Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 83

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Küba Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Küba Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Küba vize sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında “Küba vizesi kimlere gerekir?”, “Küba vize başvurusu nasıl yapılır?”, “Küba vize başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?”, “Küba vize başvuru ücreti nedir?” gibi sorulara cevap bulabileceksiniz.

Küba Vize Çanakkale ofisi olarak çevre ilçelerimiz olan Gökçeada, Biga, Ezine, Ayvacık, Eceabat, Çan, Lapseki, Gelibolu, Bayramiç, Bozcaada, Yenice ve tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Küba vize başvuruları için profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Deneyimli vize uzmanlarımız aracılığı ile gerçekleştirdiğimiz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ve Küba vize başvuruları hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için uzmanlarımızı 0850 241 12 75 numaralı telefon aracılığı arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Küba Vizesi Kimlere Gerekir? - Çanakkale

Çanakkale'den Küba’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız, sahip oldukları pasaport türüne göre vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız Küba seyahatleri öncesinde vize almak zorundadırlar. Yeşil (Hususi) pasaport, Gri (Hizmet) pasaport ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise 90 günü aşmayan seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır.

Ülkemizden gerçekleşen Küba Vize başvurularını Küba Ankara Büyükelçiliği kabul etmektedir. Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Ankara büyükelçiliğinde bulunmaktadır. İlgili konsolosluk sayfasını inceleyerek konsolosluk hakkında kapsamlı bilgi edinebilir ve çalışma saatleri ile resmi tatil günlerine ulaşabilirsiniz.

Küba Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Küba seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Doğru vize türüne başvuru yapmak, başvuruların olumlu bir şekilde sonuçlanması için büyük önem arz etmektedir. Vize türlerine göre gerekli olan evraklar farklılık göstermektedir. Çanakkale Küba Vize Merkezi şubemizde çalışmakta olan vize danışmanlarımız aracılığı ile seyahatiniz için doğru vize türünün hangisi olduğunu belirleyebilir ve size özel olarak hazırlanmış listelere erişim sağlayabilirsiniz.

Küba Vize türleri aşağıda yer almaktadır.

İlgili sayfalar aracılığı ile vize türleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve gerekli evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Çanakkale Küba Vize Merkezi şubemizle iletişime geçmek için ise canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ya da 0850 241 12 75 numaralı telefonu tuşlayabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Çanakkale Küba Vize Merkezi aracılığı ile Türkiye’nin her yerinden gerçekleştirecek olduğunuz Küba Vize başvurularınızı çözüm odaklı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel kadromuz eşliğinde sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti hakkında kapsamlı bilgi edinebilmek için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Küba vizesi diğer çoğu vize gibi pasaporta yapıştırılan bir vize türü değildir. Seyahatiniz süresince en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz ve kimlik kartınızın yanınızda bulunması büyük önem arz etmektedir. 

Küba vizesi başvurusunun gerçekleşebilmesi için vize uzmanlarımız ile iletişime geçerek gerekli evrak listelerini öğrenmeniz ve belirtilen evrakları tamamlayıp bizlere teslim etmeniz gerekmektedir. Başvuru evrakları uzmanlarımız tarafından kontrol edilmekte ve herhangi bir eksik ya da hata olmaması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan uzmanlarımız sizler adına süreci kontrol edecek ve başvuru süresince bütün detaylarla ilgilenip sizleri bilgilendirecektir. 

Eğer Küba seyahatiniz Amerika üzerinden gerçekleşecekse Türkiye’den alacak olduğunuz Küba vizesi geçerli değildir. Amerika üzerinden gerçekleşecek olan seyahatleriniz için, Amerika’da yer alan Küba konsoloslukları ile iletişime geçmeli ve Amerika üzerinden vizenizi almanız gerekmektedir.

Küba Vize Ücreti - Çanakkale

Ülkemizden gerçekleştirecek olduğunuz Küba Vize başvurularının türü ve süresine göre vize başvuru ücreti belirlenmektedir. Seyahat gerekçenize göre belirlenmiş olan Küba Vize başvurusunun ücretlendirmesi hakkında bilgi sahibi olabilmek adına Çanakkale Küba Vize Merkezi ofisimize canakkale@vizemerkezi.com aracılığı ile mesaj atarak ya da 0850 241 12 75 numaralı telefonu arayarak uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Talep edilen vize başvuru ücreti içerisinde Konsolosluk harç giderleri ve vize danışmanlık ücretimiz mevcut olacaktır. Konsolosluk tarafından reddedilen Küba Vize başvuruları için başvuru ücreti iadesi olmadığını hatırlatmak isteriz.

Küba Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Çanakkale

Küba Vize başvuruları ülkemizde yer almakta olan Küba dış temsilcilikleri tarafından değerlendirilecek ve sonuçlanacaktır. Başvuruların sonuçlandırılması tamamen konsolosluk insiyatifinde olmakla beraber ortalama olarak 2 ila 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak belirtilen bu süre konsolosluk yoğunluğuna ya da resmi tatil günlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanız uzmanlarımız tarafından tavsiye edilmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Küba Vize sayfasını incelediniz. Bizlerle iletişime geçebilmek için Çanakkale Küba Vize Merkezi ofisimizi 0850 241 12 75 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Vize Merkezi Personel

Küba ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 39722