Suudi Arabistan Umre Ve Hac Vizesi

Z. Dalkılıç 14/04/20, 11:21
Merhaba, Suudi Arabistan’a ilk defa umre için gitmek istiyorum. Yanımda iki çocuğumu da götürmek istiyorum. Herhangi bir sorun yaşatır mı? Suudi Arabistan umre ve hac vizesi nasıl alınır ve nereye başvuru yapılır hiçbir bilgim yok. Sizden başvuru için destek alabilir miyim? Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

Umre ziyareti yapabilmek için umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahiplerinin vize almaları gereklidir. Başvuruları konsolosluk direk kabul etmemektedir ve yetkilendirdiği acenteler aracılığı ile yapılmaktadır. 

Umre ve hac vizesi Suudi Arabistan başvurusunda bulunmak için pasaportunuzun seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliği olması gereklidir. Kimlik fotokopisi, 2 adet fotoğraf ile başvuru yapılabilir. Ancak seyahat edecek kişiler 45 yaş altı eş ve çocuklar ile giden ailelerin e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt belgesini de istenen evraklara eklemesi istenir. Suudi Arabistan’a gitmeden önce uçak ve otel rezervasyonlarınızı başvuru yapacağınız yere ya da müşteri temsilcinize bildirmeniz gereklidir. 

Umre ve hac vizesi Suudi Arabistan için 2016 tarihinden itibaren en az 1 kere umreye gitmiş kişilerin tekrar başvurmak istemeleri durumunda 2000 SAR karşılığı yaklaşık 540 dolar ilave vergi ödemeleri istenecektir.

  • 0-8 yaş arası çocuklar yanlarında birinci derece yakınları olsa bile anneleri olmadan umre seyahati yapamazlar. 
  • 9-18 yaşlarında anne ve babasında ayrı seyahat edecek çocuklara yanlarında birinci derece akrabası olmadan umre vizesi verilmesi kanunlarına göre mümkün değildir. 
  • 18 – 45 yaş aralığındaki bekâr bayanlara tek seyahate izin verilmediği için yanlarında 1. Derecede yakın olması şarttır. Ayrıca akrabalık bağını kanıtlamamak için kişilerinde tam vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı vermesi talep edilir. 

Evraklarınızı teslim etmenizin ardından 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak başvurunun en az 1 ay önce başlatılmasını olası bir sorun yaşanması durumlarını göz önünde bulundurarak talep etmekteyiz. 

Hac ve Umre vizesi konsolosluk harcı, başvuru merkezi ücreti, danışmanlığımız ve koordinasyon ücretleri dâhil 420 Dolardır. Suudi Arabistan umre ve hac vizesi başvurularınız için müşteri temsilcimizi 0 (212) 970 02 89’nolu telefondan ulaşabilirsiniz. 

Teşekkürler

Burcu Altınışık

suudi arabistan umre ve hac vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI