Cibuti Vizesi

Vize Merkezi Cibuti vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Cibuti vize türlerinde yani Cibuti vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Doğu Afrika'nın en küçük ama en stratejik ülkesi Cibuti'yi Vize Merkezi hizmetleriyle keşfetmek için vize uzmanlarımıza +90 (212) 970 05 38 numaralı telefondan hemen ulaşın!

Cibuti Vizesi

Cibuti Vizesi

Cibuti Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Cibuti Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi İle Cibuti Vizesi Almak Çok Kolay!

Vize Merkezi, Cibuti Vizesi için işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz vizenizi almanızda eksiksiz evrak toplama, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama ve randevu alma aşamalarında profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir.

Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Cibuti Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 38 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya [email protected] e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz.

Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport türü ayrımı olmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cibuti Vizesine tabidir. Yalnızca Diplomatik pasaport sahibi T.C. vatandaşları Cibuti Vizesinden muaftır. Diplomatik pasaport sahiplerinin vize izin süreleri 90 güne kadardır. Cibuti vizesi müracaatlarında pasaport sürenizin vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması zorunludur. Uygulamada sınır kapılarında vize verilebilmekle beraber, bu yönde belirlenmiş kesin bir rejim sözkonusu olmadığından, seyahatiniz öncesinde mutlaka Cibuti Ankara Büyükelçiliği'nden vize alınması gerekmektedir. Cibuti vize başvuruları sırasında Cibuti Ankara Büyükelçiliği’ne bizzat gitmenize gerek yoktur. Başvuru işlemleriniz Afrika Departmanı temsilcililerimiz tarafından online olarak tamamlanmakta vizeniz e-mail adresinize online olarak gönderilmektedir.

Cibuti turist vizesi ve Cibuti ticari vize hakkında ayrıntılı bilgiyi ilgili sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz.

Cibuti Cumhuriyeti

Kuzeyde Eritre, batıda ve güneyde Etiyopya, güneydoğusunda ise Somali ile komşu olan ülkenin Kızıldeniz'e ve Umman Denizi'nin Aden Körfezi'ne kıyısı vardır. Arap Yarımadası'nda bulunan Yemen'e 20 kilometre uzaklıktadır. Kıyıları boyunca uzanan sahilleri ile göz dolduran Cibuti, başkenti ile aynı ismi taşıyan ülkelerdendir. Nüfusun büyük bir kısmı başkent Cibuti’de yaşadığı ülkede görülmesi gereken yerlerin başında, büyüleyici manzarasıyla deniz seviyesinin 150 metre altında yer alan Assal Gölü gelir. Ülkede resmi dilleri olan Arapça ve Fransızca dışında Somalice ve Afarca da kullanılmaktadır. Yerel saat Türkiye saatine göre 1 saat daha ileridir. Türkiye’den Cibuti’ye direk uçuş bulunmamaktadır. Diğer ülkelerden aktarmalı olarak gitmeniz gerekmektedir.

Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cibuti Büyükelçiliği Ankara'ya yapılan vize başvurusu işleme alındıktan sonra genellikle 2 iş günü içerisinde sonuçlanır. Fakat vize türüne, seyahat dönemine göre bu süre uzayabilir. Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda da başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucu alınmaktadır.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti'ye yapacağınız vize başvuruları sadece Cibuti Ankara Büyükelçiliği'nden onaylanabilmektedir. Ankara Büyükelçiliği haricindeki Cibuti Konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize verme yetkisine sahip değildir. Cibuti vizesine başvuracak kişiler, Cibuti Ankara Büyükelçiliği'ne gelmeden Türkiye'nin tüm illerinden Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurularını yapabilirler. Firmamız Cibuti başvurularınızda sizin adınıza başvuru ve takibini yapmaya tam yetkili acentadır. Vize başvurusu yapacak kişilerin, başvuru yapacakları vize tipine uygun evrakları hazırlayıp kargo yoluyla adresimize ulaştırması yeterlidir. Vize uzmanımız, evraklar eline ulaşır ulaşmaz gereken kontrolleri yapıp, varsa eksik belgelerinizle ilgili sizi bilgilendirecektir. Vize evraklarınız tamamlandığında şahsen Cibuti Büyükelçiliği’ne gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Vizeniz onaylandığında ise yetkilimiz pasaportunuzu Cibuti Büyükelçiliği’nden teslim alacak ve adresinize gönderecektir.

Detaylı bilgi, evraklar ve vize başvurularınız için Vize Merkezi vize uzmanlarımıza 0212 9700538 numaralı telefondan veya [email protected] e-mail adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Diğer bir çok Afrika ülkesinde olduğu gibi Cibuti de, ülkeyi ziyaret edecek kişilerden gerekli aşıların güncel olduğunu gösteren uluslararası aşı karnesi talep etmektedir.
 • Cibuti vize başvurularının ülkeyi ziyaret tarihinden en az 15 gün önce yapılması, yaşanabilecek bir gecikme durumunda mağduriyet yaşanmaması için tavsiye edilir.
 • Vize başvurusu yapılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir.
 • Seyahat sürenizin bitiminden itibaren pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
 • Turistik seyahatlerde otel rezervasyonu veya ikamet edilecek yerin adresi, İş amaçlı seyahatlerde ise davet mektubu ibraz edilmelidir.

Cibuti ile ilgili sizden gelen sorular

14 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Cibuti vizesi reddi 2021
  I.K., 17 Haz 2021, 18:27

  Merhabalar, ben kurumunuzun vize başvuruları sırasında nasıl bir destek verdiğini öğrenmek amacıyla bu soruyu oluşturuyorum. Başvurunun hangi durumlarda Cibuti vizesi reddi 2021 yılı kararı ile sonuçlandığını öğrenmek istiyorum. Kendim yaparsam başvurumun olumsuz sonuçlanması ihtimalinden korkuyorum. Siz bu konuda nasıl bir teminat veriyorsunuz acaba?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cibuti vizesi kaç para 2021
  Ç.T., 17 Haz 2021, 18:11

  Selamlar, Cibuti vizesine başvuruda bulunmak istiyorum. İşlemler sırasında gün içerisinde yeteri kadar vakte sahip olamadığım için sizden destek almak istiyorum. Cibuti vizesi kaç para 2021 yılı için güncel tutar nedir acaba? Başvurunun kolay bir şekilde yapılabilmesi için sizin önerdiğiniz bir yol var mı? Yüz yüze görüşüp işlemleri başlatmak daha mı mantıklı yoksa buradan yardımcı oluyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cibuti vizesi kaç günde çıkar 2021
  D.Vatansever, 17 Haz 2021, 17:40

  Merhabalar, ben Cibuti ziyaretim için vize başvurusunda bulunmam gerekiyor mu bunu öğrenmek istiyorum. Bordo pasaport sahibiyim ve bu durumda vize muafiyeti kapsamına giriyor muyum acaba? Eğer başvuru yapmam gerekiyorsa süreç nasıl ilerliyor ve Cibuti vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için güncel durum nedir kısaca bahseder misiniz rica etsem?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cibuti vizesi nasıl alınır 2021
  Ö.G., 17 Haz 2021, 16:28

  İyi günler, ben turistik gezi amacıyla Cibuti seyahati gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Cibuti vizesi nasıl alınır 2021 yılı için başvuru şartları nelerdir öğrenmek istiyorum. Yeşil pasaport sahiplerinin de vize sahibi olması gerekiyor yoksa herhangi bir vize muafiyeti söz konusu mu? Bilgilendirme için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cibuti vize randevusu 2021
  A.Doğan, 17 Haz 2021, 16:24

  İyi çalışmalar Vize Merkezi, Cibuti’ye seyahat etmek için bordo pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa bu sürecin nasıl başlatılması ve devamında neler yapılması gerektiğine dair sorularım mevcut. İşlemler sırasında Cibuti vize randevusu 2021 yılı için geçerli mi yoksa şahsen bulunmadan daha kolay bir vize talebi oluşturabilmesi mümkün oluyor mu? Siz kurum olarak başvuru sahiplerine nasıl yardımcı oluyorsunuz ve sizinle yüz yüze görüşmem gerekiyor mu yoksa işlemleri uzaktan yapabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Cibuti için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp