cibuti seyahatleri için Cibuti vizesinden muaf tutulmaktadır. 

Cibuti vizesi Nereden alınır? Hangi şehirlerden vize başvurusu yapılabilir? 
Cibuti vizesi başvuruları sadece Ankara Cibuti Büyükelçiliği'nden yapılabilmektedir. Başvuru sahipleri Ankara Büyükelçiliği 'ne gelmeden firmamız aracılığıyla Cibuti vize başvurusu ve Cibuti Vize İşlemleri yapabilmektedir.

Cibuti'ye ne zaman gidilir?
Cibuti kuzeyinde Eritre, güneyinde ve batısında Etiyopya ve güneydoğusunda Somali ile sınır komşusu olan bir Doğu Afrika ülkesidir. Cibuti’yi ziyaret etmek istiyorsanız en ideal dönem kasım ve nisan ayları ayları arasında olacaktır. Bu periyod süresince ortalama sıcaklık 25 derece civarında seyreder.

72 saatte cibuti vizesi

Cibuti ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Cibuti için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp