İstanbul

Cibuti Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş Geldiniz.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat edecek vatandaşlarımızın takip etmesi gereken adımları paylaştığımız sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Cibuti vize süreci, başvuru işlemleri, vize ücretleri, gerekli evraklar gibi konu başlıkları altında sürece dair oluşabilecek sorularınızı yanıtlamayı amaçladık.

Cibuti vizesine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ve [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız Cibuti vizesine sahip olmak durumundadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamilleri 90 güne kadar olan seyahatleri için Cibuti vizesinden muaftır. Türkiye sınırları içerisinden Cibuti vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımız Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile işlemlerini kolaylıkla başlatabilir ve süreç tamamlanana kadar kolaylıkla takibini yapabilirler.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti Cumhuriyeti için yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Cibuti vizesini büyükelçiliğe şahsen başvurma zorunluluğu olmadan alabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek sahip olmanız gereken vize türüne ait evrakları bizlere ulaştırarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik gözlemlendiği takdirde kurumumuz sizinle iletişime geçerek konu ile ilgili bilgi aktarımını sağlayarak eksiksiz bir başvuru gerçekleştirecektir. Cibuti vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz kurumumuzca büyükelçilikten teslim alınarak şahsınıza gönderilecektir. Vize başvuru sürecine dair merak ettiklerinize bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti seyahatiniz doğrultusunda gerçekleştireceğiniz turistik vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Cibuti vize başvuru sırasında gereken evraklara ait detaylı bilgi almak için Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet Biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formu vize başvurunuz sırasında sizi tanımaya yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur. Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olması vize değerlendirmesi sırasında oldukça önem arz etmektedir. Aksi gözlemlenen başvuru formlarının vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Başvuru formuna şahsen tarih ve imza atmanız gerekmektedir. Vize başvuru formunu doğru bilgilerle, anlaşılır, okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalem ile doldurmanız oldukça önemlidir. Cibuti vize sürecinde başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi İstanbul ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri 2020

Cibuti vize ücretleri vize türüne ve giriş seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Başvurunuza uygun olan ücretlendirmeleri Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilmesi sebebiyle son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Cibuti vizesi başvuru sürecinin olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Vize ücretine ait dekont diğer evraklarınız arasında yer almak zorundadır.
Cibuti 2020 vize ücretlerine +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz ile iletişime geçerek ya da Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına gerçekleşecek seyahatler için yapılan vize başvurularının sonuçlanması 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Başvurulan vize türüne göre başvuru sonuçlanma sürecinde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Resmi tatiller haricinde Cibuti’ye yapılan vize başvuruları genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Cibuti vizesi için Türkiye sınırlardan yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süresi tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. Eksik evrak ile yapılan başvurular sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize neden olabilir. Cibuti vize başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde yapabilmek adına Vize Merkezi İstanbul ofisimiz iletişime geçerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat edecek tüm ziyaretçilerden uluslararası aşı kartı talep etmektedir. Bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz.
 • Cibuti için vize başvurusunu seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapmanız herhangi bir sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir.
 • Başvurunuz öncesinde pasaportunuzda en az 2 boş sayfa bulunduğuna ve pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerli olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Cibuti turistik vize başvurusunda otel rezervasyonu ya da kalacağınız yerin açık adresini belirtmeniz gerektiği gibi ticari vize başvurularında davet mektubunu sunmanız gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu sebeple seyahatiniz aktarmalı olarak tamamlanır.
 • Cibuti vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamammış olması oldukça önemlidir. Vize işlemleriniz sırasında ve ülke sınır kapılarında sorun yaşamamak adına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cibuti Vize Reddi

Cibuti Cumhuriyeti seyahatiniz için yapmış olduğunuz vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Büyükelçiliğin ret nedenini açıklamak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat vize reddi nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Cibuti vize başvurunuzu yeniden yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize reddi gibi olumsuz bir sonuç ile karşılaşmamak adına başvurunuz sırasında gerekli evraklarınız içerisinde herhangi bir eksiklik olmamasına özen göstermeniz oldukça önemlidir. Belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek Cibuti vize sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Vize Merkezi İstanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp