Doğu Afrika'nın en küçük ama en stratejik ülkesi Cibuti'yi Vize Merkezi hizmetleriyle keşfetmek için vize uzmanlarımıza +90 (212) 970 05 38 numaralı telefondan hemen ulaşın!

Cibuti Vizesi

Vize Merkezi İle Cibuti Vizesi Almak Çok Kolay!

Vize Merkezi, Cibuti Vizesi için işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz vizenizi almanızda eksiksiz evrak toplama, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama ve randevu alma aşamalarında profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir. 

Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Cibuti Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 38 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya afrika@vizemerkezi.com e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport türü ayrımı olmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cibuti Vizesine tabidir. Yalnızca Diplomatik pasaport sahibi T.C. vatandaşları Cibuti Vizesinden muaftır. Diplomatik pasaport sahiplerinin vize izin süreleri 90 güne kadardır. Cibuti vizesi müracaatlarında pasaport sürenizin vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması zorunludur. Uygulamada sınır kapılarında vize verilebilmekle beraber, bu yönde belirlenmiş kesin bir rejim sözkonusu olmadığından, seyahatiniz öncesinde mutlaka Cibuti Ankara Büyükelçiliği'nden vize alınması gerekmektedir. Cibuti vize başvuruları sırasında Cibuti Ankara Büyükelçiliği’ne bizzat gitmenize gerek yoktur. Başvuru işlemleriniz Afrika Departmanı temsilcililerimiz tarafından online olarak tamamlanmakta vizeniz e-mail adresinize online olarak gönderilmektedir.

Cibuti turist vizesi ve Cibuti ticari vize hakkında ayrıntılı bilgiyi ilgili sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz. 

Cibuti Cumhuriyeti

Kuzeyde Eritre, batıda ve güneyde Etiyopya, güneydoğusunda ise Somali ile komşu olan ülkenin Kızıldeniz'e ve Umman Denizi'nin Aden Körfezi'ne kıyısı vardır. Arap Yarımadası'nda bulunan Yemen'e 20 kilometre uzaklıktadır. Kıyıları boyunca uzanan sahilleri ile göz dolduran Cibuti, başkenti ile aynı ismi taşıyan ülkelerdendir. Nüfusun büyük bir kısmı başkent Cibuti’de yaşadığı ülkede görülmesi gereken yerlerin başında, büyüleyici manzarasıyla deniz seviyesinin 150 metre altında yer alan Assal Gölü gelir. Ülkede resmi dilleri olan Arapça ve Fransızca dışında Somalice ve Afarca da kullanılmaktadır. Yerel saat Türkiye saatine göre 1 saat daha ileridir. Türkiye’den Cibuti’ye direk uçuş bulunmamaktadır. Diğer ülkelerden aktarmalı olarak gitmeniz gerekmektedir.

cibuti vize işlemleri

Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cibuti Büyükelçiliği Ankara'ya yapılan vize başvurusu işleme alındıktan sonra genellikle 2 iş günü içerisinde sonuçlanır. Fakat vize türüne, seyahat dönemine göre bu süre uzayabilir. Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda da başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucu alınmaktadır.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti'ye yapacağınız vize başvuruları sadece Cibuti Ankara Büyükelçiliği'nden onaylanabilmektedir. Ankara Büyükelçiliği haricindeki Cibuti Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize verme yetkisine sahip değildir. Cibuti vizesine başvuracak kişiler, Cibuti Ankara Büyükelçiliği'ne gelmeden Türkiye'nin tüm illerinden Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurularını yapabilirler. Firmamız Cibuti başvurularınızda sizin adınıza başvuru ve takibini yapmaya tam yetkili acentadır. Vize başvurusu yapacak kişilerin, başvuru yapacakları vize tipine uygun evrakları hazırlayıp kargo yoluyla adresimize ulaştırması yeterlidir. Vize uzmanımız, evraklar eline ulaşır ulaşmaz gereken kontrolleri yapıp, varsa eksik belgelerinizle ilgili sizi bilgilendirecektir. Vize evraklarınız tamamlandığında şahsen Cibuti Büyükelçiliği’ne gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Vizeniz onaylandığında ise yetkilimiz pasaportunuzu Cibuti Büyükelçiliği’nden teslim alacak ve adresinize gönderecektir.

Detaylı bilgi, evraklar ve vize başvurularınız için Vize Merkezi vize uzmanlarımıza +90 (212)9700538 numaralı telefondan veya afrika@vizemerkezi.com e-mail adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Diğer bir çok Afrika ülkesinde olduğu gibi Cibuti de, ülkeyi ziyaret edecek kişilerden gerekli aşıların güncel olduğunu gösteren uluslararası aşı karnesi talep etmektedir.
  • Cibuti vize başvurularının ülkeyi ziyaret tarihinden en az 15 gün önce yapılması, yaşanabilecek bir gecikme durumunda mağduriyet yaşanmaması için tavsiye edilir.
  • Vize başvurusu yapılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir.
  • Seyahat sürenizin bitiminden itibaren pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
  • Turistik seyahatlerde otel rezervasyonu veya ikamet edilecek yerin adresi, İş amaçlı seyahatlerde ise davet mektubu ibraz edilmelidir.

Cibuti ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x