Trabzon

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Cibuti Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon Ofisimize Hoş Geldiniz. Cibuti vize başvurusunu Trabzon ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız Vize Merkezi Trabzon ofis sayfamız üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Cibuti vizesine dair oluşabilecek soruları belirli konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Cibuti vize başvurularınızı Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek işlemlerinizi prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile kurumumuza ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile Cibuti’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi biri ile Cibuti’ye 90 günden daha kısa süreli seyahat planı olan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Türkiye’den Cibuti’ye seyahat etmek amacıyla vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek işlemlerine kolaylıkla başlatabildiklerini ve süreci en süreci doğru şekilde tamamlayabildiklerini bildirmek isteriz.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’de Cibuti vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun böyle bir yetkisi bulunmadığını bilmeniz gerekmektedir. Vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmaksızın Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Başvuru için gereken evrakları kurumumuza ulaştırmanız halinde işlemleriniz başlamaktadır. Evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik gözlemlendiğinde kurumumuz sizden ek evrak talep edebilir. Cibuti vize başvurunuz prosedüre uygun olacak şekilde başlatılmaktadır. İşlemleriniz sonuçlandığında Vize Merkezi Trabzon ofisimiz tarafından pasaportunuz teslim alınır ve şahsınıza iletilir. Cibuti vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti vizesi başvuru sürecinden sizden istenen evraklar aşağıda yer aldığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimizi kullarak iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvuru formu vize değerlendirmesinde oldukça önemli bir role sahip resmi bir formdur. Başvuru formları içerisinde sizi tanımaya ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik sorular barındırması nedeniyle doğru bilgiler ekseninde doldurulmalıdır. Herhangi bir eksik ya da yanlış bilgi gözlemlenmesi başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilir. Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilmek mümkündür. Vize başvuru formları büyük harflerle, anlaşılır, okunaklı ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmalı ve diğer evraklarınız arasına eklenmelidir. Cibuti vize başvuru formunu Vize Merkezi Trabzon ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak doldurabilir ve başvuru sürecini doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti ülkesine ait vize ücretleri seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize ücret detaylarına Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız ücret dekontu başvurunuz sırasında gerekli olan diğer evraklarınız arasında eklenmelidir. Başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir bu nedenle son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

Cibuti 2024 vize ücretlerine +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti’ye ait vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde başvurular sonuçlanmış olmaktadır. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süresi farklılık gösterebilir. Aynı şekilde Cibuti’ye çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan vize başvuruların sonuçlanma süresi de belirtilen süreden daha uzun olabilir. Vize başvurusu sırasında evraklarınızın eksik teslim edilmesi sonuçlanma süresinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Cibuti vize başvurusunu en doğru şekilde gerçekleştirebilmek için Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti vize başvurusu gerekli evrakları arasında aşı sertifikası yer alır. Ülkemiz sınırları içerisinde bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz.
 • Cibuti’ye seyahat edebilme amacı ile yapacağınız vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Herhangi bir şekilde deformasyona uğramış, eski ve yıpranmış pasaport ile vize işlemlerinde ve ülke sınır kapılarında sorun yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
 • Ülkemiz sınırlarından Cibuti’ye direkt olarak uçuş bulunmamaktadır. Bu nedenle Cibuti seyahatiniz Türkiye sınırlarından başlar ve aktarma noktaları üzerinden gerçekleştirilir.
 • Cibuti Cumhuriyeti için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olmasına ve pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa olduğuna emin olmanız gerektiğini bildirmek isteriz.
 • Cibuti Cumhuriyeti için yapmış olduğunuz seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Vize başvurusu sonuçlanma aşamasında gün kaybı yaşayabilir ya da tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tüm işlemlerinizin tamamlanmış olması zaman sorunu yaşamamanız adına oldukça önemlidir.

Cibuti Vize Reddi

Vize başvuruları büyükelçiliklerin nedenlerini belirtme zorunluluğu olmaksızın olumsuz olarak sonuçlabilir. Cibuti vize başvurunuz ret ile sonuçlanmış ve ret nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak yeniden başvuru yapabilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri başvurunuz sırasında evraklarınızın eksiksiz ve sizden istendiği gibi teslim etmenizdir. Cibuti vize başvurularını Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile en doğru ve prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilmek adına bizimle +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Cibuti vize merkezi trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp