Küba Turistik Vize

Küba Turistik Vize

Küba’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz.

Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz veya pasaportunuzla birlikte şahsen Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuz elimize ulaştıktan sonra aynı gün içinde vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 1 gün sonra ileteceğiz.

Küba turistik seyahatler için vize müracaatları, Küba Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden gerçekleştirmekteyiz. İstanbul dışında ikamet ediyorsanız pasaportunuzun renkli fotokopisini tarafımıza göndermeniz yeterli olacaktır. Pasaport nüshanız elimize ulaştıktan sonra vize başvurunuzu vakit kaybetmeden gerçekleştirilecektir. Küba vizeleri ortalama olarak 1-2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Küba vize başvurunuzu 1 hafta önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Küba vize başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması tamamen Küba Büyükelçiliği/Konsolosluğuna aittir. İstanbul’da ikamet ediyorsanız Vize Merkezi’nden Küba vizenizi aynı gün içinde alabilirsiniz.

Küba vizesi pasaporttan ayrı verilen bir belgedir. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişleri için vize kartları çıkarılmaktadır. Türkiye’de yaşayan yabancılar Küba vize başvurularında İkamet Tezkerelerini de ibraz etmek durumundadırlar. Küba, T.C. vatandaşlarının vize başvurusu için yalnızca pasaport talep etmektedir. Bu sebeple pasaport Küba vize başvurularında oldukça önemlidir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize almak için yaptığınız başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Küba Turistik Vize Başvurusu

Küba’dan 72 saate kadar havalimanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize talep etmemektedir. Ancak hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız gerekecektir. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü uygulanmamaktadır. Küba turistik vizesi ile iş amaçlı, ticari görüşmeler yapamazsınız. Küba vizesi tedavi ve sağlık amaçlı olarak da kullanılamamaktadır.

Küba vize işlemlerinde bulunacak hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri Küba vize işlemlerinde bulunmadan Küba’ya vizesiz seyahat edebilirler. T.C. yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir.

Küba vize başvurusu online olarak Türkiye’nin her yerinden yapılabilmektedir. Küba vizesini Vize Merkezi’nin Küba sayfasından online başvuru formunu doldurarak alabilirsiniz. Vizeniz onaylandığında online başvuru formunda belirttiğiniz adrese gönderilmektedir. Aynı zamanda Küba vize başvuru işleminizi online yaparak Küba vizesini ofisimizden de alabilirsiniz.

Küba Turistik Vize

Vize Merkezi Küba vize işlemleriyle ilgili olarak uzman temsilcileriyle hizmet vermektedir. Küba vizesine şahsen başvuru yapabilmekle birlikte başvuru işlemlerinde şahsen bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. Şahsen yapılacak başvuru işlemlerinde sorunlarla karşılaşmamak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Küba vizesi için gerekli evrak listesi tarafınıza e-posta ile gönderilecektir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra vizenin sonuçlanma durumu tarafınıza bildirilmektedir.

Küba Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk bölümü Küba vize başvuru işlemlerini kabul eden Türkiye’deki resmi temsilciliğidir. Küba vizesine başvuru yapacak Türk vatandaşları ya da Türkiye’de oturma izni olan yabancılar Küba Büyükelçiliği Ankara vize bölümünde Küba vizesi başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirken İstanbul’da Küba vizesine başvuru yapacak kişiler, Küba vize başvuru merkezlerine, Küba vize işlemlerinde hizmet veren kurumlara veya Vize Merkezi’ne bavuru yaparak Küba vizesi alabilirler.

Küba vizesi, 1-3 iş günü içinde sonuçlanırken Küba’ya seyahat edecek kişilerin Küba vize işlemlerinin sonuçlanma süresini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Küba vizesi 180 gün geçerli olan ve 30 gün kalma hakkı tanıyan bir vize türüdür. Küba Konsolosluğu gerekli görürse vize başvuru işlem süresini uzatabilmekte ve başvuru sahibini görüşmeye çağırabilmektedir. Küba vize başvuru işlemlerinin sonuçlandırma yetkisi sadece Küba Konsolosluğu’nun inisiyatifinde bulunmaktadır. Küba Konsolosluğu’nun yoğun olması veya ek evrak talebinde bulunması açısından seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvuru işlemlerinin tamamlanması tavsiye edilmektedir.

Küba Konsolosluğu turistik vize başvuruları için satın alınmış uçak ve otel rezervasyonu zorunlu değildir ancak Küba’ya seyahati sırasında kişilerin yanında gidiş dönüş satın alınmış uçak bileti ya da rezervasyon belgesinin fotokopileri gereklidir. Küba vize türleri arasında bulunan turistik vizeye uzun süreli başvuru yapılamamaktadır. Küba turistik vize ile Küba’da 30 gün kalma hakkı tanınmaktadır. Küba’daki göçmenlik makamlarına vizenin 30 gün daha uzatılması için talepte bulunulabilmektedir.

Küba turistik vizesine başvuru yapacak Türk vatandaşları ya da Türkiye’de oturum izni olan yabancıların Küba vize başvurularında turistik vize 30 gün tek girişli olarak verilip çok girişli olarak verilmemektedir.

Küba vizesi turistik vize dışında, Küba ticari vize, Küba çalışma vizesi, Küba öğrenci vizesi ve Küba aile ziyareti vizesi olarak kategorilere ayrılmaktadır.

Küba ticari vizesi, Küba’ya ticari ziyarette bulunmak, seminer, konferans, fuar gibi organizasyonlara katılmak için seyahat edecek kişilerin alması gereken bir vizedir. Umuma mahsus pasaport sahipleri Küba’ya seyahatleri öncesinde ticari vize başvurusu yapmaları gereklidir

Küba çalışma vizesi, Küba’ya daha önceden kapsamı ve süresi belirlenmiş bir iş seyahati için verilen bir vize türüdür.

Küba öğrenci vizesi, Küba’ya eğitim amaçlı seyahat edebilmek için vize prosedürlerinin yerine getirilmesi gereklidir. Öğrenci vizesine başvuru yapabilmek için Küba’daki eğitim kurumundan kabuş kağıdının alınması gereklidir.

Küba aile ziyareti vizesi, Küba’da ikamet eden akraba, arkadaş veya bir yakınını ziyaret etmek isteyen kişilerin aile ziyareti vizesine başvuru yapmaları gereklidir. Küba aile ziyareti vizesi için Küba’da ikamet eden akraba veya arkadaş tarafından davet mektubunun alınması gereklidir.

Küba vizesi için gereken evrakla ihtiyaç duyulan ve başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Küba Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizesi 1-2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Nadir olsa da Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda işlem süresini uzatabilmekte ve başvuru sahibini mülakata çağırabilemektedir. Küba vize başvurunuzun değerlendirilmesinin yalnızca Küba Büyükelçiliğine ait olduğunu hatırlatırız. Küba Konsolosluğunun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların göz önünde bulundurularak, Küba seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Küba Vize Ücreti

Küba vizesi ücreti seçilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Küba Konsolosluğu’ndan ya da Küba Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla öngörülen konsolosluk ücreti ödendiği takdirde Küba vizesi alınabilmektedir. Küba vize ücreti belirli dönem aralıklarında değişebilmektedir. Küba vizesi ücreti konsolosluk harç bedeli, hizmet bedelini kapsamaktadır.

Vize Çıkış Süresi: 1-2 iş günü

(*) Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, pasaportunuzu adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayabilir veya pasaportunuzla birlikte ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Küba vizesi hakkındaki diğer soru ve görüşleriniz için Vize Merkezi Küba Departmanını arayabilirsiniz.

Küba Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Pasaportun renkli scan edilmiş fotoğraflı olan bölümü.

Küba seyahati için gerekli evrak seçilecek vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak Küba vizesi için başlıca evrakların başında vize başvuru formu, renkli olarak taratılmış seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli pasaport (kişisel bilgileri içeren sayfa) fotoğraf, gidiş dönüş uçak bileti gelmektedir. Türkiye’de oturum izni olan yabancıların oturum izni belgelerini başvuru sırasında beyan etmeleri gereklidir. Küba vizesi için gerekli evrak listesi hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Küba vizenizi aldıktan sonra ad ve soyadınızı kontrol etmeniz gereklidir. Tek girişli 30 gün kalışlı Kuba turistik vizenizle Küba’ya seyahat edeceğiniz gün havalimanında Küba’ya gidiş-dönüş uçak biletinizi kontrol esnasında beyan etmeniz gereklidir. Türkiye’den alınmış olan Küba vizesi ile Amerika’dan Küba’ya seyahat edilememektedir. Türkiye’den alınan Küba vizesi ile Meksika, Kanada veya diğer bölgelerden giriş yapılabilmektedir.

Önemli Notlar;

► Küba seyahatinde bulunacak vatandaşlarımızın Küba vizesi almaları zorunludur. Yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaportu olan vatandaşlarımız ise Küba vize işlemlerinde bulunmadan bu ülkeye seyahatlerini vizesiz olarak gerçekleştirebilirler.

► Küba turistik vizesi pasaporta basılan vize değildir. Küba turistik vizesi bir seyahat kartı olarak başvuru sahiplerine takdim edilir. Bu sebeple kişiler yetkili Küba vize servisinin kaşesinin bulunduğu ve Elçiliğin barkod numarasının olduğu seyahat kartları ile ülkeye girişlerini gerçekleştirebileceklerdir.

► Küba turistik vize 6 aylık hazırlanmış ve kişiye bu şekilde ibraz edilen bir vizedir. Küba turistik vize ile başvuru sahibinin Küba'da konaklama yapacağı süre ise 30 gündür. Küba'da 30 günden daha fazla kalmak isteyen vatandaşlarımız ise Küba resmi makamlarına başvuruda bulunarak 30 gün konaklamalı küba turistik vizelerini ek olarak 30 gün daha uzatabileceklerdir.

► Küba turistik vize başvuruları için yukarıda belirtilmiş tek belgenin tarafımıza e-mail yolu ile ulaştırılması yeterlidir. Temsilcilerimiz Küba turistik vize başvuru işlemlerinizi başlatacak ve kısa süre içerisinde vizenizin size teslim edilmesini sağlayacaklardır.

► Küba turistik vize ve tüm dünya ülkelerinin vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için yukarıda bulunan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Küba ile ilgili sizden gelen sorular

14 sorudan en popüler 14 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Küba'ya Gitmek için Ne Gerekiyor
  E.O., 10 Kas 2021, 15:59

  Merhaba, yurt dışına çıkmak için araştırma yaparken Küba’ya uygun fiyatlı bilet buldum. Amerika’da yaşayan arkadaşımla direk Küba’da buluşarak tatil yapacağız. Genelde benim gibi deniz sevenler için yaz aylarında gidilmesi gereken bir ülke olduğu söylense de Noel döneminde gitmenin farklı bir heyecan ve yaz aylarından daha da güzel olacağına inanıyorum. Size yazma sebebim Küba’ya gitmek için ne gerekiyor ve vize sürecimin nasıl olacağını öğrenmek. Bileti zaman kaybetmeden almak istiyorum ancak seyahat tarihime daha var. Vize konusunda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Geri dönüşlerinizi bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba Turistik Vize
  S.A., 09 Kas 2021, 17:04

  Merhaba, Küba turistik vize için nereden ve nasıl başvuru yapabilirim? Hangi evraklarla başvuru yapılır? Edirne’de ikamet ediyorum evrakları elden size getirme imkanım yok. Pasaportumun orijinalini size göndermeden işlem yapabilir misiniz? Başvuru için yardımlarınızı istiyorum. Şimdiden kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba Vizesi
  A.H., 08 Kas 2021, 18:53

  Merhaba, Küba vizesi hakkında sizden bilgi almak istiyorum. Seyahatim turistik amaçlı olacak. Sizin danışmanlığınızda vizeyi nasıl alabilirim? İkamet adresim İstanbul. Ofisinize gelerek sizi ziyaret etmek istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • KÜBA VİZESİ PASAPORT SÜRELERİ HAKKINDA
  Osman, 23 May 2019, 21:29

  Meksika’dan Havana’ya geçecem.yeşil pasaport sahibiyim. Pasaportum un bitiş süresine 3 ay var24 Eylül 2019 Küba’ya girişte sorun yaşatmıştım.slmlar

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba vizesi yeşil pasaport
  E.E., 13 Eyl 2018, 11:21

  Merhaba, yeşil pasaportun var, Küba’ya gitmek istiyorum vize ya da konsolosluktan herhangi bir belge almam gerekir mi? Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil pasaport sahipleri için Küba vizesi
  Z.T, 22 May 2018, 08:19

  Merhaba, şirket yönetim kurulu başkanımızın gerçekleştireceği Küba ziyareti için ticari vizeye başvurmak istiyorum. Kendisi bu ziyareti Amerika'da bir kongreye katıldıktan sonra gerçekleştirecek. Amerika'dan Küba'ya geçişin sorunlu olabileceğini düşünerek, Meksika üzerinden Küba'ya geçecektir. Öğrenmek istediğim girişte ve çıkışta Meksika üzerinden gidip gelmek herhangi bir problem yaratır mı? Kendisi T.C. Hususi pasaporta ve geçerli Amerikan vizesine sahiptir, pasaportu da bir sonraki 6 ay için geçerlidir. Küba'da ticaret odası ile görüşmesi olacağından ve olası enstitü ve şirketlerle görüşmesi olacağından ticari vizeye ihtiyacı olabileceği bildirildi. Bu konuda bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla, Saygılarımla,

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba üzerinden Amerika'ya geçiş
  S.B, 08 May 2018, 22:25

  Merhaba, yeşil pasaportumda Amerika vizem var. Meksika’dan Küba’ya geçip oradan tekrar Amerika’ya dönmek istiyorum. Küba için vize gerekli midir ve de Amerika uçağına direkt binebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba vizesi yeşil pasaport
  V.T, 28 Şub 2018, 08:01

  Merhaba, Yeşil pasaport için vize almak gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'dan Küba vizesi
  A.G, 23 Oca 2018, 16:36

  Merhaba, Almanya'da ikamet eden bir Türk vatandaşı olarak, Küba turistik kartını nasıl temin edebilirim? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika'dan Küba'ya geçiş
  E.A, 21 Ağu 2017, 07:10

  Merhabalar, Ekim ayında balayında Miami’ye gideceğiz ve oradan da Küba’ya geçmek istiyoruz. Küba’ya geçişimiz sorun olur mu? Kendimden de nişanlımda da çift pasaport var (ikisi de Türk pasaportu) Amerikan vizesi olmayan pasaportlarımızla giriş yapabilir miyiz? Eğer giriş yapabilirsek Amerika’dan nasıl geçiliyor bir bilginiz var mı? Amerikan vatandaşları dışında kimse feribot ya da uçakla direkt geçemiyor diyorlar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Küba vizesi başvurusu
  R.S, 20 Haz 2017, 13:25

  Kanser teşhisi konulan bir tanıdığımız var ve tedavisini Küba’da yaptırmak istiyoruz. Bununla ilgili konsolosluğa nasıl bir başvuru yapmamız gerekiyor? Hangi evraklar gerekli? Başvuru ve diğer işlemler için Ankara’ya gitmek gerekiyor mu? Ne yapacağımızı bilemiyoruz süreç hakkında bize ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika'dan Küba'ya giderken nasıl vize almak gerekir?
  G., 16 Nis 2017, 09:16

  Küba'ya Amerika üzerinden geçişte prosedür nedir acaba? Amerika B1 vizem mevcuttur. Tesekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika'dan Küba'ya nasıl gidilir?
  P.G, 13 Nis 2017, 08:17

  Merhaba, Almanlara küba vizesi var mı? Miamiden Küba'ya Alman pasaportu ve Türk pasaportu ile geçiş yapabiliyor muyuz? (Vizeler Turkiyeden alınmıs sekilde) Tesekkurler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vizesi ile Küba'ya gidilir mi?
  S.K, 08 Ağu 2016, 04:29

  Amerika Vizemle Cancun Meksika'ya tatile gidecegiz. Oradayken Kübaya da gecmeyi düşünüyoruz. Normal cipli bordo pasaportumuz var. Kısa süreli kalım ya da günübirlik gidis-gelis icin vize almamız gerekir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Küba için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp