Küba Turistik Vize

Küba’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz. Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz veya pasaportunuzla birlikte şahsen Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuz elimize ulaştıktan sonra aynı gün içinde vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 1 gün sonra ileteceğiz.

Küba Turist Vizesi

Küba turistik seyahatler için vize müracaatları, Küba Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden gerçekleştirmekteyiz. İstanbul dışında ikamet ediyorsanız pasaportunuzun renkli fotokopisini tarafımıza göndermeniz yeterli olacaktır. Pasaport nüshanız elimize ulaştıktan sonra vize başvurunuzu vakit kaybetmeden gerçekleştirilecektir. Küba vizeleri ortalama olarak 1-2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Küba vize başvurunuzu 1 hafta önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Küba vize başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması tamamen Küba Büyükelçiliği/Konsolosluğuna aittir. İstanbul’da ikamet ediyorsanız Vize Merkezi’nden Küba vizenizi aynı gün içinde alabilirsiniz. Pasaportunuzla birlikte Vize Merkezi’ni ziyaret edebilir, kahvemizi içebilirsiniz. Latin Amerika ülkelerinin vizeleri konusunda uzman olan temsilcilerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Küba  vizesi pasaporttan ayrı verilen bir belgedir. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişleri için vize kartları çıkarılmaktadır. Türkiye’de yaşayan yabancılar Küba vize başvurularında İkamet Tezkerelerini de ibraz etmek durumundadırlar. Küba, T.C. vatandaşlarının vize başvurusu için yalnızca pasaport talep etmektedir. Bu sebeple pasaport Küba vize başvurularında oldukça önemlidir. Yıpranmış pasaportla yapılan Küba Vize başvuruları kabul etmemektedir. Yıpranmış pasaportla Küba turistik vize kartını alsanız bile uçuş aktarmalarında ya da Küba Cumhuriyeti sınırından geçerken ülkeye girmenize izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda Küba vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ediyoruz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize almak için yaptığınız  başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Küba’dan 72 saate kadar havalimanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize talep etmemektedir. Ancak hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız gerekecektir. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü uygulanmamaktadır. 

Küba turistik vizesi ile iş amaçlı, ticari görüşmeler yapamazsınız. Küba vizesi tedavi ve sağlık amaçlı olarak da kullanılamamaktadır.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizesi 1-2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Nadir olsa da Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda işlem süresini uzatabilmekte ve başvuru sahibini mülakata çağırabilemektedir. Küba vize başvurunuzun değerlendirilmesinin yalnızca Küba Büyükelçiliğine ait olduğunu hatırlatırız. Küba Konsolosluğunun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların göz önünde bulundurularak, Küba seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.


Vize Çıkış Süresi: 1-2 iş günü

(*) Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız,  pasaportunuzu adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayabilir veya pasaportunuzla birlikte ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Küba vizesi hakkındaki diğer soru ve görüşleriniz için Vize Merkezi Küba Departmanını arayabilirsiniz.

Küba Turistik Vizesi için gerekli evraklar

Pasaportun renkli scan edilmiş fotoğraflı olan bölümü

Önemli Notlar;

► Küba seyahatinde bulunacak vatandaşlarımızın Küba vizesi almaları zorunludur. Yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaportu olan vatandaşlarımız ise Küba vize işlemlerinde bulunmadan bu ülkeye seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilirler.

► Küba turistik vizesi pasaporta basılan vize değildir. Küba turistik vizesi bir seyahat kartı olarak başvuru sahiplerine takdim edilir. Bu sebeple kişiler yetkili Küba vize servisinin kaşesinin bulunduğu ve Elçiliğin barkod numarasının olduğu seyahat kartları ile ülkeye girişlerini gerçekleştirebileceklerdir.

► Küba turistik vize 6 aylık hazırlanmış ve kişiye bu şekilde ibraz edilen bir vizedir. Küba turistik vize ile başvuru sahibinin Küba'da konaklama yapacağı süre ise 30 gündür. Küba'da 30 günden daha fazla kalmak isteyen vatandaşlarımız ise Küba resmi makamlarına başvuruda bulunarak 30 gün konaklamalı küba turistik vizelerini ek olarak 30 gün daha uzatabileceklerdir.

► Küba turistik vize başvuruları için yukarıda belirtilmiş tek belgenin tarafımıza e-mail yolu ile ulaştırılması yeterlidir. Temsilcilerimiz Küba turistik vize başvuru işlemlerinizi başlatacak ve kısa süre içerisinde vizenizin size teslim edilmesini sağlayacaklardır.

► Küba turistik vize ve tüm dünya ülkelerinin vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için yukarıda bulunan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.
 
 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...