Küba Turu

Değerli gezginler, Küba’ya ilgi duyuyor, Küba kültürünü merak ediyor, otantik yemeklerinden tatmak, Küba festivallerinde yer almak, tecrübeli rehberimiz eşliğinde Küba tarihini solumak istiyorsanız Küba gezimiz tam size göre. Aşağıda 7 gece 8 günlük tur programımızı, Küba’ya dair kültürel bilgileri ve tur program ücretimizi bulabilirsiniz. Tur programımızın köklü seyahat acentemiz Vize Merkezi rehberliği ve güvencesi altında olduğunu hatırlatırız. Sorumluluğumuzda olduğunuz 8 gün boyunca en ufak bir sorun yaşamadan unutulmayacak anlar yaşayacağınızı temin ederiz.

Küba’daki tüm organizasyonumuz Küba Devleti’nin resmi seyahat acentesi olan CUBANACAN tarafından planlanmıştır. Hava şartları ve beklenmedik durumlarda CUBANACAN ufak değişikler yapma hakkını saklı tutmaktadır. Sizin için temin edeceğimiz uçak biletlerinin Türk Hava Yolları sorumluluğunda olduğunu ve Türk Sivil Havacılık “Sorumluluk Hükümleri ve Yolcu Hakları” dahilinde olduğunu hatırlatırız.

Küba Turları

Karayiplerde bir ada ülkesi olan Küba’nın başkenti Havana’dır. Havana ülkenin en gelişmiş şehri ve başkentidir. Küba’nın yerlileri Güney Amerika’dan göç eden tarımcı ve barışçıl bir halktır. Küba’nın orijininde yer alan barış ülkede egemenliği korumuş, halkın yaşam biçimi haline gelmiştir. İktidara geldikten sonra köklü toprak reformuyla halkın desteğini kazanan ve ülkede bağımsızlığın simgesi haline gelen Fidel Castro ruhunu iliklerinize kadar hissedecek, dans ve müzik kokan sokakların tadına varacaksınız.  Küba’nın en fazla turist çeken şehri başkent Havana’dır. Havana’da kolonyal dönemden kalan pek çok eser bulunmaktadır. Bu nedenle 1982 yılında Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmiştir. Küba kültürü etimolojik olarak İspanyol ve Afrika kültürünün belirgin özelliklerini taşır, dansın ve müziğin vatanı olarak bilinir. Her köşe başında müzik yaparak dans eden birilerini görebilirsiniz. Köklü bir geçmişe sahip olan Küba’nın etnik müziği coşkulu ve hareketli ritimlerden oluşmaktadır. Küba yemekleri genel olarak İspanyol-Karayip karışımı lezzetlerden oluşmaktadır. Küba’da deniz mahsulleri ve siyah fasulye çok tüketilmektedir.Tur rehberimizinden en lezzetli ve en uygun fiyatlı restoranlar hakkında bilgi alabilir, dilerseniz domuz eti servisi yapmayan restoranların lokasyonunu öğrenebilirsiniz.  Küba'nın geleneksel yemeklerini tattırmadan Türkiye'ye dönmenize izin vermeyeceğiz. 

Küba’da Gezilecek Noktalar

Havana Küba’nın en büyüleyici, çekici, bol danslı, eğlenceli şehri, aynı zamanda ülkenin başkentidir. Tur programımızda en geniş yeri ayırdığımız Havana, 60 yıllık, antika otomobilleriyle ünlüdür. Bu otomobillerin diğer antika otomobillerden farklı seyirlik nesne haline getirilmemiş olması, hala aktif olarak sokakta işlevselliğini sürdüyor olması. Eski otomobiller müzelerde koleksiyoncular tarafından sergilenmiyor, Havana’da her sokakta karşılaşıyorsunuz. 

Küba’nın başkenti Havana,  İspanyol kolonyal tarzı, güzel bir mimariye sahiptir. Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio ve Floridita Havana’daki tur programımıza dahildir. Turumuz Türkiye’deki en kapsamlı Küba turudur, tur boyunca ve tüm güvenlik kontrollerinde İspanyolca bilen rehberlerimiz güvenliğiniz ve hiçbir bürokratik engellemeyle karşılaşmamanız için size eşlik edecektir.  

Havana’da yaz mevsimi çok sıcak geçer. Sıcaktan rahatsız olan gezginler için Eylül-Kasım ve Aralık-Nisan dönemi gibi iki ayrı dönemde de tur programlarımız mevcuttur. Devrim sürecinde stratejik bir merkez olan Santa Clara, Che Guevara’nın da anıt mezarının bulunduğu yerdir. Santa Clara’sız bir Küba gezisinin eksik kalacağını düşündüğümüzden gezi programımıza Santa Clara’yı da ekledik. Bölgede gece hayatı da ucuz ve eğlencelidir. Santa Clara’nın arka sokaklarında bale öğrenen çocuklara rastlayabilir, oldukça ucuza Küba’nın etnik müziklerini içeren müzik CD’leri alabilirsiniz.

Küba tur programımıza dahil olan yerlerden biri de Küba’nın vazgeçilmezi Trinidad. Bölge küçük olmasına karşın  Dünya Mirası olarak UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Dünya üzerinde mimarisini, tarihi yapılarını koruyan az sayıdaki güzelliklerden biridir Trinidad. Cristof Colomb okyanusu aştığında ilk kara parçasına baba-oğul-kutsal ruh adını vereceğini söylemiş, bölgeye ulaşınca da İspanyolca üçleme anlamına gelen Trinidad ismi vermiştir. Trinidad evleri rengarenk, içlerindeki eşyalar antika, mobil telefonlar ve bilgisayarlar olmasa hangi çağda olduğunuzu unutabilir, kendinizi dönemin tarihine kaptırabilirsiniz.

Havana’nın antik mimarisini, otomobillerini, güler yüzlü halkını, coşkusunu unutamayacak; rengarenk sokaklarında kendinizi kaybedeceksiniz. Havana’nın sanat galerilerini, müzelerini, kiliselerini, etnik restoranlarını bizimle deneyimleyeceksiniz.

Küba’yı hem turist gibi gezmek hem de halkın arasına karışarak bir yerli gibi ülkeyi deneyimlemek istiyorsanız size özel fırsatlarla hazırladığımız tur programımıza bir göz atabilir, 10 yılı aşkın vize ve uçuş rezervasyon deneyimimizden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

KÜBA TUR PROGRAMI

 

1. Gün ISTANBUL– HAVANA

İstanbul Atatürk havalimanından gece hareket ederek sabah erkenden Havana Jose Marti İnt. Havalimanına varıyorsunuz. Pasaport işlemlerinizin ardından  “Casa Particulares” diye adlandırılan butik evine transferinizi sağlıyoruz. Günün geri kalan kısmı dinlenmeniz ve saat farkına alışmanız için serbest, ancak istediğiniz takdirde Havana merkeze gidip eski Havana’yı gezebilirsiniz. Günlük seyahat planınızı rehberimize bildirmenizi güvenliğiniz açısından rica ediyoruz.

2. Gün HAVANA

İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, 40’lı 50'li yılların Amerikan arabalarının kullanıldığı, eski Havana'yı gezmeye başlıyoruz. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio ve Floridita göreceğiniz yerler. Şehir turu sırasında Küba’nın gerçek Ron’u olan Havana Club Ron musesini gezip Ron’un nasıl yapıldığını göreceksiniz. Otelimize dönmeden önce Küba’nın en büyük el sanatları çarşısı olan Mercado de San Jose’den eşsiz tablolar ve biblolardan alışveriş etme imkanınız olacak.

Küba Turu

 

3. Gün HAVANA (Vinales & Pinar del Rio)

Kahvaltının ardından, Vinales & Pinar Del Rio gezimize başlayacağız. Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’yu, ünlü Küba tütününü yetiştirildiği tütün tarlası ve çiftlik evini göreceksiniz. El yapımı Küba purosunun yapım aşamalarını canlı göreceğimiz Puro fabrikası gezeceksiniz. Öğle yemeği için verilen moladan sonra “Cueva del Indio” mağarayı ziyaret ve mağaranın içinden geçen nehir ile sandal gezisi ve Viñales’de “Mural de la Prehistoria” denilen tarih öncesine dayanan duvar çizim ve resimlerini göreceksiniz.  Havana ya geri dönüp akşam yemeği için serbest zaman.  La Bodeguita del Medio'da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak kafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve kafeler bulabilirsiniz.


4. Gün HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkacaksınuz, yolumuz üzerinde Küba’da bulunan tek yırtıcı hayvan boyları 4 metreye kadar olan Timsahların bulunduğu “ Parque Nacional Cienaga de Zapata” da Timsah çiftliğini ziyaret edeceğiz. Arzu ederseniz Timsah etini deneyebilirsiniz... Zapata bataklığının ortasında bulunan Küba yerlilerinin yaşayışlarının heykellerle anlatıldığı doğa harikası olan adayı ziyaret edeceğiz. Gezimiz sonrası, öğle yemeği için verilen moladan sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyorsunuz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini göreceksiniz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Casa particulares’e varış ve konaklama... Butik evimiz oda/kahvaltı sistemde hizmet veriyor.

Trinidad Turu

 

5. Gün TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Kahvaltının ardından UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba Rom'unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceksiniz. Trinidad şehrini gezdikten sonra, Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkılacak; öğle yemeği sonrasında şehir turumuzda devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara’nın tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceksiniz... Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Casa particulares’e varış ve konaklama.... Butik evimiz oda/kahvaltı sistemde hizmet veriyor.

6. Gün VARADERO

Kahvaltının ardından, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak üzere günümüz serbest.

7. Gün VARADERO – HAVANA

Sabah kahvaltı sonrası geri dönüş seyahati hazırlığımız için serbest zamanlar. Öğleden sonra check-out işlemlerimizin ardından Havana'ya dönüyoruz.  Gecemiz serbest.

 

8. Gün HAVANA– İSTANBUL

Dönüş yolculuğunun sizin için aldığımız Türk Hava Yolları Havana-İstanbul biletinizle başlıyor.

Fiyata dâhil olanlar:

7 gece Konaklama ve kahvaltı

Pınar del Rio – Vinales turu

Turda belirtilen bütün transferler ve rehberlik hizmetleri

Fiyatlar: 2 kişilik odada kişi başı

Ekstra turlar yemekli kişi başı EUR 100.—

Bueno Vista Social Club, Tropicana Show

 Parisien Show

 

Değerli ziyaretçimiz Küba turunuzda kredi kartına 9 taksit imkanı tanımaktayız. Küba’daki tüm organizasyonumuz Küba Devleti’nin resmi seyahat acentesi olan CUBANACAN tarafından organize edilmiştir.  Hava şartları ve beklenmedik durumlarda CUBANACAN ufak değişikler yapma hakkını saklı tutmaktadır. Uçak biletleri Türk Hav Yolları sorumluluğunda olup Türk Sivil Havacılık “Sorumluluk Hükümleri ve Yolcu Hakları” geçerli olacaktır.  

Küba'da dikkat Edilmesi Gerekenler

Tropik bir iklimin hakim olduğu Küba’da nem oranı oldukça yüksektir. Küba’da yıllık ortalama hava sıcaklığı 26 derecedir.

Küba’da ikili para sistemi uygulanmaktadır. Küba pesosu ve Küba Konvertible Pesosu (CUC). Küba seyahatlerinde yabancı vatandaşlar CUC kullanmaktadır. Gitmeden önce paranızı yalnızca “CADECA” adlı döviz bürolarında veya bankalarda çevirebileceğini unutmayınız.

Küba seyahatiniz için herhangi bir aşı olunması zorunluluğu bulunmamaktadır. Küba’da genel olarak sağlık ve sosyal hizmetler üst düzeydedir. Küba ziyaretinizde sivrisineklere karşı önlem almanızı tavsiye ederiz.

Küba’dan ayrılırken havaalanlarında gümrük görevlileri tarafından 25 CUC tutarında çıkış vergisi alındığını hatırlatırız.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 14708