İstanbul

Telefon

+902129700570

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Küba Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Küba İstanbul Vize Merkezi İstanbul Sayfamıza Hoşgeldiniz.

İstanbul ve çevre illerden Küba vizesine başvurusu yapmak isteyenler Küba Vize Merkezi İstanbul aracılığı ile işlemlerini yapabileceklerdir.

İstanbul Vize Merkezi şubesi Küba vizesi işlemlerinizi hızla ve kolayca gerçekleştirmek için İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimizi arayıp başvuru yaptıktan sonra Küba vizenizi 1 ila 2 iş günü içinde alabiliyorsunuz

Vize Merkezi İstanbul Küba vize işleminizi adınıza yaparak vizenizi sorunsuz şekilde almanızda size destek olacaktır.

Küba vizesi işlemleri için Küba Büyükelçiliğine şahsi başvuru yapma şartı olmadığından gerekli belgeleri Vize Merkezi İstanbul şubemize e-mail ile ulaştırarak yapabileceksiniz.

İstanbul’dan yapılan Küba vize işlemlerinde parmak izi ibrazı veya mülakat talep edilmediğinden işleminizi sizin adınıza hızla gerçekleştiriyoruz.

Küba vize işlemlerinde bölgelere göre ayrım olmadığından başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden yapma olanağınız bulunmaktadır.

Küba İstanbul Vize merkezine iletişim ve şubelerimiz bölümümüzdeki telefon numaralarından ulaşabilir görüş soru ve önerilerinizi İ[email protected] adresine yazabilirsiniz.

Küba Vizesi İstanbul Vize Merkezinden Nasıl Alınır?

  1. İstanbul Vize Merkezi Küba Ofisi temsilcilerimizi arayarak Küba vizesi gerekli evrak ve prosedürünü içeren bilgi e-mail’ini isteyin.
  2. Pasaportunuzun renkli taranmış halini Küba İstanbul Vize Merkezine e-posta ile iletin.
  3. Küba Vizeniz çıktıktan sonra İstanbul Vize Merkezi Osmanbey’de bulunan ofisimize gelerek elden veya İstanbul içinde veya dışında temsilcilerimize vermiş olduğunuz adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Küba Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Küba T.C. vatandaşlarından vize talep eden ülkelerden biridir ve vize onayı Ankara Küba Büyükelçiliğinin yetkisi dahilindedir. İstanbul Vize Merkezi Küba vizesi işleminde pasaportunuzun renkli taranmış halini bize mail yolu ile göndermeniz yeterli olmaktadır ancak bu Küba’ya pasaportsuz giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Pasaportunuza Küba sınırında girişiniz belgeleneceği için kesinlikle yanınızda olmalıdır.

Küba vizesi yetkili acenta İstanbul Vize Merkezi

İstanbul Vize Merkezi Küba vize başvurularında yetkili acentedir. Pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren kısmının taranmış hali Vize Merkezi İstanbul ofisine mail ile gelir gelmez başvurunuz işleme konmaktadır. Pasaportunuzu taranmış halini gönderirken üstündeki bilgilerin okunaklı olmasına dikkat edin.

Küba vizeniz pasaporta etiketlen bir vize türü değildir. Sınır kontrol noktasında pasaportunuza ülkeye girdiğinizi belgeleyen giriş damgası işlenecektir. Yıpranmış ve okunaksız pasaport ve giriş belgeleri ile Küba’ya girişinizde sorun yaşayabilirsiniz. İstanbul Vize Merkezi Küba vize işlemlerinde yetkili acenta olarak, Küba Büyükelçiliğinin belirlediği standartlarda vizenizin çıkmasını sağlar. İki parçalı olan Küba vizesi turist kartı üstünde ancak Küba sınır görevlilerinin işlem yapma yetkisi vardır. Bu nedenle vizenin zarar görmemesine özen gösterilmelidir.

İstanbul Vize Merkezinden Küba vizesi kaç günde çıkar?

Küba vizesinin İstanbul vize merkezi aracılığı ile yapılan işlemlerde çıkış süresi 2 iş günüdür. Vizeniz çıktığı tarih itibariyle geçerli olur 180 gün süre içinde size 30 gün kalma hakkı verir. Eğer Küba’ya girdikten sonra 30 günü doldurmadan ayrılırsanız, yeniden giriş yapmak istediğinizde yeni bir Küba vizesi almanız gerekmektedir. Küba vizesi tek giriş hakkı veren bir vize olup Küba’da süresini uzatma olanağı bulunmamaktadır.

İstanbul dışından yapılan başvurularda vizeniz müşteri temsilcilerimize belirttiğinizi adrese kargo yoluyla gönderilmektedir. Edirne, Bursa, Bolu, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova Küba vize işlemlerinizi İstanbul ofisimizden üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Küba vizesi İstanbul’dan nasıl alınır?

Küba vizesi İstanbul Vize Merkezi aracılığı ile alınabilmektedir ve konsoloslukta/büyükelçilikte şahsen bulunma mecburiyeti yoktur. İstanbul Vize Merkezi, Küba Büyükelçiliğe Ankara tarafından akredite bir firmadır. Müşteri temsilcilerimize iletişim bölümümüzdeki telefon ve e-mail adresimizden ulaşarak Küba vize prosedüre dair bilgileri alın ve hemen işleminizi yapın.

Türkiye dışında bulunan T.C. vatandaşları da online ortamda, pasaportun kimlik bölümünün taralı halini e-posta ile göndererek Küba vizelerini İstanbul Vize Merkezinden alabileceklerdir. Ancak yurt dışından yapılan başvurularda vizeniz çıktıktan sonra belirttiğiniz adrese kargo ile gönderimi yapılabilir veya İstanbul Vize Merkezi ofisine bizzat gelerek vizenizi alabilirsiniz. Yurtiçi ve yurt dışına vizenin kargo ile gönderimleri vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

Küba vizeniz onay aldıktan sonra 6 ay süreyle geçerli olduğundan bu 6 aylık süre zarfında ülkeye dilediğiniz zaman giriş yaparak en fazla 30 gün kalabilirsiniz. Yurt dışından yapılan Küba İstanbul vize başvurularında vizenizin kargo ile gönderileceğinden ve bu işlemin belli bir zaman alabileceğini lütfen dikkate alınız.

Küba vizenizi İstanbul’dan almak için tek yapmanız gereken pasaportunuzun ilgili bölümünün renkli taranmış halini İstanbul Vize Merkezine mail atmak ve vizenizi hızlıca almaktır. Vizenin çıktıktan sonra size e-mail ile gönderilmediğini unutmayınız. Turist kartı mahiyetindeki Küba vizesini ülkeye girişte pasaportunuzla birlikte göstermeniz gerekmektedir.

Küba vizesi ücreti 2024

Küba vize ücreti vize harç bedeli ve Küba Vize Merkezi İstanbul koordinasyon bedellerini içerir. Konunun ayrıntılarıyla ilgili temsilcilerimizi telefonla arayarak bilgi almanız gerekmektedir. Küba Vizesi teklifini içeren bilgilendirme e-mail’inde dikkatlice incelediğinizde ücret ve vize prosedür bilgisine görüntüleyebileceksiniz. Küba vize ücretleri Küba Büyükelçiliği tarafından yeniden belirlenebilir. Vize ücretinde döneme bağlı farklılık olabileceğinden, güncel fiyat bilgisi için temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır. Küba dışında ancak Küba’yı da içeren bir seyahat planınız varsa sizi doğru yönlendirebilmemiz için seyahat bilgilerinizin ayrıntılarını, otel uçak rezervasyon bilgilerini, nereden nereye ve hangi tarihte seyahat edeceğinize dair bilgileri Vize Merkezi İstanbul temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet vermemizi sağlayacaktır.

Amerika’dan Küba seyahati

Küba vizenizin olması Amerika vizesi almanıza engel değildir. Ancak Amerika’dan Küba’ya yapılan seyahatlerde farklı bir uygulama yürütülmektedir. Türkiye veya diğer ülkelerden alınan Küba vizeleriyle Amerika üzerinden Küba’ya giriş yapılması Amerikan yetkilileri tarafından kabul edilmemektedir. Amerika’dan Küba’ya gidebilmek için Washington’daki Küba konsolosluğuna başvurulmalı veya ilgili havayolu şirketlerinden Küba vizesi talebinde bulunulması gerekmektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp