Adana

Telefon

+90 (212) 963 50 85

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Cibuti Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş Geldiniz. Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat etmek amacıyla gerçekleştirilen vize başvuru sürecini anlattığımız sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Cibuti vizesi başvuru süreci, gerekli evraklar, 2019 vize ücretleri, vize reddi gibi başlıklar altında konu ile ilgili oluşabilecek sorularınıza yanıt vermiş bulunmaktayız. Cibuti vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuzu kullanarak bizi arayabilir ve [email protected] e-posta adresimize yazabilir ya da Adana ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cibuti Vize İstiyor mu?

Cibuti’ye seyahat planı olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız Cibuti vizesine tabiidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız 90 günden kısa süreli seyahatleri için Cibuti vizesinden muaftır. 90 günden uzun seyahat planı olan hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlarımız da belirlenen vize prosedüre uymak zorundadır. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile Cibuti vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirilebilir ve işlemleriniz sonuçlanana kadar takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti Cumhuriyeti sınırlarına seyahat etme amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Cibuti Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Cibuti vizesi verme yetkisi bulunmamaktadır. Cibuti vize başvurunuzu büyükelçilik sınırları içerisinde şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan yapabilirsiniz. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek başvurmak istediğiniz vize türüne ait gerekli evrakları kurumumuza ulaştırarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Evraklarınız arasında herhangi bir eksiklik gözlemlendiği durumlarda kurumumuz sizinle iletişime geçerek ek evrak talebinde bulunur ve eksiksiz bir başvuru yapmanızı sağlar. Cibuti vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz Vize Merkezi Adana ofisimiz tarafından büyükelçilikten teslim alınarak şahsınıza gönderilecektir. Vize başvuru sürecine dair merak ettiklerinize kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Cibuti Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cibuti vize başvurunuz öncesinde hazırlamanız istenen evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Cibuti turistik vize başvuru formu
 • Uluslararası aşı sertifikası
 • Cibuti ülke sınırları içerisinden davet yazısı
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Cibuti Vize Başvuru Formu Detayları

Cibuti vize başvurunuz sırasında doldurmanız gereken vize başvuru formu vize değerlendirilmesi sırasında oldukça önemli bir rol oynaması nedeniyle dikkatle doldurulmalıdır. Vize başvuru formu kişisel bilgileriniz, Cibuti’ye seyahat etme amacınız gibi sizi tanımaya yönelik ve seyahat nedeninizi öğrenmeye yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur. Bu nedenle doğru ve tutarlı bilgiler ekseninde doldurulması gerekmektedir. Eksik, yanlış ya da tutarsız bilgiler içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının Cibuti vizesine sahip olmanızı engelleyeceğini bilmeniz gerekmektedir.

Cibuti vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Cibuti vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Adana ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve en doğru şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cibuti vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Ücretleri 2024

Cibuti’ye yapılan vize başvurularına ait ücretler başvurulan zamana, vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılına ait Cibuti vize ücret detaylarına Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Cibuti vize başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız ücret dekontu Cibuti vize başvurunuz sırasında diğer gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır Başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için süreci en doğru şekilde kurumumuz ile tamamlayabiliyor olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Cibuti güncel vize ücretlerine+90 (212) 963 50 85 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile Vize Merkezi Adana ofisimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Cibuti sınırlarına gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 2 iş günü olarak belirtilmiştir. Başvurulan vize türüne göre sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilir. Türkiye sınırları içerisinden Cibuti’ye yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanması tahmin edilenden uzun sürebilir. Cibuti vize başvurunuzu eksik evrak teslim ederek yapmış olmanız vize değerlendirme ve onaylanma sürecinde zaman kaybetmenize ya da başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde Cibuti vize başvuruları sonuçlanmış olmaktadır. Belirlenen prosedüre en uygun şekilde başvuru yapmak açısından Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir ve vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Cibuti Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cibuti seyahatiniz öncesinde uluslararası aşı kartına sahip olmanız gerekmektedir. Bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilmeniz mümkündür.
 • Cibuti için yapmış olduğunuz seyahat planında herhangi bir aksaklık yaşamamanız açısından vize başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar Cibuti vize başvuru işlemlerini bitirmiş olmanızı tavsiye ederiz.
 • Cibuti için yapacağınız vize başvurusu öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğundan ve pasaportunuzda 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Cibuti için gerçekleştirdiğiniz turistik vize başvurusu sırasında otel rezervasyonu ya da kalacağınız yerin açık adresini belirtmeniz oldukça önemlidir. Cibuti ticari vize başvurularında davet mektubunu sunmanız gerekmektedir.
 • Türkiye sınırları içerisinden Cibuti sınırlarına direkt uçuş bulunmaması sebebiyle seyahatiniz aktarmalı olarak gerçekleşmektedir.
 • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Cibuti ülke sınırında ve vize işlemleriniz sırasında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cibuti Vize Reddi

Türkiye sınırları içerisinden Cibuti sınırlarına seyahat etme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Cibuti’ye yapmış olduğunuz vize başvurusunun reddedilme nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

Cibuti vize başvuru sürecinde olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak adına evraklarınızı eksiksiz bir şekilde teslim ederek başvuru yapmış olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek sürece dair detaylı bilgi alabilir ve Cibuti vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Cibuti vize merkezi adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp